Pašto sistema

Š.Šulskis LRT radijo laidoje vaikams : „šachmatai ugdo mąstymo galias”

Šarūnas Šulskis (Drezdenas, 2008m.)

Praėjusio šeštadienio rytmetį, gruodžio 12d., Kauno ŠK „Margirio” pirmininkas Šarūnas Šulskis dalyvavo populiarioje LRT laidoje vaikams „Domas ir Tomas”. Pokalbyje su laidos vedėju Tomu Dirgėla didmeistris prisiminė savo vaikystę Kėdainiuose, kur laimingo atsitiktinumo dėka jis susipažino su šachmatais, greitai pakerėjusiais jo širdį ir protą.

Ne visiems žmonėms yra aišku, kodėl šachmatai laikomi sportu, kuomet „sėdi vienoje vietoje ir pakėlęs ranką, perkeli figūrą į kitą langelį”. Atsakydamas į žurnalisto klausimą, Š.Šulskis teigia, kad kiekvienas sportas skirtas išryškinti tam tikras žmogaus galias. Šachmatų paskirtis – lavinti mąstymo galią, kurią Kauno didmeistris laiko ypač žmogiška galia, išskiriančią žmogų tarp kitų gyvų būtybių. Š.Šulskis pabrėžia, kad puikiausi žmogaus technologiniai laimėjimai – lėktuvai, kompiuteriai, internetas pasiekti „ne raumenų, bet smegenų galia”

Laidos vedėjo paklaustas, kodėl jo jaunieji klausytojai turėtų domėtis šachmatais, Š.Šulskis vaikams pažada, kad šachmatų mokymasis, lavinantis mąstymą ir loginį samprotavimą, jiems neabejotinai pasitarnaus geriau įsisavinant kitus mokymo dalykus mokykloje.

Mūsų klubo pirmininkas nepritarė T.Dirgėlos prielaidai esą, turbūt, vaikui iš pradžių derėtų išmokti žaisti šaškėmis prieš imantis šachmatų. Š.Šulskio nuomone, šaškės su šachmatais tik iliuziškai panašios, tačiau smarkiai skiriasi jų vertybės. Šachmatų „esmių esme” Kauno didmeistris įvardija mūšį medinėmis figūromis su neprilygstama karaliaus svarba. Šachmatuose, skirtingai nuo šaškių, partiją gali laimėti gerokai mažiau figūrų lentoje už priešininką turintis žaidėjas.

Šią pusvalandžio trukmės radijo laidą „Domas ir Tomas” apie šachmatus jaunieji šachmatininkai ar jų tėveliai gali rasti LRT Mediatekoje pavadinimu „Žirgai ir bokštai”

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.