Pašto sistema

Sveikiname Lietuvos valstybės 100-mečio proga!

IMG_7552

Tegul meilė Lietuvos
Dega mūsų širdyse
Vardan tos Lietuvos
Vienybė težydi!

Mielus „Margirio” skaitytojus, šachmatininkus ir visus Lietuvos piliečius tiek Tėvynėje, tiek už jos ribų sveikiname didingo Lietuvos Valstybės 100-mečio jubiliejaus proga! Tegu mūsų širdyse dega pasididžiavimas savo tauta, išgyvenusia ir išlikusia savimi, nepaisant tremčių, blaškymo ir genocido! Likusi ištikima 1918m. vasario 16d. Vilniuje paskelbtam Nepriklausomybės Aktui, Lietuva išsaugojo savy laisvės dvasią nepaisant okupacinės priespaudos, ir atėjus istorinei properšai, užžiebė išsivadavimo deglą, kurio kaitri liepsna nuvilnijo po imperiją, apšviesdama kelią jos likimo broliams ir seserims.

 

Šios didingos šventės proga siūlome „Margirio” skaitytojams proginį uždavinį, kurį dėl visų jame esančių figūrų statmeno išsidėstymo g-linija mes pakrikštijome „Vėliava”.

Veliava 100

Baltieji pradeda ir laimi

 

Nepaisant žirgo pranašumo,kelias į pergalę nėra paprastas. Lentoje nebėra pėstininkų, tad baltieji nebegali tikėtis magiškai „sustiprėti 2 ar 3 kartus”. Jeigu nuo lentos akimirkai nuimti abi valdoves, tai baltųjų turimas žirgas jiems taptų tiek reikšmingas kaip „šuniui penkta koja”. Tad baltiesiems, „jojant į pergalę”, teks iš savo ristūno išspausti maksimumą. Išsprendę savo atsakymus galite rašyti komentaruose. Kelių į pergalę gali būti ne vienas, ir ne du, tačiau „pajodinėti” teks gerokai. Sėkmės, keliant „vėliavą”!

 

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.