Pašto sistema

Minske paaiškėjo 2017 metų Europos šachmatų čempionato prizininkai

Šeštadienį Minske baigėsi 2017 metų Europos vyrų šachmatų čempionatas. Sužaidus reglamentu nustatytus  11 ratų paaiškėjo, kad turnyro viršūnėje atsidūrė 3 žaidėjai – rusai Maksim Matlakov (FIDE reitingas 2714), Vladimir Fedoseev (2690) ir gruzinas Baadur Džobava (2713), surinkę po 8,5 taško. Geriausi papildomi rodikliai buvo M.Matlakovo, tad šis 26-erių metų Rusijos didmeistris ir pripažintas 2017 metų Europos čempionu.

Sidabro medalis pagal papildomus rodiklius teko, nepaisant neseno amžiaus, jau legendiniu tampančiam Gruzijos didmeistriui B.Džobavai. Baaduras varžybas pradėjo itin kukliu startu (1tšk. iš 3 gal.). Tokiu kuklumu Baadurui vargu ar prilygtų net patys jauniausi Baltijos zonos žaidėjai, rungtyniavę Minske. Po tokios pradžios Baadurą iš savo konkurentų sąrašo, matyt, išbraukė net labiausiai patyrę čempionato žaidėjai. Iš užmaršties juos gruzinas pažadino skambia 7 pergalių iš eilės serija. Linksmasis Baaduras buvo ne prieš prie savo serijos pridėti ir 8 pergalę, kad ji šachmatų istorijos analuose gautų „auksinės serijos“ pavadinimą. Paskutiniojo rato partiją B.Džobava žaidė baltosiomis figūromis prieš M.Matlakovą prie pirmojo stalo. Partija pasižymėjo stipriu poziciniu B.Džobavos spaudimu, tačiau kritiniais momentais M.Matlakovui pavyko išlaikyti savitvardą ir apsiginti. Tad lygiosios 49-u ėjimu, tapusiomis M.Matlakovui „auksinėmis“. Čempionato bronza atiteko V.Fedoseevui.

Iš Baltijos zonos žaidėjų geriausiai sekėsi latviui Igoriui Kovalenkai (2657) – 7 tšk., 42-a vieta, tačiau pralaimėjimas paskutiniajame rate prieš vokietį Danielį Fridmaną (2605) nubloškė I.Kovalenką už pirmųjų 22 vietų, teikiančių kelialapį į metų pabaigoje įvyksiančią FIDE Pasaulio taurę, ribos. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad I.Kovalenka jau buvo iškovojęs kelialapį į Pasaulio taurę pernai Kosove vykusiame 2016 metų Europos vyrų čempionate.

Tiek pat taškų Minske surinko ir kitas Latvijos didmeistris Arturs Neikšans (2599) – 7 tšk.; 47 vieta. Arturs rungtyniavo labai profesionaliai, pasiekęs 3 pergales ir nepatyręs nei vieno pralaimėjimo.

NeiksansArturs1 res

GM Arturs Neikšans (Latvija)

 

Galingai Minske žaidė ir pastaruoju metu didelę pakilimo bangą išgyvenantis latvis Toms Kantans (2473). Įveikęs kelis 2600 klubo didmeistrius, Toms surinko 6,5 tšk. ir užėmė aukštą 81-ą vietą. Sėkmingą Latvijos atstovų pasirodymą Minske vainikuoja Nikita Meškovs (2504) – 6,5 tšk.; 123 vieta.

Iš Lietuvos atstovų Minske geriausiai pasirodė patikimai žaidęs Vilniaus didmeistris Aloyzas Kveinys (2520) – 6 tšk.; 156 vieta. Jam nedaug nusileido 19-metis tarpt. meistras iš Kauno Titas Stremavičius (2448), surinkęs tiek pat taškų ir užėmęs 172-ą vietą. Tito debiutas (1 tšk. iš 4 gal.) atrodė liūdnokai, tačiau jaunasis kaunietis sugebėjo suimti save į rankas ir neleisti turnyrui „nuvažiuoti į griovį“. Didžiausiu sportiniu T.Stremavičiaus pasiekimu Minske, be abejonės, liks jo pergalė IX rate prieš žinomą Izraelio didmeistrį Ilja Smiriną (2676).

Toje pačioje 6 taškų grupėje liko ir abu Estijos didmeistriai Kaido Külaots (2597) ir Ottomar Ladva (2530). Kaido savo kelyje patyrė nemažai kluptelėjimų, užtat atliko keletą svaiginančio grožio priešininko karaliaus šturmų, kurių, matyt, nesigėdytų ir visame pasaulyje žinomas jo tautietis Paul Keres‘as (1916 – 1975). Galutinėje įskaitoje K.Külaots liko vos žemiau A.Kveinio – 158-oje vietoje.

Kaip visuomet tvarkingai, su vidiniu pasitikėjimu savimi rungtyniavęs O.Ladva patyrė kiek mažiau pralaimėjimų už K.Külaotsą, dėl to liko aukštesnėje 142-oje vietoje.

Meskovs II

IM Nikita Meškovs (Latvija)

Netrukus daugelis minėtų Baltijos zonos žaidėjų vėl surems jėgas netrukus Liepojoje (birželio 16-22 dienomis) vyksiančiame baigiamajame Baltijos zoninio čempionato III etape.

 

2017 metų Europos šachmatų čempionato Minske

oficiali svetainė

Rezultatai ir statistika

Partijų transliacija

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.