Pašto sistema

Salomėja Zaksaitė tampa moterų didmeistre Turkijoje!

Kauno „Margirio” klubo narė Salomėja Zaksaitė, pastaruoju metu Europoje demonstravusi aukštą sportinę formą ir didelę motyvaciją išpildyti moterų didmeistrės (WGM) normos reikalavimus, pagaliau galutinai pasiekė dešimtmečius brandintą sportinį tikslą praėjusį penktadienį Turkijos Balikesiro mieste.

Nuotraukoje – Salomėja Zaksaitė (baltieji) Balikesire tapo moterų didmeistre (WGM)!

Čia balandžio 30 – gegužės 5d. vyko „Caissa Hotel” šachmatų klubo vykdytas turnyras, kaip tik ir skirtas sportinių normų – GM, IM siekiantiems aspirantams. Tiesą sakant, tai buvo nedidelis komandinis turnyras, kuriame dalyvavo 4 komandos, savo sudėtyje turėjusios po 3 šachmatininkus. Žaidimas vyko Ševeningeno sistema. „A” komandai atstovavusi S.Zaksaitė sužaidė su visais 9 „B”, „C” ir „D” komandų žaidėjais.

Nepaisant to, kad 8 iš 9 Salomėjos priešininkų pranoko ją reitingu, S.Zaksaitė iš žaistų 9 partijų pralaimėjo tik 1-ą, 2 laimėjo, o kitas 6 baigė lygiosiomis ir surinko 5 tšk. iš 9 galimų. Net 3 lietuvės priešininkų buvo vyrų didmeistriai. Turnyrui pasibaigus paaiškėjo, kad S.Zaksaitės reitingo atlikimas buvo tolygus 2454! Šis atlikimas ne tik pranoksta WGM normos reikalaujamą 2400 reitingo atlikimą, bet ir pakankamas vyrų tarptautinio meistro (IM) normos kartelę 2450.

Tad sveikiname Salomėją, įvykdžius paskutinį reikalingą – 3-iąjį moterų didmeistrės (WGM) normos balą! Dabar šio titulo suteikimas – paprastas techninis formalumas FIDE. Sveikiname ir Salomėjai treniruotėse padėjusius FIDE trenerį Laimutį Šolį, ŠK „Margiris” pirmininką Šarūną Šulskį bei kitus Kauno ir Lietuvos šachmatų gerbėjus!

Oficiali „Caissa Hotel” ŠK svetainė

Balikesiro turnyro Turkijoje rezultatai ir statistika

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.