Pašto sistema

Įvyko Tarptautinės vaikų gynimo dienos šachmatų renginiai Kaune ir Vilniuje

Praėjusį savaitgalį Kaune (šeštadienį) ir Vilniuje (sekmadienį) įvyko Tarptautinei vaikų gynimo dienai pažymėti skirtos greitųjų šachmatų varžybos, kurias organizavo Lietuvos šachmatų mokykla. Buvo žaidžiama FIDE greitųjų šachmatų laiko kontrole 10 min.+ 5 sek. už kiekvieną atliktą ėjimą kiekvienam žaidėjui partijai pabaigti. Viso buvo sužaista po 7 ratus kiekviename iš 4 turnyrų.

Tiek Kaune, tiek Vilniuje vyko po 2 turnyrus : A turnyre galėjo dalyvauti ir suaugę žaidėjai; o B turnyre dalyvavo 2007 m. gimimo ir jaunesni vaikai.

IMG_8535_resize

J.Ridzvanavičius (žaliais marškinėliais) ima skverbtis į lyderio P.Makacko teritoriją baltosiomis figūromis lemiamoje paskutiniojo VII rato partijoje

Šeštadienį Kaune vykusiame pagrindiniame A turnyre pasižymėjo patyręs 75-erių metų ŠK „Margirio“ narys Jonas Ridzvanavičius, jaunystėje ne kartą dalyvavęs Lietuvos vyrų čempionatuose. Nepaisant jaunatviškos laiko kontrolės, Jonas suspėjo pasidalinti giliomis šachmatų žiniomis su vaikais ir jaunimu. Po 5 sužaistų ratų J.Ridzvanavičius nebuvo tarp lyderių, tačiau lemiamuose 2 ratuose išliko daug ramesnis už į azartą įnikusius savo jaunus varžovus, pasiekė svarbias pergales prieš D.Boyajyaną ir lyderį P.Makacką. Surinkęs 5,5 tšk. iš 7 gal. J.Ridzvanavičius tapo vaikų gynimui skirto šventinio renginio Kaune nugalėtoju. Sveikiname Joną!

Best Baltic II

D.Boyajan kovoja juodaisiais. Tarp smalsių žiūrovų – daug B turnyro dalyvių (LŠM nuotrauka)

 

Sidabro medalis atiteko gabiam Kauno moksleiviui Davidui Boyajyanui (5 tšk.), o bronza – patyrusiam Lietuvos šachmatų mokyklos (LŠM) vaikų mokytojui Tomui Tamošiūnui (5 tšk.). Vertingas atminimo dovanėles gavo ir turnyro moterų,senjorų bei moksleivių geriausieji.

Vaikų B turnyre trys žaidėjai surinko po 6 tšk. Nugalėtoju dėl geriausių papildomų rodiklių buvo paskelbtas alytiškis Saulius Žiukas. Antroje vietoje – vilnietė Rugilė Remeikaitė, o bronza atiteko vilniečiui Fiodarui Ziuzinui. Buvo apdovanoti ir kitų įskaitų – mergaičių bei pačių jauniausiųjų BM 8 geriausieji.

Best Baltic I

Verda kovos prie languotųjų lentų tarp vaikų turnyro Kaune dalyvių (LŠM nuotrauka)

Sekmadienį Vaikų gynimo dienos varžybos buvo tęsiamos Vilniuje. Jos pasižymėjo dar gausesniu dalyvių skaičiumi. A turnyre žaidė 35 dalyviai (Kaune – 25), o B turnyre – net 70 (Kaune – 54) !

A turnyre Vilniuje visus pranoko sparčiai progresuojantis 19-metis vilnietis Aleksandras Šalna – 6 tšk. iš 7 gal. Kiti medaliai taip pat atiteko sostinės atstovams : sidabras – Karoliui Šimoniui (5,5 tšk.), o bronza – patyrusiam Vaidotui Valantiejui (5, 5 tšk.). Buvo apdovanoti ir kitų įskaitų nugalėtojai.

Gi B vaikų turnyre šeimininkavo neeiliniais gabumais išsiskiriantis 8-metis vilnietis Martynas Misiuk, sėkmingai „skynęs“ sau nuo kelio tiek jaunesnius, tiek vyresnius priešininkus. Laimėjęs visas 7 partijas, Martynas surinko 7 tšk., tapo „B“ turnyro nugalėtoju ir , be abejo, labiausiai pasižymėjusiu Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirto LŠM Kauno-Vilniaus ciklo asmeniu. Sveikiname Martyną!

Antras liko tik nugalėtojui nusileidęs Vilniaus moksleivis Skajus Koževnikovas (6 tšk.), o bronza atiteko 8-mečiui kauniečiui Joriui Čumačenko (5,5tšk.).

Vilniaus etapo B turnyre mergaičių įskaitos nugalėtoja tapo vilnietė Smiltė Cibulskytė (4,5tšk.), sidabras atiteko kaunietei Saulei Čumačenko (4tšk.), o bronza – kaunietei Patricijai Alionytei (4 tšk.)

Organizatorių LŠM oficiali svetainė

Galutiniai Tarptautinės vaikų gynimo dienos varžybų Kaune ir Vilniuje rezultatai ir statistika

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.