Pašto sistema

I.Kovalenko tampa Baltijos zoninio šachmatų čempionato nugalėtoju

Pagal ŠK „Margiris” pranešimą spaudai

Sausio 19d. Taline, P.Kereso šachmatų rūmuose baigėsi Baltijos zoninio šachmatų čempionato paskutinysis III etapas. Jį vėl, kaip ir pirmuosius du etapus Liepojoje ir Vilniuje, laimėjo Latvijos didmeistris Igor Kovalenko (FIDE reitingas 2653), surinkęs 8,5 tšk. iš 11 partijų. Sveikiname „Margirio” tinklapio skaitytojus, kurių dauguma teisingai nuspėjo Talino etapo nugalėtoją!

Igor Kovalenko -Baltijos zoninio turnyrų ciklo čempionas

Paskutiniuosiuose X ir XI ratuose I.Kovalenko įveikė lietuvius Mindaugą Beinorą (2365) ir Tomą Laurušą (2418). IX rate I.Kovalenko įveikęs ir taškais su juo susilyginęs Lietuvos čempionas Šarūnas Šulskis (2557) likusiuose dviejuose ratuose nesugebėjo išlaikyti latvių didmeistrio primestos spartos. Sekmadienį juodosiomis figūromis žaistą partiją prieš Estijos čempioną Kaido Kulaots‘ą (2556) Š.Šulskis užbaigė lygiosiomis, o pirmadienį, vis dar stengdamasis pavyti I.Kovalenko, baltosiomis figūromis suklupo prieš latvį Tomą Kantaną (2438).

Estijos šachmatų federacijos nuotrauka

Šis Š.Šulskio kluptelėjimas finiše padėjo jį pavyti taškais estui K.Kulaots‘ui, baigusiam taikiai savo partiją prieš M.Beinorą ir latviui Arturs Neikšanui (2567), įveikusiam autsaiderį Romaną Ježovą (2238) iš Estijos. Š.Šulskis, A.Neikšans ir K.Kulaots surinko po 7tšk. iš 11 gal. ir pasidalijo 2-4 vietas Talino etape. Geriausi papildomi rodikliai buvo Š.Šulskio, kuriam atiteko II prizas, III vietoje liko A.Neikšans, o IV-oje  –K.Kulaots.

Vilniaus didmeistris Aloyzas Kveinys (rtg. 2522) Talino etape surinko 5tšk. ir užėmė VI vietą. M.Beinoro sąskaitoje – 4,5 tšk. ir IX vieta, T.Laurušo – 4tšk. ir XI vieta.

Pasibaigus paskutiniajai partijai Talino etape, buvo apskaičiuota bendra įskaitinių taškų suma, atsižvelgiant į žaidėjų užimtas vietas visuose trijuose Baltijos zoninio čempionato Liepojos, Vilniaus ir Talino etapuose. Čia lygių nebuvo latviui Igoriui Kovalenko, laimėjusiam visus tris etapus ir surinkusiam maksimalią 75 įskait. taškų sumą. Jam ir atiteko kelialapis į FIDE Pasaulio taurės (World Cup) varžybas, kurios įvyks metų pabaigoje Baku.

Antrąją vietą Baltijos zoniniame čempionate užėmė Šarūnas Šulskis (48 įsk. tšk.) , trečias liko latvis Arturs Neikšans (43), o ketvirtas – estas Kaido Kulaots (35). Penktoje vietoje –Aloyzas Kveinys (27). Tomas Laurušas užėmė aštuntąją vietą (14), o Mindaugas Beinoras liko vienuoliktas (6 įsk. tšk.).