Pašto sistema

Lietuvos čempionato VII ratas : T.Stremavičius arčiausiai titulo

VII ratas   

 05.03     15.00

1 2456 IM Stremavičius Titas 1 – 0 IM Beinoras Mindaugas 2351
2 2431 GM Mališauskas Vidmantas 1 – 0 Pultinevičius Paulius 2248
3 2282 Brazdžionis Andrius 0 – 1 GM Šulskis Šarūnas 2546
4 2439 IM Laurušas Tomas ½ – ½ IM Grabliauskas Virginijus 2358
5 2251 Klabis Rokas ½ – ½ Bieliauskas Marius 2169

 

Anradienio popietę žaistame VII Lietuvos čempionato rate lyderių trijulės keliai išsiskyrė. T.Stremavičiui pavyko baltosiomis figūros palaužti M.Beinorą tvirta Londono sistemos pradžia pradėtoje partijoje. Debiutas nežadėjo ypatingų nemalonumų juodiesiems, tačiau 15-u ėjimu T.Stremavičiui pavyko įterpti centrinį savo pėstininką į juodųjų teritoriją. Išsikeitus valdovėmis, M.Beinoras ėmė judinti baltųjų pleištą 18…f7-f6. Netrukus susidarė juodųjų pėstininkų „drebučiai“ e6,f6. Pajutęs susilpninimus, T.Stremavičius pasistengė „užmesti anglių“ savo operacijoms valdovės sparne. 23.c3-c4 ėjimu Titas ėmė vis smarkiau belstis valdovės sparne.

Stremavicius -Beinoras I

T.Stremavičius (baltieji) apmąsto operaciją valdovės sparne (R.Martinkaus nuotr.)

27-am ėjime baltieji nusprendė, kad atėjo metas rimtoms taktinėms operacijoms ir kirto per juodųjų „drebučius“ Rc4:e6. Nuo tos minutės atėjo galas kiekybiniam balansui. Atidavę dvi lengvąsias figūras už bokštą ir pėstininką, baltieji sugebėjo sukurti pavojingą trijų pažengusių pėstininkų falangą valdovės sparne. 29-u ėjimu c5-c6 ji grėsmingai pajudėjo pirmyn. Netrukus Tito bokštas įsiveržė į 7-ąją gulstinę. M.Beinoras nesėkmingai bandė koordinuoti savo žirgus. Šis procesas užtruko, o T.Stremavičius per tą laiką nuskynė dar kelis išbarstytus juodųjų pėstininkus. Juodieji pasidavė 48-am ėjime taip ir nesugebėję sukoordinuoti savo žirgų.

Ilgiausiai rate tęsėsi kito lyderio  T.Laurušo partija prieš patyrusį V.Grabliauską. Neįgijęs žymios persvaros valdovės gambite prieš debiutine erudicija pasižymintį varžovą, T.Laurušas, atrodo, mėgino padaryti tašką iš savo jaunystės ir energijos. Tačiau V.Grabliauskas manevravo labai atidžiai, vengdamas menkiausių silpnumų. Pavojingai artėdamas į smarkiai saugomą juodųjų teritoriją, T.Laurušas vos nepaslydo, tačiau atsipirko pėstininku 44-am ėjime.Nepaisant pėstininko stygiaus baltųjų figūros (valdovė ir žirgas) liko labai aktyvios ir privertė jaudintis V.Grabliauską. Pagaliau pavargę vienas nuo kito priešininkai baigė partiją amžinuoju šachu 63-iu ėjimu.

Laurusas -Grablaiuskas I

T.Laurušui (baltieji) V.Grabliausko patirtis  pasirodė sunkiai perkandamu riešutu (R.Martinkaus nuotr.)

Dar kitoks likimas laukė trečiojo lyderio A.Brazdžionio iš Panevėžio. Tiesą sakant, jo likimu neblogai pasirūpino šalies čempionas Š.Šulskis. Pasak Š.Šulskio, jau apie dešimtą ėjimą jis sugebėjo pakeisti savo ir varžovo figūrų spalvą. Čia turima omenyje, kad juodaisiais žaidusio Š.Šulskio pozicija pagal komforto parametrus prilygo baltosios spalvos teikiamam patogumui. Priešingai, baltaisiais žaidusio A.Brazdžionio padėtis pagal suspaustumą buvo panaši į juodųjų daliai tenkančius suvaržymus. Anksti tapęs pusiau atviros c-linijos valdovu, Š.Šulskis 28-u ėjimu B:c3 pramušė ten skylę ir baltųjų laivelis greitai prisisėmė vandens…

Brazdzionis -Sulskis I

A.Brazdžionis (baltieji) šalies čempiono gniaužtuose (R.Martinkaus nuotr.)

Čempionato vyriausiojo ir jauniausiojo dalyvių akistatoje tarp V.Mališausko ir P.Pultinevičiaus, daugkartinis šalies čempionas suteikė Marijampolės moksleiviui vertingą nemokamą technikos bokštinėse baigmėse pamoką. Atrodė, kad vienintelį juodųjų silpnumą c6 nesunku išlaikyti, tačiau sukaustęs juodųjų bokštus pasyvia šio silpnumo gynyba, V.Mališauskas savaisiais įsiveržė giliai į P.Pultinevičiaus karaliaus užnugarį. Laikytis keliuose frontuose iš karto pasirodė pernelyg sunku ir po atkaklios gynybos  juodieji kapituliavo 71-u ėjimu, nebepajėgdami sustabdyti staigiai link valdovių artėjančių baltųjų pėstininkų.

Dviejų autsaiderių susitikime tarp R.Klabio ir M.Bieliausko, R.Klabis buvo labai arti pirmosios pergalės čempionate, tačiau per kažkokį stebuklą M.Bieliauskas išgyveno.

Klabis -Bielaiuskas III

R.Klabis (baltieji) buvo visai šalia pirmosios pergalės čempionate (R.Martinkaus nuotr.)

Po 7 sužaistų ratų čempionate pirmavo T.Stremavičius (5 tšk.), jam įkandin žengė T.Laurušas (4,5). Net 4 šachmatininkai turėjo po 4 tšk. ir dalijosi 3-6 vietą čempionate. Trečiadienio popietę vyksiančiame VIII čempionato rate T.Stremavičius vėl žais baltosiomis figūromis prieš V.Mališauską. Dar rimtesnis varžovas laukia T.Laurušo, kuris juodosiomis figūromis grumsis prieš šalies čempiono titulą Vilniuje ginantį Š.Šulskį.

Lietuvos čempionato rezultatai , partijų transliacija

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.