Pašto sistema

Svečias iš Latvijos laimi II Aido Labucko atminimo turnyrą

Sekmadienį, balandžio 19d.  Kaune šachmatininkai pagerbė ilgamečio ŠK „Margiris“ klubo nario, tarptautinio meistro iš Jonavos Aido Labucko (1968 -2013) atminimą jam skirtu greitųjų šachmatų turnyru. Į Kauno įgulos karininkų ramovės salę, kurioje taip mėgo žaisti Aidas, susirinko 117 žaidėjų iš visos Lietuvos – Kauno, Vilniaus, Jonavos, Šiaulių, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Kėdainių ir daugelio kitų šalies vietų. Būta ir svečių iš Latvijos – tai tarpt. didmeistris Ilmars Starostits iš Rezeknės ir Imants Gruduls iš Liepojos.

I. Starostitui (baltieji) vos ne vos pavyko išsigelbėti prieš S.Zaksaitę (ŠK „Margiris” nuotr.)

Gal tik pradedančiųjų šachmatininkų „B“ turnyre buvo jaunųjų, nežinojusių A.Labucko, tad varžybų atidarymo metu turnyro direktorius Š.Šulskis papasakojo susirinkusiems apie meistro iš Jonavos nuopelnus „Margirio“ klubui ir Lietuvos šachmatams, padėkojo už paramą turnyrui bei pasidžiaugė Lietuvos moterų olimpinės rinktinės žaidėjų Salomėjos Zaksaitės ir Dominykos Batkovskytės dalyvavimu atminimo turnyre.

Netrukus šachmatininkai kibo į darbą prie margųjų lentų. Iki pietų pertraukos sugebėjęs laimėti visas 5 partijas, I.Starostits  išsiveržė į lyderius, o pasistiprinęs pietumis, išlaikė pergalingą spartą iki pat pabaigos ir surinkęs 8tšk. iš 9 gal. iškovojo II tarptautinio Aido Labucko atminimo greitųjų šachmatų turnyro nugalėtojo taurę. Sidabras atiteko gerai žaidusiam Lietuvos greitųjų šachmatų čempionui Titui Stremavičiui (7,5 tšk.). Maloniai nustebino 15-metis šiaulietis Lukas Stauskas, surinkęs 7 taškus ir užėmęs 3-iają vietą suaugusiųjų įskaitoje!

Moterų įskaitoje lygių nebuvo tarpt. meistrei Salomėjai Zaksaitei, kuri buvo labai arti pergalės prieš lyderį VIII rate, tačiau Latvijos didmeistriui vargais negalais pavyko išsigelbėti. Surinkusi 6,5 tšk., S.Zaksaitė aplenkė II vietoje likusią D.Batkovskytę pustaškiu. Trečia moterų įskaitoje – šiaulietė moksleivė Agnė Semonavičiūtė (5,5 tšk.).

„B“ turnyre rungėsi vaikai iki 12 metų amžiaus. Turnyrą triuškinančia persvara (9tšk. iš 9 gal.!) laimėjo jaunesnis T.Stremavičiaus broliukas Pijus Stremavičius. Antroje vietoje liko kaunietis Andrius Aleksandravičius (7,5 tšk.), o trečioje – Rokas Jončas (6,5).

Pijus Stremavičius (kairėje, juodieji) žaidžia prieš Povilą Šlapkauską

Mergaičių iki 12 metų įskaitoje nugalėjo Simona Perminaitė (6tšk.). Sidabras atiteko šiaulietei Austėjai Šernaitei (5,5), o bronza – kaunietei Aušrai Plutaitei (5).

 

 

Galutinė II A.Labucko atminimo „ A“  turnyro lentelė „Chess-results“

„B“ turnyro lentelė „Chess-results“

Renginio nuotraukas galite rasti ŠK „Margiris“ fotogalerijoje.

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.