Pašto sistema

Tomas Laurušas – 2017m. Lietuvos žaibo šachmatų čempionas!

Šeštadienį, lapkričio 25d. Vilniuje įvyko 2017m. Lietuvos žaibo šachmatų (3min.+2sek.) čempionatas, sutraukęs draugėn net 134 šalies šachmatininkus/es. Žaibiška kontrole buvo žaidžiama 11 ratų šveicariška sistema.

Turnyro favoritais buvo laikomi reitingo favoritas kaunietis IM Tomas Laurušas („žaibo” reitingas 2473) bei vienintelis šioms greičio varžyboms užsiregistravęs didmeistris, šių metų Lietuvos klasikinių ir greitųjų šachmatų čempionas vilnietis Vidmantas Mališauskas (2349). Gana aukštai buvo vertinami ir vilniečio FM Dmitrijaus Chocenkos (2297), šiais metais Kaune nugalėjusio X Pasaulio lietuvių žaidynių šachmatų rungtyje, šansai.

V varžybų rate juodaisiais įveikęs patyrusį vilnietį IM Vaidą Sakalauską (2337), T.Laurušas surinko 5tšk. iš 5 gal. ir užgrobė lyderystę čempionate. Siekdamas įtvirtinti netvirtą atotrūkį, Tomas „spaudė greitį” toliau ir sekančiuose trijuose ratuose „parbloškė” V.Šetkauską (2379), M.Bieliauską (2276) ir D.Chocenką (2297). Turėdamas 8tšk. iš 8 gal. ir lenkdamas artimiausius persekiotojus plungiškius V.Šetkauską (2379) ir S.Kalvaitį 1,5 taško, T.Laurušas ėmė „lėtinti greitį” ir baigęs likusias 3 partijas taikiai, ramiai pasiekė pargalingą finišą. Surinkti 9,5 taško garantavo T.Laurušui 2017m. Lietuvos žaibo šachmatų čempiono titulą ir aukso medalį. Sveikiname Tomą!

Laurusas

Nuotraukoje – Tomas Laurušas

Sidabro medalis atiteko pustaškiu nuo T.Laurušo atsilikusiam D.Chocenkai (9 tšk.), o bronza – plungiškiui Vaidui Šetkauskui (8,5 tšk.).

Čempionato moterų įskaitoje lygių nebuvo Lietuvos klasikinių šachmatų čempionei Simonai Kiselevai iš Telšių – 8 tšk. Sidabras atiteko tik pustaškiu nuo S.Kiselevos atsilikusiai plungietei Ievai Žalimaitei, o bronza – vilnietei Gintarei Paulauskaitei (7 tšk.).

2017m. Lietuvos žaibo šachmatų čempionato rezultatai ir statistika

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.