Pašto sistema

Kutaisyje paaiškėjo Europos moterų greitųjų šachmatų čempionė

Trečiadienio pavakarę, birželio 3d. Kutaisyje (Gruzija) buvo sužaistas paskutinysis XI-as  Europos moterų greitųjų šachmatų čempionato, trukusio 3 dienas, ratas. Surinkusi 8,5 tšk. iš 11 gal., Europos moterų greitųjų šachmatų čempione tapo Rusijos didmeistrė, Pasaulio moterų eks-čempionė Aleksandra Kosteniuk (rtg.2456 ). Sidabro medalis atiteko kitai Rusijos atstovei Valentinai Guninai (2495), surinkusiai 8 tšk. Tiek pat taškų pelnė, tačiau dėl prastesnio papildomo rodiklio -vidutinio visų varžovių reitingo – bronza turėjo tenkintis gruzinė Nino Batsiašvili (rtg.2424). Prieš kelias dienas Čakvyje Europos moterų čempione tapusi ukrainietė Natalija Žukova (rtg.2383) irgi surinko 8 tšk., tačiau šįkart liko be medalio.

Puikiai šiose greitųjų šachmatų pirmenybėse žaidusi Deimantė Daulytė (rtg.2240) beveik visas varžybas buvo pirmajame dešimtuke. VI rate lietuvė žaidė prie pirmosios lentos su ukrainiete Inna Gaponenko (2429), deja, pralaimėjo partiją. Ypač dramatiškai D.Daulytei susiklostė varžybų finišas, kur ji pralaimėjo abi paskutines partijas. Galutinėje įskaitoje Lietuvos didmeistrė surinko 6 tšk. ir turėjo tenkintis 18-a vieta.

Kita lietuvė Salomėja Zaksaitė (rtg. 2179) Kutaisyje surinko 5,5 tšk. ir užėmė 28-ą vietą.

Pažymėtina, kad tarp Europos moterų greitųjų šachmatų čempionato 48 dalyvių žaidė ir Gruzijos šachmatų legenda, Pasaulio čempionė nuo 1962 iki 1978 metų, Nona Gaprindašvili (rtg.2273). Surinkusi 5,5 tšk., N.Gaprindašvili užėmė 27-ą vietą, viena vieta aukščiau S.Zaksaitės.