Pašto sistema

Kaune baigėsi Tarptautinis A.Butnoriaus 70-mečio šachmatų turnyras

Pagal ŠK „Margiris” pranešimą spaudai

Pirmadienio vakarą Kaune baigėsi stambus tarptautinis šachmatų festivalis, skirtas daugkartinio Lietuvos šachmatų čempiono Algimanto Butnoriaus, šiuo metu atstovaujančio Monako federacijai, 70 metų sukakčiai pažymėti.

Festivalis buvo padalintas į du turnyrus – elitinį „A“ ir masinį „B“ turnyrą. „A“ turnyre 10 kvalifikuotų žaidėjų iš 6 šalių varžėsi dėl galimybės įvykdyti tarpt. didmeistrio (GM) normą. Lietuvai šiame turnyre atstovavo tarpt. meistrai 20-metis Tomas Laurušas ir 18-metis Titas Stremavičius iš Kauno. Tarpt. didmeistrio normatyvas šiame jubiliejiniame turnyre buvo 6,5 tšk. iš 9 gal.

Pasibaigus „A“ turnyrui pirmadienį paaiškėjo, kad jo nugalėtojais tapo Estijos šachmatininkai tarpt. meistras Ottomar Ladva ir tarpt. didmeistris Kaido Kulaots, surinkę po 6,5 taško. Dėl geresnių papildomų rodiklių „A“ turnyro nugalėtojo taurė atiteko O.Ladvai. Ne mažiau svarbus 19-mečio esto pasiekimas –  Kaune įvykdyta tarpt. didmeistrio (GM) norma. Daugkartiniam Estijos čempionui K.Kulaotsui, kuris didmeistriu yra daugiau nei 10 metų, ši norma reikalinga nebuvo.

IMG_6202_resize

” A” turnyro nugalėtojai Kaido Kulaots (kairėje) ir Ottomar Ladva (dešinėje)

T.Laurušas ir T.Stremavičius, užbaigę tarpusavio partiją paskutiniajame rate kovingomis lygiosiomis 53-iuoju ėjimu, surinko po 4 taškus ir kartu su Baltarusijos didmeistriu A.Kovalevu pasidalijo 5-7 vietas turnyre.

Šalia vykusiame masiniame „B“ turnyre dalyvavo 86 žaidėjai iš 11 Europos šalių. Pasibaigus turnyro batalijoms, paaiškėjo, kad net 5 žaidėjai surinko po 7 taškus iš 9 gal. Pagal geriausiąjį papildomą Buchholco rodiklį „B“ turnyro nugalėtojo taurė, medalis ir I prizas atiteko Čekijos atstovui tarpt. meistrui Sergey Bereziukui. II vietoje liko Rusijos didmeistris Maksim Novik, o III – Vilniaus didmeistris Vidmantas Mališauskas. Praeityje gerai žinomas Baltarusijos didmeistris Viktor Kupreičik tenkinosi IV prizu, o Lietuvos olimpinės moterų rinktinės treneris, tarpt. meistras iš Vilniaus Vaidas Sakalauskas – V prizu.

IMG_6219_resize

Taure apdovanotas „B” turnyro nugalėtojas Sergey Bereziuk (viduryje)

„B“ turnyro moterų įskaitoje nugalėjo lietuvių kilmės Danijos šachmatininkė Margarita Baliūnienė (5 tšk.). Šiuo metu Anglijoje gyvenanti Rasa Norinkevičiūtė- Donovan liko antra (4,5 tšk.), o kaunietė moksleivė Saulė Gailiūnaitė – III vietoje.

IMG_6231_resize

Iš kairės į dešinę :Saulė Gailiūnaitė, Margarita Baliūnienė ir Rasa Norinkevičiūtė -Donovan

Daugiau informacijos : oficiali jubiliejinio turnyro svetainė su kasdiene varžybų apžvalga; galutiniai rezultatai ; partijų transliacija

 

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.