Pašto sistema

Eglė Marcinkevičienė apie savo didelę meilę šachmatams portale „tv3.lt”

„Margirio“ šachmatų klubo narė ir atstovė Eglė Marcinkevičienė yra kurčiųjų šachmatų-šaškių klubo „Rikis“ vadovė, lietuvių gestų kalbos mokytoja, Tarptautinio kurčiųjų kongreso protokolo sekretorė.

ICCD_FIDE_olimpiadoje_Tromso

2014 metais E.Marcinkevičienė Šachmatų olimpiadoje Tromsėje už Poliarinio rato atstovavo Pasaulio ICCD kurčiųjų rinktinei

 

2013 metais Eglė buvo viena pagrindinių iniciatorių ir rengėjų, vykdant 21-ąsias ICCD Europos kurčiųjų klubinių komandų pirmenybes Kaune, Įgulos karininkų ramovės Aktų salėje.

Apie savo vaikystėje, kuri buvo pažymėta klausos sutrikimu, gimusią meilę šachmatams, lydėjusią ją visą gyvenimą, kupiną įtempto akademinio mokymosi, atsakingų pareigų tiek Lietuvos, tiek pasaulio kurčiųjų struktūrose, apie nuolatines pastangas integruotis į girdinčiųjų visuomenę E.Marcinkevičienė neseniai davė išsamų, gyvą interviu portalo „tv3.lt“ žurnalistei Eglei Kulvietienei.

Pokalbyje šiltai prisimenamas E.Marcinkevičienės šachmatų treneris, ilgametis ŠK „Margirio“ pirmininkas Algimantas Butnorius ir jo teiktos neįkainojamos meistriškumo pamokos. Apžvelgiami kurčiųjų šachmatuose pasiekti sportiniai rezultatai tarptautinėje arenoje, paprastai komandinėje rungtyje.

2_pasaulio_kurc_moteru_sachm_komand_cemp_2_vieta_Vilniuje_2002

2002 metais Vilniuje vykusiame Pasaulio kurčiųjų moterų šachmatų komandiniame čempionate Eglė Marcinkevičienė (viduryje) su partnere Eleonora Kupryte (kairėje) laimėjo sidabro medalį

Tačiau be sportinių pasiekimų, skaitytojui bus įdomu sužinoti apie sau labai menkai tepažįstamą kurčiųjų pasaulį, jų nuolatines nelengvas pastangas integruotis į visuomenę. Apie bendruomenę, kuri turi savitą gestų kalbą, nepažįstamą girdintiesiems. Dėl tiek pat sklandaus susikalbėjimo tarpusavyje gestų kalba, kiek girdintieji kalbasi savo garsų kalba, kurtieji laiko girdinčiųjų apibūdinimą „kurčnebylys“ jų atžvilgiu menkinančiu ir įžeidžiu, tačiau neprieštarauja būti vadinamais „kurčiaisiais“ arba „neprigirdinčiaisiais“.

Žurnalistės Eglės Kulvietienės pokalbis su Egle Marcinkevičiene „tv3.lt” portale “Eglė Marcinkevičienė – gestų kalbos mokytoja, įsimylėjusi šachmatus”

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.