Pašto sistema

Svečias iš Latvijos nugali S.Biržiškio atminimo turnyre Pajūryje

Šeštadienį, spalio 22d.  Šilalės valsčiaus Pajūrio miestelyje, St.Biržiškio gimnazijoje vyko Greitųjų šachmatų turnyras, skirtas Šilalės politinio ir visuomeninio veikėjo, Lietuvos agronomo, pedagogo ir etnografo Stanislovo Biržiškio (1900 – 1996) atminimui.

Turnyrą organizavo Šilalės rajono savivaldybė, Pajūrio seniūnija ir Pajūrio St.Biržiškio gimnazija. Rėmė – UAB „Milsa“, Biržiškių šeima, Šilalės valsčiaus šaškių, šachmatų ir stalo teniso klubas „Dvaras“.

aris-o

IV rate Latvijos šachmatų federacijos prezidentas A.Ozolinš „numušė” gargždiškį Z.Bitiną

Buvo žaidžiama šveicariškąja 9 ratų sistema, žaidėjui skiriant 12 min. + 5 sek. po kiekvieno padaryto ėjimo partijai užbaigti. Varžyboms teisėjavo ŠK „Margirio“ teisėjas NA Algirdas Rauduvė. Į varžybų startą išėjo 108 šachmatininkai iš Klaipėdos, Gargždų, Kretingos, Tauragės, Plungės, Raseinių, Kauno ir kitų Lietuvos miestų. Būta ir labai garbingų svečių iš kaimyninės Latvijos. Atminimo varžybose dalyvavęs FIDE meistras Aris Ozolinš (FIDE greit. šachmatų reitingas 2056)  iš Rezeknės – tai Latvijos šachmatų federacijos, o taip pat Baltijos šachmatų zonos prezidentas. Ivars Berzinš (2257) iš Liepojos turėjo aukščiausiąjį reitingą turnyre. Tai Latvijos olimpinės rinktinės žaidėjos ir „Margirio“ atstovės WGM Ilze Berziņos brolis.

Varžybos prasidėjo „amazoniškai“, kuomet po 4 sužaistų ratų lyderystę užgrobė praeityje ne kartą Lietuvos moterų olimpinei rinktinei atstovavusi Simona Kiseleva (2149) ir labai gabi 14-metė klaipėdietė Marija Šibajeva (1787). Kelyje į viršūnę Marija jau II varžybų rate „parvertė“ patį Arį Ozolinšą!

amazones

Aštriai prasidėjusi M.Šibajevos (daro ėjimą) – S.Kiselevos (juodieji) partija nugalėtojos neišaiškino

V rate „amazonės“ susitiko tarpusavyje prie pirmojo stalo, bet užbaigė savo partiją taikiai. Pasinaudojęs damų atokvėpiu, aukštyn greitai ėmė kilti reitingo favoritas I.Berzinš, atidarydamas 4 pergalių seriją. S. Kiseleva lipo lyderiui ant kulnų, prieš paskutinįjį ratą nuo latvio atsilikdama tik pustaškiu. Paskutiniajame rate įvyko lemiama lyderių akistata. Deja, burtai lėmė telšiškei juodąsias figūras. Tai pasirodė per didele kerplėša kelyje į turnyrinę pergalę. Partijai pasibaigus lygiosiomis, I.Berzinš išsaugojo pustaškio atotrūkį nuo S.Kiselevos ir iškovojo S.Biržiškio atminimo greitųjų šachmatų turnyro nugalėtojo taurę!

Dviemis pergalėmis prieš  V.Čiorną (1848) ir  S.Vaigauską (1701) užbaigusi distanciją, M.Šibajeva surinko 7 tšk. iš 9 gal. ir užėmė aukštą 5-ą vietą galutinėje įskaitoje, užtikrintai laimėdama moksleivių (įskaitant vaikinus) įskaitą!

St. Biržiškio atminimo greitųjų šachmatų turnyro Pajūryje rezultatų  lentelė

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.