Pašto sistema

Kaune prasidėjo populiarios „Kauno taurės” varžybos!

Nepaisant Lietuvoje ir pasaulyje siaučiančios koronaviruso pandemijos, raudonu brūkšniu užbraukusios daugybę sportinių ir kultūrinių renginių, ketvirtadienį Kaune, „Park Inn by Radisson” viešbutyje prasidėjo tradicinės kasmetinės šachmatų varžybos „Kauno taurė 2020”. Tiesa, jų metu dalyviai ir žiūrovai privalo dėvėti Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimus atitinkančias veido kaukes. Tačiau sėkmingai prasidėjusių ir vykstančių varžybų faktas negali nedžiuginti gausių šalies šachmatų gerbėjų, mat šiais pandemijos diktuojamais suirutės ir apribojimų laikais, bet koks šachmatų ar kitos sporto šakos renginys gali greitai būti atšauktas ar uždraustas vykdyti. Taip prieš nepilną mėnesį šiame pačiame „Park Inn by Radisson” viešbutyje buvo atšauktos Lietuvos šachmatų lygos varžybos, kuriose turėjo dalyvauti virš 100 dalyvių.

Taigi nepaisant epideminių saugumo iššūkių šių metų „Kauno taurėje”, kartu turinčioje ir Lietuvos Atvirojo mėgėjų šachmatų čempionato statusą, kovas pradėjo gausus 84 dalyvių skaičius. Įdomu ir džiugu stebėti, kad pandemija neatbaido žaidėjų nuo dalyvavimo, o, atrodo, priešingai – sugriovusi keletą tradicinių turnyrų Lietuvoje, bei smarkiai apribojusi keliones į varžybas už šalies ribų, tik sukėlė dar didesnį varžybų alkį šachmatininkams…

IMG_9710_resize

Sporto alkis pranoksta pandeminius nuogąstavimus „Kauno taurėje-2020”

Iki savaitės pabaigos „Kauno taurėje” bus sužaisti 7 ratai, po kurių ir paaiškės pajėgiausiasis Lietuvos mėgėjas, prizininkai ir atskirų kategorijų geriausieji mėgėjai šachmatininkai. Šiose varžybose negali dalyvauti šachmatininkai su 2200 ar aukštesniu FIDE klasikinių šachmatų reitingu, todėl žaidėjams bus kiek lengviau pakelti intensyvų 2 partijų per dieną krūvį. Žaidžiama laiko kontrole po 1 val. kiekvienam žaidėjų iki partijos pabaigos, nuolatos pridedant po 30 sek. už kiekvieną atliktą ėjimą. Tai yra klasikinių šachmatų kontrolė, dėl to partijos ėjimų užrašymas žaidėjams yra privalomas. Varžybas vykdo „Lietuvos šachmatų mokykla” ir ją atstovaujantis IO Donatas Pilinkus, o renginio partneriai yra Lietuvos šachmatų federacija bei Kauno šachmatų federacija.

Penktadienio popietę III ratu baigėsi „Kauno taurės” startas. Turnyrinės rikiuotės priekyje buvo 4 šachmatininkai, dar nepraradę nei pustaškio – tai turnyro reitingo favoritas Domantas Klimčiauskas (2197), turnyro pasididžiavimas 77-ių tarpt. meistras Kęstutis Kaunas (2178) iš Kauno bei gabūs kauniečiai moksleiviai Benas Mickus (1910) ir Aistis Butvilas (2125). Visi šie žaidėjai buvo surinkę po 3 tšk. iš 3 gal.

IMG_9707_resize

Visuomet darbštus ir susikaupęs legendinis Kauno meistras Kęstutis Kaunas – 3tšk. iš 3 gal.!

Neblogai startavo ir ŠK „Margirio” žaidėjai Stasys Steponavičius bei Laurynas Miknevičius, kurie po 3 ratų buvo sukaupę po 2,5 ir dalijosi 5-16 vietas. Priminsime, kad S.Steponavičius buvo laimėjęs „Kauno taurę” 2018 metais.

Moterų įskaitoje geriausiai sekėsi Kristinai Sulikienei (1909) iš Rokų, Vilniaus moksleivei Kotrynai Šukytei (1378) ir kaunietei Lietuvos merginų M16 čempionei Barborai Mačiulaitytei (1699). Visos šios žaidėjos po 3 sužaistų ratų turėjo po 2 taškus.

IV varžybų rate, įvyksiančiame šeštadienio rytą 10.00, prie pirmojo stalo susitiks D.Klimčiauskas prieš A.Butvilą, o prie antrojo – B.Mickus prieš IM K.Kauną.

Oficiali „Kauno taurės 2020” – Atvirojo Lietuvos mėgėjų čempionato svetainė

rezultatai ir statistika

 

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.