Pašto sistema

Pagerbtas Aido Labucko atminimas Kaune

Praėjusį sekmadienį, balandžio 13d. Kauno įgulos karininkų ramovėje tarptautiniu greitųjų šachmatų turnyru pagerbtas tarpt. meistro Aido Labucko (1968-2013) atminimas. Jonavos meistro, pareigingo ir atsidavusio šachmatams “Margirio” nario nuo pat klubo įsikūrimo 1993m., atminimą susirinko pagerbti 100 šachmatininkų iš Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos.

Sekmadienį 100 šachmatininkų susirinko į Kauną pagerbti A.Labucko

Atidaryme kalbėjusių “Margirio” pirmininko A.Butnoriaus, varžybų direktoriaus Š.Šulskio, R.Bilinsko ir jonaviškės B.Narakaitės kalbas vienijo pabrėžiamas besąlygiškas Aido Labucko pasiaukojimas šachmatams. Tylos minute pagerbus velionio ir vos prieš porą dienų anapilin nukeliavusio Donato Lapienio (1936-2014) atminimą, vyr. teisėjas Valerijus Jegorovas paskelbė varžybų pradžią.

Patyręs Vilniaus didmeistris Vidmantas Mališauskas, ne vieną sezoną atstovavęs “Margiriui”, įspūdingu startu 7tšk. iš 7gal. paliudijo savo didmeistiškas galias greitaisiais šachmatais. Tačiau kova dėl nugalėtojo taurės dar nebuvo baigta, nes “per šūvio atstumą” nuo didmeistrio buvo tiek “Margirio” jaunimas, tiek grėsmingas latviškas desantas su dviem didmeistriais, vienu tarpt. meistru bei moterų didmeistre Ilze Berzinia.

Tik VI rate I.Berzinia patyrė pirmą pralaimėjimą prieš V.Mališauską

Išties V.Mališauskas kluptelėjo priešpaskutiniajame 8 rate juodosiomis figūromis prieš dvidešimtmetį latvių meistrą Tomą Kantaną iš Rygos. Tame pačiame rate įspūdingą pergalių seriją pratęsė 13-metis marijampoliškis Paulius Pultinevičius, įveikdamas latvių didmeistrį Ilmarą Starostitą. 7-ame rate marijampoliškis jau buvo įveikęs ir latvių didmeistrę Ilze Rubene!

Prieš paskutinįjį ratą V.Mališauskas jau buvo apsuptas T.Kantano ir P.Pultinevičiaus. Visi žaidėjai turėjo po 7tšk. ir įtemptai siekė pirmosios vietos. Pirmoje lentoje burtai suvedė V.Mališauską ir P.Pultinevičių. Berniukas iš Marijampolės ilgą laiką žaidė su didmeistriu kaip lygus su lygiu, tačiau mitelšpilyje pristigo patirties ir turėjo pripažinti V.Mališausko pranašumą. Tuo tarpu T.Kantanas susitiko su turnyro reitingo favoritu Normundu Mieziu. Tautiečių partija klostėsi taikiai ir gana greitai buvo pasirašytos paliaubos. Surinkęs 8tšk.,V.Mališauskas tapo I-ojo Aido Labucko atminimo turnyro nugalėtoju.

P.Pultinevičiaus kovą su Latvijos didmeistre stebi būrys sirgalių

Įdomiai klostėsi kova moterų įskaitoje, kur favoritei WGM Ilze Berziniai konkurenciją, rodos, turėjo sudaryti Lietuvos čempionė WIM Salomėja Zaksaitė. Tačiau turnyrui kertant pusiaują Salomėja kiek netikėtai nusileido Kristinai Apanavičiūtei ir atsidūrė abiejų žaidėjų užnugary. Paskutiniajame rate I.Berzinia ir K.Apanavičiūtė susitiko tarpusavyje. Partijai pasibaigus lygiosiomis, abi žaidėjos surinko po 6tšk. Geresnis papildomas Media-Bucholco kriterijus I moterų prizą lėmė viešniai iš Rygos, o K.Apanavičiūtei teko tenkintis II prizu.

Kovingai žaidusi K.Apanavičiūtė (juodieji) pasiekė pergalę prieš Lietuvos čempionę S.Zaksaitę

Kaip jau įprasta, tarp Lietuvos moksleivių dominavo kauniečiai Titas Stremavičius ir Tomas Laurušas, užėmę aukštas III ir IV vietas bendrojoje turnyro rikiuotėje. Tačiau negalima nepažymėti ir fantastiško P.Pultinevičiaus pasirodymo Kaune. 13-metis berniukas iš Marijampolės surinko net 7tšk. ir užėmė 6-ą vietą bendrojoje įskaitoje!

Galutiniai I-ojo Aido Labucko atminimo turnyro Kaune rezultatai. Nuotraukos –“Margirio” fotogalerijoje.

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.