Pašto sistema

Lietuvos didmeistrio sėkmė Monrealyje

Liepos 21-28d. Monrealyje (Kanada) vyko Kvebeko valstijos atviras šachmatų čempionatas. Tarp 50 čempionato dalyvių, iš kurių 12 buvo tarpt. didmeistriai ir 11 tarpt. meistrų, žaidė ir 2 pajėgiausi Lietuvos didmeistriai –vilnietis Eduardas Rozentalis (FIDE rtg. 2623) ir kaunietis Šarūnas Šulskis (2559). Margaspalvė 13 valstybių žaidėjų sudėtis teikė čempionatui aiškų tarpt. varžybų statusą.

Šv. Lauryno upė kerta Monrealį

Š.Šulskis laimėjo pirmąsias 3 partijas ir tapo vienvaldžiu lyderiu. Deja, vėliau kaunietis sumažino spartą – 4 rate tenkinosi trumpomis lygiosiomis su olandu I.Sokolovu (2650), o 5-ame pralaimėjo reitingo favoritui L. Bruzon Batistai (2689) iš Kubos.

Ne taip ryškiai pradėjęs čempionatą, E.Rozentalis žaidė tvirčiau, kaitaliodamas lygiąsias su pergalėmis prieš mažiau patyrusius šachmatininkus. Po 7 iš 9 reglamentu nustatytų Kvebeko čempionato ratų lietuvis jau turėjo 5,5 tšk. ir buvo pasivijęs lyderį L. Bruzon Batistą. 8 rate įvyko lyderių akistata. Baltaisiais žaidęs E.Rozentalis vengė nereikalingos rizikos, tad ramiai vykusi partija užsibaigė lygiosiomis jau 31 ėjimu.

E.Rozentalis ir Š.Šulskis žaidimo vietoje

Prieš paskutinįjį IX ratą keturi šachmatininkai turėjo po 6 tšk. ir galimybę tapti varžybų nugalėtojais – L.Bruzon Batista, E.Rozentalis, A.Kovaliovas (Kanada) ir iranietis E.Moradiabadi.

L. Bruzon Batista užtikrintai laimėjo baltosiomis figūromis žaistą partiją prieš pustaškiu mažiau turėjusį Kanados meistrą L.Geržoi (2462). E.Moradiabadi (2551) –E.Rozentalio partijoje vilnietis išlygino žaidimą debiute ir pasinaudojęs keliais varžovo netikslumais mitelšpilyje, vieną po kito laimėjo 2 pėstininkus. Ypač realius šansus pergalei vilnietis turėjo atkarpoje tarp 55 ir 65 ėjimo, tačiau atkakliai priešindamasis Irano didmeistris sugebėjo pasiekti lygiąsias 84 ėjimu.

Kvebeko čempionatas vyko istoriniame Collège Brébeuf

Prizinių vietų pasiskirstymui įtakos turėjo ir Š.Šulskio –A.Kovaliovo (2606) partija, kur pustaškiu nuo Kanados didmeistrio atsilikdamas kaunietis dar galėjo pakreipti turnyrą sau naudinga linkme, aplenkdamas A.Kovaliovą. Siciliškąja partijos pradžia prasidėjusi partija pasižymėjo kvapą gniaužiančiu siužetu, kur persvara ėjo iš rankų į rankas. Nesėkmingai sužaidęs debiutą, Š.Šulskis pasinaudojo varžovo klaida ir įsiveržęs žirgu į centrą, privertė A.Kovaliovą atiduoti valdovę už bokštą ir rikį. Stokodamas apmąstymo laiko, kaunietis neišnaudojo gerų galimybių tiesioginei pergalei, tad netrukus jėgų santykis pasikeitė į valdovės prieš 3 lengvąsias figūras. Po pirmosios laiko kontrolės kauniečio šansai pergalei išseko ir jam teko gintis kiek blogesnėje baigmėje. Ilgą 119 ėjimų partiją nutraukė teisėjai, pripažindami ją lygiosiomis dėl 50 ėjimų taisyklės, nes per tą laiką lentoje nebuvo nukirsta nei viena figūra, o vienintelis baltųjų pėstininkas nepakeitė savo padėties. (Lietuvių paskutiniojo rato partijų transliacija)

Eduardui Rozentaliui trūko visai nedaug iki Kvebeko čempiono taurės

Surinkęs 7tšk. iš 9 gal., Kubos didmeistris L.Bruzon Batista (2689) tapo Atvirojo Kvebeko čempionato nugalėtoju. Trys žaidėjai surinko po 6,5 tšk. –E.Rozentalis, E.Moradiabadi ir A.Kovaliov. Geriausias Bucholco kriterijus II prizą lėmė Vilniaus didmeistriui. A.Kovaliovui atiteko ne tik IV prizas, bet ir atskiras geriausiai pasirodžiusio Kvebeko žaidėjo apdovanojimas (1500 Kanados dolerių). Surinkęs 6 tšk. iš 9 gal., Š.Šulskis pasidalijo 5-9 vietas ir dėl gero starto gavo V prizą.

Oficiali čempionato svetainė http://www.echecsmontreal.ca/coq/index.html ;

Rezultatai: http://chess-results.com/tnr106833.aspx?art=1&rd=9&lan=30&fed=LTU&wi=821

 

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.