Pašto sistema

Jaunasis rašytojas pasižymėjo „Jūros šventės” vasaros festivalyje Klaipėdoje!

 

Savaitgalį Klaipėdoje baigėsi dar vienas savaitę trukęs pajūrio šachmatų festivalis – „Jūros šventė – 2017”. Nors dalyvių ir šalių skaičiumi jis negalėjo prilygti birželio mėnesį Palangoje vykusiai „Baltijos taurei”, tačiau visgi suteikė galimybę šalies šachmatų mėgėjams suremti jėgas prie margųjų šachmatų lentų, pasimėgauti maudynėms jau labiau tinkančiu Baltijos vandeniu bei tiesiogiai sudalyvauti savaitgalį uostamiestyje įsisiūbavusioje Jūros šventėje.

„Jūros šventės” festivalio žaidėjai pagal kvalifikaciją buvo suskirstyti į „A” ir „B” turnyrus. Pagrindiniame „A” turnyre dalyvavo 20 žaidėjų iš Lietuvos ir Rusijos, o „B” turnyre – 47 šachmatininkai, kurių dauguma – jauni ir perspektyvūs šalies moksleiviai.

Abieji turnyrai vyko 7 ratų šveicariška sistema, žaidžiant klasikine laiko kontrole. Pagrindinio turnyro nugalėtoju pavyko tapti vasarą Lietuvoje dažnai rungtyniaujančiam tarpt. meistrui iš Rusijos Jurijui Malininui, surinkusiam 6 tšk. iš 7 gal. Puikiai „Jūros šventėje” pasirodė Kauno „Margirio” pagrindinės sudėties debiutantas, Lietuvos berniukų iki 14 metų čempionas Karolis Jukšta, surinkęs 5,5 taško ir užėmęs antrąją vietą. Pažymėtina Karolio pergalė V varžybų rate prieš garsų šalyje ir labai patyrusį tarpt. meistrą Kęstutį Kauną. Dar kelios pergalės prieš suaugusiuosius Klaipėdoje padėjo Karoliui vien per 7 varžybų ratus pakelti savo asmeninį reitingą virš 50 taškų!

Kluptelėjimas prieš K.Jukštą neišmušė patyrusio meistro iš vėžių. Trumpoje distancijoje pasiekęs kelias reikšmingas pergales, Kęstutis Kaunas surinko 4,5 taško ir iškovojo  „Jūros šventės” III prizą!

Juros svente B

„Jūros šventė -2017” „B” turnyras: I vieta -K.Račkauskas (viduryje); II vieta – A.Borisovaitė; III vieta – N.Gluchačiov

„Jūros šventės” „B” turnyras dėl kur kas gausesnio dalyvių skaičiaus pasižymėjo dar didesne konkurencija. Tačiau čia niekas neprilygo 11-mečiam kėdainiečiui Karoliui Račkauskui, surinkusiam 6,5 taško iš 7 gal ir užtikrintai pelniusiam „B” turnyro nugalėtojo taurę. Metų pradžioje K.Račkauskas šalyje pagarsėjo laimėdamas 10 -ąjį jaunųjų rašytojų konkursą ‘Lietuvos vaikai kuria pasakas”. Karolio sukurta „Nepaprasta dovana” buvo pripažinta „auksine” pasaka, o jaunąjam kėdainiečiui už ją buvo skirta auksinė pasaga. Tad dar viena skambi, nors gal kiek ir lengvesnė Karolio pergalė „Jūros šventėje”.

Antroje vietoje liko Klaipėdos moksleivė Ana Borisovaitė (5,5 tšk.), vienintelė sugebėjusi atsilaikyti prieš pergales Klaipėdoje skynųsį K.Račkauską. Trečioje vietoje – patyręs vietinis žaidėjas Nikolaj Gluchačiov, taip pat surinkęs 5,5 tšk. Sunkia pergale paskutiniajame rate į 5,5 tšk. grupę pateko ir 11-metis klaipėdietis Michailas Kožakinas, tačiau dėl prastesnio papildomo Buchholco rodiklio turėjo tenkintis IV vieta.

XIV šachmatų festivalio „Jūros šventė” :

oficiali svetainė

Rezultatai ir partijos

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.