Pašto sistema

Dramatiška šalies čempionato pusfinalio Kaune atomazga : S.Steponavičius per žingsnį nuo finalo…

Trečiadienio popietę Kaune baigėsi Lietuvos čempionato pusfinalio varžybos ir paaiškėjo 3 kelialapių į Lietuvos čempionato finalą Vilniuje (2021.10.22-29) savininkai.

Jau po maždaug 6 sužaistų ratų iš reglamentu nustatytų 8-ių, tapo aiški 2 žaidėjų – vilniečio FM Tautvydo Vedricko ir gabaus kauniečio moksleivio Pijaus Stremavičiaus dominacija. VII rate pasiekę pergales prieš atitinkamai Klaipėdos moksleivį Gleb Pidlužnij ir Šiaulių moksleivį Tomą Povilaitį, T.Vedrickas ir P.Stremavičius turėjo surinkę po 6 tšk. iš 7 gal., atsiplėšę visu tašku nuo artimiausio persekiotojo, tad buvo aišku, kad jų kelio į finalą niekas pastoti nebepajėgus.

Pusfinalio varžybų nugalėtojas Tautvydas Vedrickas (dešinėje, juodieji) artėja prie pergalės prieš jaunąjį talentą Gleb Pidlužnij ( kairėje, baltieji) iš Klaipėdos VII rate

Didesnė intriga buvo kovoje dėl trečiojo kelialapio į šalies pirmenybių finalą. Prieš paskutinįjį VIII ratą realiausiais pretendentais į jį atrodė vilnietis Aleksandras Šalna ir kaunietis ŠK „Margirio” narys Stasys Steponavičius, turėję po 5tšk. iš 7 gal. ir dalijęsi 3-4 turnyro lentelės pozicijas. Dar nebuvo vilčių trečiajam kelialapiui praradę ir Tomas Povilaitis bei vilnietis Kipras Eigminas, savo sąskaitose turėję po 4,5 taško.

Trečiadienio rytą visų pusfinalio varžybų metu aukštą žaidimo lygį demonstravęs T.Vedrickas po 40 ėjimų kovos baltaisiais palaužė rizikingai Griunfeldo gynyboje komplikacijas kėlusį A.Šalną. Prie antrojo stalo kitas pusfinalio lyderis P.Stremavičius žaidė prieš S.Steponavičių mažiau palankia juoda figūrų spalva. Partija prasidėjo Nimcovičiaus gynyba ir gerai iliustravo Aarono Nimcovičiaus mėgiamą strategiją – juodieji paliko baltiesiems sudvejintus silpnus pėstininkus c-stulpelyje. 24-u ėjimu vienas šių pėstininkų „krito” ir P.Stremavičius įgijo kiekybinę persvarą. Tačiau per tą laiką S.Steponavičiui pavyko priartėti figūromis prie juodųjų karaliaus. P.Stremavičius nusprendė priimti pozicijos pasikartojimą 3 kartą ir laikyti finalo kelialapį saugiai kišenėje. S.Steponavičiui teko pasitenkinti galimo patekimo viltimis ir laukti kitų priekinių pusfinalio partijų pabaigos.

Kaip ir jo Vilniaus šachmatų klubo bičiulis A.Šalna, K. Eigminas taip pat bandė su jėga prasibrauti į finalą. Partijoje prieš pustaškiu mažiau turėjusį 16-metį Vilniaus moksleivį Matą Indriūną, K.Eigminas juodaisiais pasirinko aštriausią siciliškosios gynybos Drakono variantą, tačiau taktinės komplikacijos aiškiai klostėsi baltųjų naudai, tad K.Eigminas vos ne vos išgelbėjo partiją lygiosiomis.

Vilniečiui Kiprui Eigminui (nuotraukoje) šaisi metais į finalą prasibrauti nepavyko – VII vieta, 5 tšk.

Dar viena svarbi partija vyko prie 4-ojo stalo, kur vilčių finalui dar turėjęs 16-metis Šiaulių moksleivis Tomas Povilaitis žaidė su patyrusiu FM Sigitu Kalvaičiu iš Plungės. T.Povilaičiui, siekiant patekti į finalą, buvo reikalinga pergalė, tačiau reikalą sunkino juodoji figūrų spalva. Visgi Šiaulių moksleivis kryptingai siekė tikslo, užmezgė tipišką siciliškąjai partijai žaidimą atverta b-linija, gerai iš gilumos palaikomą fianketuoto juodalaukio juodųjų rikio. S.Kalvaitis įsirežęs laikė gynybą, tačiau keli gražūs taktiniai T.Povilaičio sprendimai sujaukė baltųjų figūrų harmoniją, o partija susivedė į gero juodųjų žirgo prieš blogo baltųjų rikio priešpriešą. Pasyvi baltųjų gynyba žlugo 58-u ėjimu, ir T.Povilaitis pasiekė pergalę, kuri jam nutiesė kelią į Lietuvos čempionato finalą!

Galutinėje įskaitoje Lietuvos čempionato pusfinalio nugalėtoju pelnytai tapo reitingo favoritas Tautvydas Vedrickas – 7 tšk. Antrasis kelialapis į finalą atiteko gabiam Kauno moksleiviui Pijui Stremavičiui – 6,5 tšk. Trečią-ketvirtą vietas pusfinalyje pasidalijo Stasys Steponavičius ir Tomas Povilaitis, surinkę po 5,5 tšk. Pagal papildomą Buchholco-1 rodiklį trečiasis kelialapis į čempionato finalą atiteko T.Povilaičiui, kurio šis rodiklis tik pustaškiu buvo geresnis nei S.Steponavičiaus ( 35,5 prieš 35). Dramatiška pusfinalio varžybų atomazga!

2021m. Lietuvos čempionato pusfinalio Kaune

Oficiali svetainė

Partijų transliacija

Rezultatai ir statistika

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.