Pašto sistema

Batumyje prasidėjo Europos jaunimo šachmatų čempionatas!

Šeštadienį, spalio 19d. žinomame Gruzijos kurorte Batumyje iškilminga atidarymo ceremonija prasidėjo Europos jaunimo šachmatų čempionatas. Tai vienas stambiausių šachmatų renginių ECU (Europos šachmatų sąjunga) ir FIDE kalendoriuje. Varžytis prie Juodosios jūros susirinko beveik tūkstantis jaunųjų Europos šachmatininkų! Į šį skaičių neįtraukti juos lydintys treneriai, delegacijų vadovai, tėveliai ir kiti lydintys asmenys. Galima numanyti, kad Gruzijos šachmatų federacijai bei dabartiniam Europos šachmatų sąjungos prezidentui Zurabui Azmaiparašviliui šios masinės pirmenybės yra generalinė repeticija prieš 2018m. FIDE patikėtą vykdyti Šachmatų olimpiadą Batumyje.
Čempionatas suskirstytas net į 12 atskirų skyrių pagal dalyvių amžių -B8, B10, B12, B14, B16, B18 bei M8, M10, M12, M14, M16, M18. Kiekvienoje šių įskaitų šachmatininkai 9 ratų šveic. sistema rungiasi dėl čempionato medalių ir kitų apdovanojimų.
Lietuvai Batumyje atstovauja net 24 jaunieji įvairių amžiaus grupių šachmatininkai. Delegacijos vadovas –patyręs Kauno sporto mokyklos ir “Margirio” klubo jaunimo treneris Laimutis Šolys.
Mūsų klubo gerbėjus ypač domina jaunosios “Margirio” pamainos pasirodymas Batumyje. Tomas Laurušas (FIDE rtg. 2422) turi aukščiausiąjį 8-ą startinį numerį tarp lietuvių B18 grupėje. Titas Stremavičius (2370) taip pat patenka į dešimtuką B16 grupėje, kur jo reitingu pagrįstas startinis numeris yra 9-as. 9-ąjį startinį numerį M12 grupėje taip pat turi ir klaipėdietė Marija Šibajeva (1824).

Titas Stremavičius (ŠK “Margiris nuotr.)

Saulė Gailiūnaitė (1653) pradėjo varžybas 52 startiniu numeriu M14 grupėje, o Aras Lazaravičius (1829) -60-u B12 čempionate. B10 čempionate žaidžiančio kauniečio Augusto Gucagos (1599) startinis reitingas buvo 56-as.

Įdomu pažymėti, kad Lietuvos delegacijai Batumyje be T.Laurušo atstovauja ir kita Lietuvos olimpinės suaugusiųjų rinktinės žaidėja –Giedrė Vanagaitė (2062), M18 čempionatą pradėjusi 22-u startiniu numeriu.

Antradienį Batumyje buvo sužaistas jau 3-iasis jaunimo pirmenybių ratas. Gerai čempionatą pradėjęs T.Stremavičius turėjo 2,5tšk. Savo amžiaus grupių skyriuose po 3 sužaistų ratų T.Laurušas, A.Gucaga, S.Gailiūnaitė ir M.Šibajeva turėjo po 2 taškus.

4 rate, įvyksiančiame trečiadienį, T.Stremavičius juodosiomis figūromis žais prieš rusą M.Litvinovą (2265). Oficiali EJŠČ Batumyje svetainė ir lietuvių rezultatai.

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.