Pašto sistema

Marius Jacunskas triumfuoja Tomo Tamošiūno atminimui skirtame turnyre Griunvalde!

Trečiadienio vakarą 18.00, balandžio 12d. Griunvaldo klube vyko Tomo Tamošiūno (1974-2023) atminimo žaibo šachmatų turnyras. 23 žaidėjai varžėsi 9 ratų šveicariškąja sistema. Tarp jų – ir trys atstumų trečiadienio vakarą nepabūgę jauni panevėžiečiai Gratas Grubys, Dovydas Grubys ir Tautvydas Kozmianas bei Kaune studijuojantis ukrainietis Mykolai Stepykin.

Tomui Tamošiūnui (centre) įteikiamas „New Year A” nugalėtojo prizas Heistingse ( 2016m. nuotr.)

Varžybų atidaryme kalbėjęs vyr. teisėjas FA Šarūnas Šulskis pabrėžė, kad kelis dešimtmečius T.Tamošiūnas buvo tapęs neatsiejama Kauno šachmatų judėjimo dalimi ir vienu kertinių ŠK ‘Margiris” narių. Š.Šulskis prisiminė, kad T.Tamošiūnas jam dažnai talkininkaudavo, ruošiantis įvairioms pirmenybėms ir užsienio lygoms. Sportinėmis T.Tamošiūno karjeros viršūnėmis ŠK „Margiris” pirmininkas įvardijo 2015-16 metų sandūroje Anglijoje, seniausiame pasaulyje Heistingso šachmatų kongrese laimėtus „Christmas Afternoon”, „Hastings Weekend Major” ir „New Year A” turnyrus.

Pastaruosius 5 metus T.Tamošiūnas visą dėmesį ir energiją sutelkė ankstyvosios mokyklinės ir priešmokyklinės Kauno vaikų kartos ugdymui šachmatais. Tam velionis ėmė skirti ir laiką nuo savo poilsio – šeštadienius, sekmadienius. Kauno šachmatininkai ėmė Tomo pasigęsti Kauno savaitgalio turnyruose, kuriems svetingai savo duris atvėrė naujai įsikūręs Griunvaldo šachmatų klubas. Visgi čia ir įvyko paskutinis Tomo Tamošiūno turnyras praeitų metų lapkričio 30d., kuomet Tomas, nepaisant didelės treniruočių su vaikais apkrovos, atvyko dovana pasveikinti savo bičiulio Š.Šulskio 50-mečio proga ir dalyvavo ŠK „Margiris” pirmininko 50-mečiui skirtam turnyre bei užėmė jame 2-ą vietą tarp 12 žaidėjų.

Atidarymo kalboje Š.Šulskis taip pat prisiminė, kad 2 dienos iki staigios savo mirties T.Tamošiūnas dar spėjo skambučiu jį pasveikinti su istorine pergale 96-ajame Tarptautiniame Heistingso šachmatų kongrese 2022-23. Vėliau turnyro dalyviai pagerbė T.Tamošiūno atminimą tylos minute.

Užvirė Tomo Tamošiūno atminimo turnyro batalijos Griunvaldo klube

Vėliau užvirė atminimo turnyro dvikovos. Turnyro pradžia buvo dėsninga, kuomet po 3 sužaistų ratų pirmavo 3 reitingo favoritai Stasys Steponavičius ( FIDE rtg. 2038), Matas Raugevičius (1828) ir gabus 12-metis moksleivis Marius Jacunskas (1694), surinkę po 3 taškus. IV rate S.Steponavičiui pavyko baltosiomis figūromis nugalėti M.Raugevičių, bet nuo jo neatsiliko jaunasis M.Jacunskas, įveikęs ukrainietį M.Stepykiną (1621).

Lemiama lyderių dvikova prie pirmojo stalo įvyko V rate. Aštrioje partijoje baltaisiais žaidęs M.Jacunskas išlošė figūrą savo karaliaus saugumo sąskaita. Nepaisant pavojingo juodųjų puolimo, Marius neprarado savitvardos ir būdinga sau maniera greitai priimdavo sprendimus. Galų gale jaunajam kauniečiui pavyko atremti patyrusio priešininko grėsmes ir išsaugoti savo kiekybinę persvarą. Partija baigėsi ganėtinai sensacinga 12-mečio pergale prieš patyrusį „Margirio” žaidėją.

Patyręs persilaužimą, M.Jacunskas toliau žaidė su dideliu pasitikėjimu ir tapo nebestabdomas. Lyderį dar bandė sulaikyti M.Raugevičius VII rate, tačiau nepavyko ir jam. Po šios Mariaus pergalės T.Tamošiūno atminimo turnyro nugalėtojo klausimas tapo faktiškai išspręstas. Juo tapo Marius Jacunskas, laimėjęs visas 9 partijas iš 9 gal. Sveikiname nugalėtoją!

Turnyro nugalėtojas Marius Jacunskas (baltieji, dešinėje) pasiekė lemiamą pergalę prieš S.Steponavičių (juodieji, kairėje) V rate

II vieta atiteko S.Steponavičiui (8 tšk.), III – M.Raugevičiui (7 tšk.). Buvo apdovanoti ir geriausieji moterų (Irena Karsokaitė), senjorų 60m. ir vyr. (Alvydas Kurauskas), moksleivių (Motiejus Vaitiekūnas) ir geriausiai pasirodžiusio reitingo iki 1500 ( Dovydas Grubys) įskaitose. Gražus atminimo renginys Griunvaldo klube baigėsi bendravimu ir pokalbiais prie vaišių stalo.

„Griunvaldo žaibo” XV, skirto Tomo Tamošiūno atminimui, galutinė rikiuotė ir kita statistika

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.