Pašto sistema

Kovo 11-ąją Lietuvos šachmatininkai pažymėjo prie margųjų šachmatų lentų

Šventinę Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo kovo 11 dieną daugelis Lietuvos šachmatininkų pasirinko švęsti kovomis prie margųjų šachmatų lentų. Šventiniai greitųjų šachmatų turnyrai visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje, o gausiausią dalyvių skaičių subūrė Panevėžyje ir Kaišiadoryse.

Panevėžio dailės galerijoje vykęs šventinis turnyras buvo išskaidytas į tris skyrius A, B ir C. Pagrindiniame A turnyre po 8 ratų kovos tarp 67 šachmatininkų iš Lietuvos ir kaimyninės Latvijos 3 žaidėjai finišavo, surinkę po 6,5 tšk. Tai – GM Vidmantas Mališauskas, IM Tomas Laurušas ir Kauno ŠK “Margiris” narys Laurynas Miknevičius. Papildomi rodikliai nugalėtojo taurę lėmė šių metų Lietuvos vyrų čempionui V.Mališauskui iš Vilniaus.

Galerija Panevezys

Šventinių varžybų Panevėžio Dailės galerijoje apžvalga iš aukščiau

Moterų įskaitoje geriausiai sekėsi šiaulietei Gabijai Šimkūnaitei ir panevėžietei Skaistei Šaumanaitei, surinkusiom po 5,5tšk. iš 8 gal. Geresnis papildomas Bucholco kriterijus moterų nugalėtojos prizą lėmė šiaulietei. Trečioje vietoje liko viešnia iš Rygos Nelija Maklakova – 5 tšk.

B turnyre dalyvavo 29 jaunieji dalyviai iki 12 metų amžiaus. Čia pasižymėjo vilnietė Kristina Maziukaitė, surinkusi 7tšk. iš 8 gal. ir pranokusi savo bendraamžius tiek berniukus, tiek mergaites. Jai įkandin sekęs kaunietis Erikas Mecelica taip pat surinko 7 tšk., tačiau nuo nugalėtojos nežymiai atsiliko pagal papildomą Bucholco rodiklį.

Jauniausiųjų vaikų iki 9 metų C turnyre taip pat dominavo mergaitė. Tai ukmergietė Agnė Mickūnaitė, laimėjusi visas 8 partijas ir palikusi visus savo persekiotojus toli už nugaros. Viso C turnyre žaidė 40 vaikų.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos greitųjų šachmatų turnyro Panevėžyje rezultatai:

A turnyras

B turnyras

C turnyras

 

Tuo pat metu Kaišiadoryse Algirdo Brazausko gimnazijoje vyko miesto atviras greitųjų šachmatų čempionatas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai pažymėti. Į varžybų startą išėjo 44 šachmatininkai iš Kaišiadorių, Vilniaus, Kauno, Radviliškio, Elektrėnų, Druskininkų ir kitų Lietuvos miestų. Buvo žaidžiami 9 ratai šveicariška sistema.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vyksta D.Viškelio (baltieji) – D.Kišono (juodieji) VIII rato partija

Geriausiai sekėsi radviliškėnui Donatui Kišonui, surinkusiam 8 tšk.  ir tapusiam Kaišiadorių atviro greitųjų šachmatų čempionato nugalėtoju. Nuo jo tašku atsiliko vilniečiai, buvę Panevėžio šachmatų mokyklos auklėtiniai Darius Viškelis ir Andrius Žvirblis. Moterų įskaitoje geriausiai sekėsi elektrėniškei Irenai Zykienei (3 tšk.).

B turnyre dalyvavo vaikai iki 16 metų amžiaus. 27 dalyviai rungtyniavo 7 ratų šveicariška sistema.Visus pranoko 11-metis kėdainietis Karolis Račkauskas, surinkęs 6,5 tšk. Žemiau nugalėtojo rikiavosi kauniečiai. Tai – Jokūbas Rudaitis (6 tšk.) ir Paulius Pupka (5,5 tšk.).

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

B turnyro nugalėtojas K.Račkauskas (baltieji) žaidžia prieš A.Plutaitę

Kaišiadorių atvirojo greitųjų šachmatų čempionato, skirto Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai pažymėti rezultatai:

A turnyras

B turnyras

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.