Pašto sistema

A.Šalna laimi Lietuvos mėgėjų čempionatą, G.Grybas – „Kauno taurę”!

Praėjusią savaitę, rugpjūčio 25-28 d. Kaune, „Magnus Hotel Kaunas“ viešbutyje, vyko tradicinis vasaros pabaigos festivalis Kaune : „Kauno taurė“ – Atviras Lietuvos mėgėjų šachmatų čempionatas, trukęs 4 dienas.

53 dalyviai be kaukių varžėsi 2022m. „Kauno taurėje” – Atvirajame Lietuvos mėgėjų čempionate

Šiame čempionate galėjo dalyvauti tik šachmatų mėgėjai, t.y. žaidėjai, kurių FIDE ELO reitingas yra ne aukštesnis nei 2200.

Pagrindinis šio čempionato turnyras buvo žaidžiamas klasikine laiko kontrole po 1 val. iki partijos pabaigos,  nuolat pridedant po 30 sek.  už kiekvieną atliktą ėjimą. Ėjimų užrašymas  buvo privalomas, o turnyras tęsėsi nuo ketvirtadienio iki sekmadienio. Tačiau mėgėjų čempionato rėmuose taip pat buvo sužaisti dar du turnyrai – Lietuvos mėgėjų žaibo čempionatas (penktadienį 19.00) ir Lietuvos mėgėjų „bullet“ čempionatas (šeštadienį 19.00). Žaibo čempionate kiekvienas dalyvių gaudavo partijai po 3min. + 2 sek. už kiekvieną atliktą ėjimą, „bullet“ čempionate – po 1min. visai partijai + 2 sek. už kiekvieną atliktą ėjimą.

Penktadienio vakare įvykusiame Lietuvos mėgėjų žaibo čempionate dalyvius masino 500 eurų vertės prizinis fondas. Startui susirinko 63 dalyviai, daugiausia vykstančio „Kauno taurės“ festivalio žaidėjai, tačiau vakarop pasirodė ir „šviežių“ veidų – ukrainiečių pabėgėlis FM Rostyslav Malynovsky, ŠK „Margiris“ narys Stasys Steponavičius, FM Pijus Stremavičius, Paulius Juknis, Modestas Žiogas, Andrius Paulauskas ir kiti. Buvo rungtyniaujama  8 ratų šveicariškąja sistema. Pasibaigus varžyboms, paaiškėjo, kad net 4 dalyviai – FIDE meistrai R.Malynovsky, S.Kalvaitis, P.Stremavičius ir netituluotas S.Steponavičius buvo surinkę po 6,5 tšk. iš 8 gal. Varžybų vyr. teisėjas IA Donatas Vaznonis į darbą paleido papildomą “Buchhlolz-1” rodiklį, kuris mėgėjų žaibo čempionato auksą lėmė Rostislavui Malynovskiui, sidabrą – Stasiui Steponavičiui, o bronzą – Sigitui Kalvaičiui. Sveikiname Stasį su Lietuvos mėgėjų žaibo čempionato sidabro medaliu!

Žaibo čempionato moterų kategorijoje 1-2 vietas pasidalijo Kotryna Šukytė iš Vilniaus ir Kaunui atstovaujanti Gabija Šimkūnaitė, surinkusios po 4,5 taško. Geresnis „apipjaustyto“ Buchholco kriterijus aukso medalį lėmė pasižymėjusiai Lietuvos olimpietei Gabijai Šimkūnaitei. Trečia liko plungietė Barbora Gedvilaitė ( 4 tšk.).

Šeštadienio vakarą vyko dar intensyvesnio greičio Lietuvos mėgėjų „bullet“ čempionatas. Jame dalyvavo 45 žaidėjai, buvo rungtyniaujama 9 ratų šveicariškąja sistema. Čia dalyviai varžėsi dėl 200 eurų priz. fondo.

Surinkę po 7 tšk. iš 9 gal. 1-2 vietas pasidalijo vilnietis moksleivis Rapolas Likatavičius ir kaunietis moksleivis Pijus Greičius. Geresnis „apipjaustyto“ Buchholco rodiklis nugalėtojo prizą lėmė R.Likatavičiui. Trečias prizas atiteko vilniečiui Andriui Žvirbliui (6,5 tšk.). Moterų „bullet“ įskaitoje greičiu niekas nesugebėjo prilygti kaunietei Kristinai Sulikienei – 5,5 tšk. Buvo apdovanoti ir kitų „bullet“ kategorijų geriausieji.

Tuo tarpu prireikė kur kas daugiau laiko, kad išaiškinti standartine kontrole vykusios „Kauno taurės“ – Lietuvos mėgėjų čempionato nugalėtojus ir prizininkus, kur žaidėjai varžėsi dėl 1500 eurų vertės prizinio fondo. Čia prizininkai paaiškėjo tik pasibaigus varžybų VII ratui sekmadienio popietę.

Vyksta lemiamos VII rato dvikovos dėl medalių Lietuvos mėgėjų čempionate Kaune

Lygių nebuvo vilniečiui Aleksandrui Šalnai, laimėjusiam visas 7 partijas. Jis buvo paskelbtas 2022m. Lietuvos mėgėjų čempionato nugalėtoju, apdovanotas aukso medaliu, taure ir I prizu. Trys žaidėjai, surinkę po 5,5 tšk, rikiavosi A.Šalnai už nugaros – FM Sigitas Kalvaitis iš Plungės, Lukas Bagvilas iš Šiaulių ir Andrius Šarauskas iš Radviliškio. Geriausias „Buchloz-1” rodiklis sidabrą lėmė A.Šarauskui, o bronzą – L.Bagvilui. Tarp kauniečių geriausiai pasirodė Gintaras Grybas, surinkęs 5 tšk. Jis ir buvo apdovanotas „Kauno taure“.

Lietuvos mėgėjų čempionato moterų įskaitoje niekas neprilygo neseniai 44-ojoje Šachmatų olimpiadoje pasižymėjusiai Gabijai Šimkūnaitei – 4,5 tšk. Sidabro medalį šioje gražioje įskaitoje pelnė kaunietė Irena Straukienė – 4 tšk., o bronzą – Vilniaus moksleivė Kotryna Šukytė – 4tšk.

Lietuvos olimpietė Gabija Šimkūnaitė (artimajame plane, baltieji) sugebėjo įveikti net J. Ronaldo (juodieji) iš Vilniaus

Buvo apdovanota ir nemažai kitų įskaitų stipriausiųjų – senjorai 60 m. ir vyr., U10, U14, U18. Platesnę informaciją apie pasibaigusią 2022m. „Kauno taurę“ – Atvirąjį Lietuvos mėgėjų šachmatų čempionatą galite rasti pagal žemiau pateikiamas nuorodas:

Oficiali svetainė

Rezultatai ir kt. statistika

sportas.info straipsnis

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.