Pašto sistema

Kauno taurė-2019: likus dviems ratams iki pabaigos pirmauja kvalifikacija

Ketvirtadienį, rugpjūčio 29d., Kaune prasidėjo ilgai Lietuvos šachmatų mėgėjų lauktas tradicinis šachmatų renginys – “Kauno taurė”, turinti ir Atvirojo Lietuvos mėgėjų šachmatų čempionato statusą. Šiose pirmenybėse gali dalyvauti Lietuvos ir užsienio žaidėjai, turintys ne aukštesnį nei 2200 FIDE reitingą klasikiniuose šachmatuose.

Viso “Kauno taurėje” per 4 varžybų dienas bus sužaisti 7 ratai klasikine, būtent šiai reitingo kategorijai nustatyta laiko kontrole, skiriant kiekvienam žaidėjų po 1 val. iki partijos pabaigos, pridedant po 30 sek. už kiekvieną atliktą ėjimą. Ėjimų nuolatinis užrašymas privalomas kiekvienam dalyvių.

IMG_8644

Vasaros pabaigoje Kaune prasidėjo „Kauno taurės” batalijos

Varžybų startui registravosi beveik 100 šalies šachmatininkų, taip pat po vieną Danijos ir Turkijos atstovą. Tai rodo, kad neseniai, po sąstingio dešimtmečių, vėl atgaivinta “Kauno taurė” išlaikė gerą vardą tarp šalies šachmatų mėgėjų. Varžybas Kaune, “Magnus Hotel Kaunas” viešbutyje vykdo Lietuvos šachmatų mokykla, bendradarbiaudama su Lietuvos šachmatų federacija.

Šeštadienio vakarą, sužaidus 5 ratus iš reglamentu nustatytų 7, “Kauno taurėje-2019” užtikrintai pirmavo nevystantis Kauno senjoras, 76-erių metų tarptautinis meistras Kęstutis Kaunas, laimėjęs visas 5 žaistas partijas! Šie metai jau atnešė nemažai naujų sportinių laimėjimų Kęstučiui, iš kurių galima paminėti “Jūros šventės” Klaipėdoje nugalėtojo laurus, taip pat garbingą atstovavimą šaliai ir Kauno miestui neseniai Helsinkyje (rugpj. 13-18d.) vykusiame Helsinkio šachmatų festivalyje, skirtam paminėti Heikki Westerinen’o 75-erių metų sukaktį.

IMG_8624

Po 5 sužaistų „Kauno taurės” ratų niekas negalėjo prilygti IM K.Kauno (artimajame plane) kvalifikacijai

Likę 2 “Kauno taurės” ratai, kurie bus žaidžiami sekmadienį, parodys ar daugelio varžybų dalyvių jaunystė ir jos motyvuoti sportiniai lūkesčiai bus pajėgūs atsverti garsaus Kauno meistro patirtį ir kompetenciją. VI rate, kuris bus žaidžiamas sekmadienio rytą, prie pirmojo stalo susitiks 15-metis Pijus Stremavičius (FIDE rtg. 2080), šiais metais atlikęs didelį sportinį šuolį į priekį ir lyderis Kęstutis Kaunas (2154). Praėjusį sezoną ŠK “Margiriui” atstovavęs Pijus turės baltąsias figūras ir greičiausiai mėgins pašalinti meistro turimą pustaškio atotrūkį.

Didelė, net 10 žaidėjų grupė, turinti po 4 tšk. iš 5 gal., rikiuojasi lyderiams už nugaros ir dega viltimis įsilaužti į pirmaujančių pozicijas. Tarp jų –dvi dailiosios lyties atstovės Kristina Sulikienė (1906) iš Kauno  ir Margarita Baliūnienė (1929). Sekmadienį prie 2-ojo stalo M.Baliūnienė susitiks su praeitų metų “Kauno taurės” nugalėtoju Stasiu Steponavičiumi (2187), o prie 4-ojo K.Sulikienė juodosiomis figūromis kovos prieš jauną vilnietį Kiprą Eigminą (2079), pernai taip pat pasižymėjusį “Kauno taurėje” užimta 2-ąja vieta.

IMG_8636

Artimajame plane: Danijai atstovaujanti M.Baliūnienė (juodieji) įveikė 15-metį kaunietį Laimį Šilkaitį (baltieji)

 

“Kauno taurės-2019” oficiali svetainė ;

Statistika ir rezultatai

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.