Kovo 11d., Lietuvai švenčiant Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Kaune baigėsi Lietuvos čempionato pusfinalio varžybos. Joms pasibaigus, paaiškėjo 3 kelialapių į čempionato finalą savininkai vyrų įskaitoje bei 1 moterų kelialapio savininkė.
Po 6 sužaistų ratų pusfinalyje pirmavo patyręs vilnietis FM Tautvydas Vedrickas ir gabiausias šiuo metu Lietuvos moksleivis Gleb Pidlužnij iš Klaipėdos, turėję po 5 tšk. VII rate, žaistame sekmadienį, prie I stalo partijoje T.Vedrickas juodosiomis figūromis kovojo prieš vieną labiausiai patyrusių pusfinalio dalyvių Laimoną Kudžmą. T.Vedricko mylimoje „Begemoto” sistemoje, baltaisiais žaidusiam L.Kudžmai apie 16-ą ėjimą pavyko pralobti kokybe. Tačiau T.Vedrickas juodalaukiu rikiu skrodė didžiąją įstrižainę iki ilgojoje pusėje rokiruoto baltųjų karaliaus. Puikia žirgo auka 21…Ž:b2! T.Vedrickas įviliojo L.Kudžmos karalių po juodalaukio rikio apšaudymu ir šventė gražią pergalę 26-u ėjimu. Tuo tarpu kitas lyderis G.Pidlužnij gana netikėtai baltaisiais nusileido turnyro atradimu tapusiam 14-mečiui Vilniaus moksleiviui Žanui Nainiui.
Po 7 sužaistų pusfinalio ratų T.Vedrickas buvo vienvaldžiu lyderiu, turėdamas 6 tšk. Nuo jo pustaškiu atsilikę žengė Aleksandras Šalna ir Žanas Nainys. Nebuvo vilčių patekti į finalą praradę dar ir žaidėjai 5 tšk. grupėje -Gleb Pidlužnij, kaunietis Paulius Juknis ir kėdainietis Gustas Morkūnas. Moterų įskaitoje pirmavo Margarita Baliūnienė – 4,5 tšk. iš 7 gal., nuo jos pustaškiu atsilikę žengė Guoda Perminaitė ir Agnė Mickūnaitė iš Ukmergės.
Prie I stalo juodosiomis figūromis prieš lyderį T.Vedricką rungtyniavęs A.Šalna virė ambicijomis išstumti lyderį iš „pusfinalio sosto”. 20-u ėjimu A.Šalna ėmėsi rizikingos figūros aukos operacijos, nukreiptos prieš baltųjų karalių. T.Vedrickas, paėmęs figūrą, liko budrus gynyboje ir netrukus prasidėjusioje kontraatakoje prieš juodųjų karalių. Iškeitus valdoves, juodųjų antpuolis baigėsi, o T.Vedrickas, nepaisant įnirtingo, bet beviltiško A.Šalnos pasipriešinimo, atvedė partiją į pergalę 62-u ėjimu. Šiuo būdu T.Vedrickas tapo neginčijamu pusfinalio nugalėtoju – 7tšk. iš 8 gal.
Kitų dviejų čempionato kelialapių likimas išsisprendė prie II ir III stalo. Gabių 14-mečių bendraamžių G.Morkūno ir Ž.Nainio partijoje Žanas gerai atspėjo G.Morkūno taikomą variantą prancūziškojoje gynyboje, kokybiškai pasiruošė partijai ir po kelių atlaisvinamųjų pėstininkų stūmimų f7-f6, e6-e5, jau 15-u ėjimu buvo įgijęs veiklią rikių porą. Apie 50-ą ėjimą ši pora atnešė pergalę juodiesiems ir Ž.Nainys, surinkęs 6,5 tšk., užsitikrino 2-ą kelialapį į finalą.
Trečią kelialapį į finalą pelnyti pavyko Glebui Pidlužnui, baltaisiais siciliškosios gynybos Rossolimo variante, pademonstravusiam gilias teorijos žinias, niekuo neatsilikusias nuo Pauliaus Juknio gilaus teorinio išprusimo.20-am ėjime susidarė aštrus santykis „lengvoji figūra už 3 pėstininkus”, vis dar žinomas abiems priešininkams iš knygų. Tačiau G.Pidlužnas teisingai nusprendė, kad daugiau malonumo bus žaisti, landžiojant turimu žirgu po juodųjų teritoriją. P.Juknis priešinosi labai atkakliai, tačiau išvargintas turėjo pripažinti Klaipėdos moksleivio pranašumą 60-u ėjimu. Šiuo būdu, surinkęs 6 tšk. iš 8 gal., G.Pidlužnas įsitvėrė į paskutinį finalo kelialapį.
Moterų įskaitoje geriausiai sekėsi patyrusiai Margaritai Baliūnienei, kuri VIII rate išgelbėjusi pralaimėtiną bokštų baigmę prieš nepatyrusį gargždietį Dovydą Spevaką, surinko 5tšk. iš 8 gal. ir tapo moterų įskaitos nugalėtoja. Pustaškiu atsilikę Guoda Perminaitė, Marija Šibajeva, Gabija Šimkūnaitė ir Saulė Čumačenko kelialapių į finalą nepelnė.
2024m. Lietuvos šachmatų čempionato pusfinalio Kaune