Pašto sistema

Rygoje prie pabaigos priartėjo FIDE „Chess.com Grand Swiss” turnyras

2021 metų spalio 25 – lapkričio 7 dienomis Ryga, nepaisant pandemijos, tapo pasaulio šachmatų dėmesio centru

Spalio 25d. Rygoje prasidėjęs grandiozinis FIDE „Chess.com Grand Swiss” turnyras penktadienio (lapkr. 5d.) vakarą priartėjo prie pabaigos. Iš tiesų Rygoje vyksta du atskiri FIDE „Chess.com Grand Swiss” turnyrai – vyrų ir moterų. Abiejuose reglamentu yra nustatyti 11 ratų šveicariškąja sistema. Penktadienio vakarą žaidėjai ir žaidėjos jau buvo sužaidę 9 ratus ir ilsėjosi prieš savaitgalį likusius paskutinius 2 varžybų ratus.

Nepaisant šveicariškosios sistemos, abu turnyrai pasižymi labai aukštu meistriškumo lygiu. Vyrų „Grand Swiss” yra nustatytas aukštas 425 tūkst JAV dolerių prizų fondas ir 2 kelialapiai į FIDE Pretendentų turnyrą 2022 metais. Moterų „Grand Swiss” skirta 125 tūkst. JAV dolerių prizinis fondas ir vienas kelialapis į 2022 metų FIDE Pretendenčių turnyrą. Taip pat tiek vyrų, tiek moterų turnyre yra dar keli kelialapiai į FIDE Grand Prix turnyrų ciklą, kuris paprastai vyksta ratų sistema.

Abu turnyrai vyksta šiuo metu Latvijoje siaučiančios „Covid-19” pandemijos metu, todėl pasižymi nemažu testavimo ir izoliacijos reikalavimų rinkiniu dalyviams. Vyrų turnyre žaidžia 108 žaidėjai iš 42 pasaulio šalių, kurių vidutinis ELO reitingas gerokai virš 2600 atžymos. Tarp jų – tokios žvaigždės kaip amerikietis Fabiano Caruana, armėnas Levon Aronian, prancūzai Maxim Vachier – LaGrave, Alireza Firouzja ir kiti.

Lietuvos atstovų Rygoje, deja, nėra nei vyrų, nei moterų skyriuje. Tačiau šeimininkei Latvijai atstovauja Arturs Neikšāns, Ņikita Meškovs, Normunds Miezis, o moterų skyriuje – Laura Rogule ir Madara Golsta. Moterų „Grand Swiss” Rygoje iš viso rungtyniauja 50 šachmatininkių iš 23 pasaulio valstybių.

Prieš pradedant X ratą šeštadienio popietę vyrų „Grand Swiss” lyderystę dalijosi A.Firouzja, F.Caruana ir D.Howell, turėję po 6,5 tšk. iš 9 gal. Iš Latvijos atstovų geriausiai sekėsi A.Neikšanui – 3,5 taško ir 83-ia vieta lentelėje. Kiek prasčiau sekėsi N.Meškovui – 3 tšk. ir 102-a vieta, bei N.Mieziui – 2,5 tšk. ir 104-a vieta. Tuo tarpu labai gerai sekėsi Rygoje gyvenančiam Ispanijos atstovui – Aleksej Širov’ui – 6 tšk. ir 8 vieta. Savo gimtajame mieste penktadienio vakarą A.Širov dar nebuvo patyręs nė vieno pralaimėjimo!

Latvijos šachmatų federacijos prezidentas Maris Krakops sveikina FIDE „Chess.com Grand Swiss” dalyvius iškilmingo atidarymo metu Rygoje ( Latvijos ŠF nuotrauka)

Moterų turnyre ypač veržliai rungtyniaujanti kinietė Tingijie Lei likus 2 ratams iki varžybų pabaigos, sau jau buvo beveik užsitikrinusi kelialapį į 2022m. FIDE Pretendenčių turnyrą ir 20 tūkst. JAV dolerių vertės I prizą, mat turėjo surinkusi 8 tšk. iš 9 gal. ir artimiausias persekiotojas lenkė net 2 taškais! Šeštadienio popietę 14.00 T.Lei prie pirmojo stalo baltosiomis figūromis žais prieš varžybų reitingo favoritę ukrainietę Mariją Muzyčuk ( 2536).

Šeštadienį rato pradžia tiek vyrų, tiek moterų pirmenybėse – 14.00 Rygos laiku. Paskutinis ratas sekmadienį taip pat prasidės 14.00 vietos laiku.

2021 metų FIDE „Chess.com Grand Swiss”

oficiali svetainė

oficiali partijų transliacija : vyrai, moterys

rezultatai

Latvijos šachmatų federacijos svetainė

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.