Pašto sistema

Rygoje finišavo 2018m. Europos jaunimo šachmatų čempionatas

Trečiadienį, rugpjūčio 29 d. Rygoje baigėsi 2018m. Europos jaunimo šachmatų čempionatas (EYCC). Geriausieji Europos jaunieji šachmatininkai varžėsi atskirose amžiaus grupėse nuo 8 iki 18 metų. Viso vyko net 12 atskirų čempionatų pagal vaikų lytį ir amžių, kuriuose bendrai dalyvavo virš 1 tūkstančio vaikų!

Lietuvai Rygoje visose amžiaus grupėse atstovavo 32 šachmatininkai. Geriausiai sekėsi Martynui Misiukui (B8 grupė) ir šiauliečiui Lukui Stauskui (B18), užėmusiems 14-as vietas savo amžiaus čempionatuose.

IMG_8130_resize

Ryga svetingai priėmė gausius šachmatų čempionato jaunuosius dalyvius iš visos Europos

Daugelio kitų Lietuvos atstovų pasirodymą taip pat galima vertinti teigiamai. Daugelis jų užėmė aukštesnes vietas už savo startinį numerį ir tuo nemažai pagerino  asmeninį FIDE reitingą.  Virš 100 reitingo taškų į Lietuvą pargabeno vilnietė Elžbieta Paknytė (M12), vilniečiai Rapolas Likatavičius (B14), Rokas Bandza (B16) ir kaunietis, ŠK „Margirio“ dubleris Augustas Gucaga (B14). Gerokai asmeninius reitingus pakėlė ir kiti kauniečiai  Aistis Butvilas (B16), Pijus Stremavičius (B14), Barbora Mačiulaitytė (M14). Vyresniųjų B16 čempionate pagirtinai finišavo nesėkmingai pirmenybes pradėjęs kaunietis Karolis Jukšta, kuris laimėjo paskutines dvi partijas, surinko 6 tšk. iš 9 gal. ir užsitikrino sau 20 vietą galutinėje įskaitoje.

Spaudos konferencijoje Latvijos šachmatų federacijos prezidentas Āris Ozoliņš pažymėjo, kad jo nuomone, čempionato organizacija buvo aukšto lygio.“ Suprantama, kad būta mažų nesusipratimų, mat čempionate dalyvavo milžiniškas dalyvių skaičius. Viso buvo maždaug 2 tūkstančiai žmonių. Dėkoju šaliai ir Rygos savivaldybei bei kitiems rėmėjams“ – sakė Ā. Ozoliņš.

Turnyro direktorius Egons Lavendelis pabrėžė, kad dalyvaujant tokiai gausybei žaidėjų, čempionato vykdymas tapo didžiuliu iššūkiu, mat Latvijos šimtmečio jubiliejaus metais nebuvo lengva visiems norintiems atrasti nakvynę Rygoje.

IMG_8139_resize

2018 m. EYCC čempionato vyksmo vieta Kipsalos saloje

Tuo tarpu čempionato vyr. teisėjas Ašotas Vardapetyanas patikino, kad jam suteikė malonumą čempionato vykdymas šalyje ir mieste, pasižyminčiame giliomis šachmatų tradicijomis.“ Turnyro organizacija vyko labai aukštu lygiu, kas smarkiai palengvino mūsų darbą. Iki pat pabaigos visi kovojo, kad užimti kuo aukštesnę vietą. Visų šalių federacijos labai rimtai laukė gero pasirodymo iš savo atstovų“, kalbėjo A.Vardapetyanas.

Čempionate geriausių rezultatų pasiekė Rusija, kuri čia turėjo ir pačią gausiausią delegaciją. Jaunieji Rusijos šachmatininkai iškovojo septynis aukso, šešis sidabro ir tris bronzos medalius. Du aukso medalius iškovojo Azerbaidžanas, o Baltarusijai atiteko vienas aukso, vienas sidabro ir trys bronzos medaliai.