Pagal ŠK „Margirio” pranešimą spaudai
Praėjusią savaitę, rugpjūčio 5-11 d. Rygoje vyko 9-asis tarptautinis šachmatų festivalis “RTU Open”, organizatorių tituluojamas didžiausiu Šiaurės Europos šachmatų festivalių pagal dalyvių ir atstovaujamų šalių skaičių. Įvairiuose festivalio turnyruose buvo žaidžiama greitųjų, žaibo ir klasikine laiko kontrole. Greitųjų ar žaibo šachmatų turnyras įvykdavo per vieną dieną, tuo tarpu pagrindinis “A” turnyras, kuriame buvo žaidžiama klasikine laiko kontrole su privalomu atliekamų ėjimu užrašymu, tęsėsi visą savaitę nuo pirmadienio iki sekmadienio.
Vyksta „RTU Open 2019” atidarymas :iš kairės į dešinę – kalba turnyro direktorius E.Lavendelis, buvusi Latvijos finansų ministrė D.Reizniece-Ozola, RTU finansų prorektorius I.Eriņš (Latvijos ŠF nuotrauka)
“RTU Open” festivalio pagrindiniame “A” turnyre dalyvavo 275 žaidėjai iš 39 pasaulio šalių. Gausiausiai buvo atstovaujama varžybų šeimininkei Latvijai (37 žaidėjai), Indijai (31), Vokietijai (29) ir Rusijai (26). Lietuvai pagrindiniame “RTU Open” turnyre atstovavo 13 šachmatininkų. Tarp jų Lietuvos čempionas Tomas Laurušas (FIDE reitingas 2501) iš Kauno, daugkartinis Lietuvos čempionas Šarūnas Šulskis (2519), labai gabus 18-metis Marijampolės moksleivis Paulius Pultinevičius (2485), šiuo metu Dalaso universitete JAV studijuojantis Lietuvos olimpinės rinktinės narys Titas Stremavičius (2490) ir kiti pajėgūs žaidėjai.
Visą praėjusią savaitę RTU parodų rūmuose vyko „RTU Open 2019” batalijos (Latvijos ŠF nuotrauka)
“A” turnyre buvo gausu tituluotų žaidėjų. Iš 275 dalyvių 30 buvo tarptautiniai didmeistriai, 5 moterų didmeistrės, 50 tarptautinių meistrų bei 9 tarptautinės meistrės. Aukščiausią FIDE reitingą turnyre turėjo Latvijos didmeistris Igor Kovalenko (2654).
Buvo rungtyniaujama 9 ratų šveicariškąja sistema, tad dvi savaitės dienas žaidėjų laukė didelis sportinis krūvis, kuomet teko žaisti po 2 partijas per dieną.
Sužaidus 4 ratus iš reglamentu nustatytų 9-ių, “RTU Open” pagrindiniame turnyre pirmavo I.Kovalenko (2654), P.Pultinevičius (2485) ir 19-metis Indijos didmeistris Abhimanyu Puranik (2550), laimėję visas pirmas keturias partijas. V varžybų rate lyderiai susitiko tarpusavyje ir savo dvikovas baigė lygiosiomis. Tai leido į lyderių grupę įsijungti kitam Indijos didmeistriui Chakkravarthy Deepan’ui (2531) ir Š.Šulskiui (2519). Po 6 sužaistų ratų lyderių grupėje jau buvo 8 žaidėjai, turėję po 5 tšk., tarp kurių toliau laikėsi Š.Šulskis ir P.Pultinevičius.
Paulius Pultinevičius nuolatos laikėsi „RTU Open” lyderių grupėje ir įvykdė GM-normos balą! (Latvijos ŠF nuotrauka)
VII rate I.Kovalenko įveikė Ch. Deepan’ą, ir kitiems lyderiaujantiesiems pabaigus savo partijas lygiosiomis, tapo vienvaldžiu lyderiu, turėdamas 6 tšk. iš 7 gal. VIII rate I.Kovalenko (2654) žaidė juodosiomis figūromis prieš Indijos didmeistrį G.N. Gopal’ą (2594) ir užbaigė partiją lygiosiomis. Tuo pasinaudoję, su I.Kovalenko susigretino dar 4 šachmatininkai, laimėję savo VIII rato partijas – lenkas G.Gajewski (2613), indas A.Puranik (2550) bei abu lietuviai P.Pultinevičius (2485) ir Š.Šulskis (2519), įveikę atitinkamai graiką N.Theodorou (2548) ir anglą R.Haria (2430).
Paskutiniajame rate burtų programa suporavo žaisti I.Kovalenko su G.Gajewski’u, Š.Šulskį prieš P.Pultinevičių, o A.Puranik’as buvo suporuotas su pustaškiu mažiau turėjusiu norvegu Aryan Tari (2634).
Visose 3 šiose partijose pranašesni pasirodė baltosiomis figūromis žaidę šachmatininkai. Pergales pasiekė I.Kovalenko, Š.Šulskis ir A.Tari. Tai lėmė, kad 1-2 vietas, surinkę po 7,5 tšk. iš 9 gal., pasidalijo I.Kovalenko ir Š.Šulskis. Abu nugalėtojai turnyro metu taip ir nesusitiko tiesioginėje akistatoje prie šachmatų lentos. Dėl geresnių papildomų rodiklių “RTU Open” nugalėtojo taurė atiteko Latvijos didmeistriui.
3-6 vietas pasidalijo A.Mikaelyan (Armėnija), J.S.Thybo (Danija), P.V.Vishnu (Indija) ir A.Tari (Norvegija), surinkę po 7 tšk. Dėl geriausių papildomų rodiklių III vietos prizas atiteko A.Mikaelyan’ui.
„RTU Open” garbės trejetas organizatorių apsupty: iš kairės į dešinę- RTU finansų prorektorius Ingars Eriņš; Arman Mikaelyan (III vieta), nugalėtojas Igor Kovalenko su taure, Šarūnas Šulskis (II vieta), turnyro direktorius Egons Lavendelis (Latvijos ŠF nuotrauka)
Nepaisant nesėkmės paskutiniajame rate, labai gerai “RTU Open” pasirodė P.Pultinevičius, surinkęs 6,5 tšk., užėmęs aukštą 14 vietą bendrojoje įskaitoje ir įvykdęs trečiajį tarptautinio didmeistrio (GM) normos balą. Taigi Paulius dabar turi visus reikiamus normos balus ir FIDE turėtų suteikti jam tarptautinio didmeistrio (GM) vardą dar šiais metais!
Pagrindinio turnyro moterų įskaitoje nugalėjo rumunė Irina Bulmaga (FIDE reitingas 2444), surinkusi 6 tšk. Antra – indė V.Varšini (2128) – 5,5 tšk., trečia – estė Mai Narva (2358) – 5,5 tšk.
Gerai rungtyniavusi žinoma Indijos didmeistrė Tania Sačdev nusileido paskutinėse dviejose partijose ir liko už geriausiųjų moterų trejetuko borto (Latvijos ŠF nuotrauka)
Verta paminėti taip pat vilniečio Kipro Eigmino (FIDE reitingas 2079) sėkmę “RTU Open” “C” turnyre, kur galėjo dalyvauti žaidėjai su ne aukštesniu nei 2200 FIDE reitingu. Per 7 “C” turnyro ratus Kipras surinko 5 taškus ir užėmė 3-ią vietą tarp 40 “C” turnyro dalyvių iš 12 valstybių.
„RTU Open-2019”
GM T.Kantano ir WIM A.Kantane’s videoreportažai
Š.Šulskis komentuoja savo partiją su D.Reizniece-Ozola ir P.Pultinevičiumi – žr. reportažus 06.08.2019/Day 2 ir 11.08.2019/Day 7
P.Pultinevičius komentuoja savo pergalę prieš Ch.Bauerį (Prancūzija) – žr. reportažą 07.08.2019/ Day 3