Pašto sistema

Lietuvos olimpiečiai kėlė sportinę formą Rygoje

 

Praėjusią savaitę, rugpjūčio 6-12d. Rygoje vyko stambus tarptautinis šachmatų festivalis “Riga Technical University Open 2018”, draugėn subūręs apie 600 šachmatininkų iš beveik 40 valstybių.

Daugava cruise

Praėjusią savaitę Rygoje vyko kaitrios „RTU Open 2018” batalijos

Pagrindiniame “A” turnyre žaidė 260 žaidėjų, iš kurių 25 buvo tarpt. didmeistriai (GM) ir virš 50 tarpt. meistrų (IM). Varžybos vyko 9 ratų šveicariškąja sistema. Lietuvai šiame turnyre atstovavo 10 šachmatininkų. Tarp jų ir pasaulio Šachmatų olimpiadai Batumyje (rugsėjo 23 – spalio 6d.) besiruošiantys tarpt. meistrai Tomas Laurušas (FIDE reitingas 2463) ir Paulius Pultinevičius (2452).

Lietuvos šachmatų gerbėjams buvo malonu įsitikinti, kad abu jaunuoliai Rygoje demonstravo gerą sportinę formą, nuolatos būdami turnyro lentelės viršuje ir gumdamiesi su pajėgiais priešininkais iš įvairių šalių. Ypač kietai rungtyniavo kaunietis T.Laurušas, pradėjęs varžybas 3 pergalių serija. Vėliau Tomas nesileido stumdomas žemyn ir surinkęs 7 tšk. iš 9 gal., užėmė aukštą 7 vietą. Aukštas atlikimo rodiklis 2591 rodo, kad Tomui ne tiek daug trūko ir iki dar vieno GM-normos balo. Na, tiek tos – Olimpiados normų balai juk dvejinasi…

Laurusas

Tomas Laurušas rimtai ruošiasi ateinančiai Šachmatų olimpiadai Batumyje

 

Tvirtai rungtyniavo ir P.Pultinevičius, surinkęs 6,5 taško ir užėmęs aukštą 12 vietą. Paulius patyrė tik vieną pralaimėjimą prieš vieną turnyro nugalėtojų armėną R.Hovhanisyaną (2608), o asmeninį reitingą Rygoje pakėlė 13 taškų.

Pagirtinai su tituluotais priešininkais rungtyniavo ir kitas Marijampolės moksleivis Arnas Povilas Žukauskas (2008), surinkęs 4,5 taško ir savo ELO pakėlęs net 100 taškų! Tačiau pats “derlingiausias” reitingo požiūriu pasirodymas pavyko Šiaulių moksleiviui  Tomui Povilaičiui (1804), kuris pagrindiniame turnyre pelnė 5 taškus, o savo reitingą kilstelėjo net 171 tašku!

Pažymėtinas taip pat sėkmingas “Margirio” atstovės klaipėdietės Marijos Šibajevos (1941) pasirodymas “C” turnyre. Varžybas pradėjusi 17-u startiniu numeriu tarp 45 žaidėjų reitingais iki 2200, Marija surinko 5 tšk. iš 7 gal., užėmė 5-ą vietą ir savo ELO reitingą pakėlė 62 taškais!

Netrukus, rugpjūčio 19-30 d. Rygoje startuos kitos aukšto lygio pirmenybės – Europos vaikų ir jaunimo šachmatų čempionatas.

“ RTU Open 2018”

Oficiali svetainė

rezultatai

partijų transliacija

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.