Pašto sistema

Savaitgalį finišavo šachmatų renginiai Palangoje bei Alytuje

Šeštadienį Palangoje baigėsi populiarus XII Tarptautinis šachmatų festivalis „Baltijos taurė 2015”. Keturiuose atskiruose festivalio turnyruose “Open A”, “Open B”, “Open C”ir “Open C7” viso dalyvavo net 267 žaidėjai iš 8 valstybių. Renginio organizatorius sporto ir meno klubas “Juoda – balta” tradiciškai daug dėmesio skiria vaikų ir jaunimo vystymuisi, tad išskyrus pagrindinį “Open A” turnyrą, kituose festivalio etapuose varžėsi jaunieji šachmatininkai.

Pagrindiniame “Baltijos taurės” turnyre, laimėjęs pirmąsias 5 partijas, lyderystę užgrobė jaunas FIDE meistras iš Rusijos Arman Geivondian (rtg. 2310). Vėliau A.Geivondian’as nesiruošė niekam užleisti lyderio marškinėlių. Surinkęs 7,5 tšk. iš 9 gal., 19-metis maskviškis tapo XII Tarptautinio šachmatų festivalio „Baltijos taurė 2015” nugalėtoju. Surinkę po 7 tšk., nuo nugalėtojo pustaškiu atsiliko trys tarpt. meistrai – kaunietis Tomas Laurušas (rtg. 2413), rusas Jurij Malinin (2233) ir vilnietis Virginijus Grabliauskas (2333).

“Baltijos taurės 2015” statistika “Chess-results”

Tuo tarpu kitame Lietuvos regione –Alytuje – šeštadienį įvyko Adolfo Ramanausko –Vanago atminimui pagerbti skirtas greitųjų šachmatų turnyras. 52 žaidėjai varžėsi 9 ratų šveic. sistema, partijai skiriant 10 min. + 5 sek. kiekvienam žaidėjui.

Alytus 2015

A.Ramanausko -Vanago atminimo turnyro Alytuje fragmentas ( partija T.Tamošiūnas -J.Ridzvanavičius)

Čia lygių nebuvo turnyro favoritui Titui Stremavičiui. Kauno moksleivis laimėjo visas 9 žaistas partijas ir triuškinančia persvara tapo A.Ramanausko –Vanago atminimo turnyro nugalėtoju! Reikia pasakyti, kad Titui labai rimtą konkurenciją kėlė kitas kaunietis, Brg. gen. A.Gustaičio ŠK narys Timur Baliasnyj, surinkęs 8 tšk. ir užėmęs antrąją vietą. Jeigu ne Tito pergalė IV rate prieš T.Baliasnyj, galbūt būtų tekę šnekėti apie T.Baliasnyj neprilygstamumą…

Trečioje vietoje liko jaunatviškai žaidęs Kauno senjoras Jonas Ridzvanavičius, surinkęs 6,5 tšk.