Pašto sistema

Rygoje prasidėjo Europos jaunimo šachmatų čempionatas!

Pirmadienį Latvijos sostinėje Rygoje prasidėjo 2018 metų Europos jaunimo šachmatų čempionatas (EYCC). Geriausieji Europos jaunieji šachmatininkai varžosi net 12 skirtingų amžiaus grupių (B8, B10, B12, B14, B16, B18, M8, M10, M12, M14,M16,M18), tad šis renginys Rygoje – neabejotinai stambiausias metų šachmatų renginys visoje Europoje!

Viso į Rygą susirinko daugiau nei 1 tūkstantis jaunųjų šachmatininkų iš 47 Europos valstybių. Gausiausia – Rusijos atstovų : net 150! Šeimininkei Latvijai atstovauja 103 jaunieji šachmatininkai, o Lenkijai – 69. Lietuvai čempionate Rygoje atstovauja 32 šachmatininkai.

EYCC I

Vyksta 2018m. Europos jaunimo šachmatų čempionato atidarymas (organizatorių nuotr.)

Kauno “Margirio” moterų komandai atstovaujanti Saulė Gailiūnaitė (FIDE reitingas 1939) merginų iki 18 metų čempionatą pradėjo 38-u startiniu numeriu. Viso M18 čempionate dalyvauja 66 šachmatininkės. Marija Šibajeva (1941) pagal reitingą yra 31-a tarp 65-ių M16 čempionato dalyvių.  Dar viena kaunietė Barbora Mačiulaitytė (1673) M14 merginų pirmenybes, kuriose startavo 93 šachmatininkės, pradėjo 62 startiniu numeriu.

Iš Kauno ŠK “Margirio” auklėtinių Pijus Stremavičius (1981) turi 61 startinį numerį tarp 125 B14 čempionato dalyvių. Šios amžiaus grupės startiniame sąraše Augustas Gucaga (1941) yra 72-as, o Laimis Šilkaitis (1731) – 101-as  pagal FIDE reitingą.

Vyresniųjų vaikinų B16 čempionate kauniečiai Karolis Jukšta (2198) ir Aistis Butvilas (1956) varžybas tarp 113 sportininkų pradėjo atitinkamai 45-u ir 83-iu startiniais numeriais. Vyriausiųjų B18 čempionate Lietuvai atstovauja tik šiaulietis Lukas Stauskas (2256), varžybas pradėjęs 39-u startiniu numeriu tarp 75 dalyvių.

Turnyro direktorius Egons Lavendelis spaudos konferencijoje padėkojo visiems renginio rėmėjams, o ypač BT1 kanalui už techninę pagalbą. „Šis turnyras yra didžiulė garbė Latvijai, bet tuo pačiu milžiniškas iššūkis. Čia dalyvauja maždaug 2 tūkstančiai žmonių, iš kurių kiekvienas turi savus lūkesčius, galimybes ir poreikius. Mėginame daryti viską, kad visi jie liktų patenkinti. Dėkoju savo komandai, kuri nedidelė, tačiau pajėgi‘, – kalbėjo E.Lavendelis.

Latvijos šachmatų federacijos prezidentas Āris Ozoliņš pabrėžė, kad Latvijos finansų ministrė bei praėjusių metų Latvijos moterų šachmatų rinktinės lyderė Dana Reizniece-Ozola, remdama šį projektą, kartu prisiėmė ir didelę atsakomybę. „Ji mumis pasikliovė, jog pajėgsime suorganizuoti šį renginį aukštu lygiu. Šis čempionatas atneš valstybei finansinių pajamų, o taip pat padės skleisti Latvijos vardą pasaulyje“, – kalbėjo Ā. Ozoliņš.

EYCC II

Europos jaunimo šachmatų čempionate Rygoje startavo virš 1 tūkst. dalyvių! (organizatorių nuotr.)

Ā. Ozoliņš taip pat atskleidė, kad bendras renginio biudžetas yra apie 400 tūkst. eurų. “Varžybų organizatorių pareiga yra garantuoti nakvynę ir maitinimą visiems dalyviams. Yra taip pat ir kitos išlaidų pozicijos. Išlaidos didžiulės, bet skoloje neliksim niekam. Komerciniu požiūriu tai – ne pats patraukliausias renginys, tačiau jam mes pasirinkome labai deramą metą – Latvijos valstybės šimtmetį. Šiais metais įvykdėme tris zoninio turnyro etapus, sužaidėme 2 masinius draugiškus mačus su Lietuva ir Estija. Mes, šachmatininkai šimtmetį švenčiam su ypatingu polėkiu. Tokie turnyrai vaikų ir jaunių tarpe smarkiai kelia susidomėjimą šachmatais. Bus videotransliacija internetu, kad žaidimą būtų galima stebėti visame pasaulyje. Dar daugiau jaunimo atsigręš į šachmatus”, – sakė  Ā. Ozoliņš.

Europos jaunimo šachmatų čempionatas Rygoje vyks iki rugpjūčio 29 d. Visose amžiaus ir lyčių grupėse bus sužaista po 9 ratus šveicariškąja sistema. Žaidžiama laiko kontrole 90 min. pirmiesiems 40 ėjimų, vėliau- 30 min. partijai pabaigti kiekvienam žaidėjų, nuolat pridedant po 30 sek. po kiekvieno padaryto ėjimo, pradedant pirmuoju.

2018m. Europos jaunimo šachmatų čempionato Rygoje

Oficiali svetainė

Vaizdo transliacija su komentarais

partijų transliacija „ChessBomb”

Rezultatai

Latvijos šachmatų federacijos svetainė

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.