Pašto sistema

43-ioji Šachmatų olimpiada Batumyje atverta pribloškiančiu atidarymo reginiu!

 

Sekmadienio vakarą, (rugsėjo 23d.) Šekvetili Juodosios jūros arenoje įvyko šventinis 43-iosios Šachmatų olimpiados atidarymas, kuriame dalyvavo Olimpiados dalyviai iš 185 pasaulio šalių, aukšto rango FIDE atstovai, pareigūnai ir rėmėjai.

Šio renginio režisūroje dalyvavo apie 1000 žmonių, todėl daugumai atidarymo dalyvių reginys paliko neišdildomą įspūdį.

IMG_8206

Lietuvos delegacija nusiteikusi Olimpiados atidarymo šventei

Penkis kartus Pasaulio moterų čempionė, 11 aukso medalių Šachmatų olimpiadose savininkė, Batumio-2018 Olimpiados gerosios valios ambasadorė Nona Gaprindašvili pažymėjo : „Viskas prasideda nuo atidarymo. Dalyvavau daugybėje Olimpiadų, tačiau nei viena neišsiskyrė tiek stulbinančiu atidarymu kaip šįvakar. Kalbėjausi su užsienio svečiais, ir visi jie jaučiasi užburti reginio. Kaip sakartvelė ir šeimininkė, tuo labai didžiuojuosi! Mane vis dar pagavę emocijos…Šis reginys įtraukia viską: šachmatų istoriją, mūsų kraštą… Vedėjai puikiai pasidarbavo!”

Muziką Olimpiados atidarymui sukūrė maestro Nikoloz Rachveli ir DJ Kordzi. Nina Ananiašvili režisavo baletą, o Sukhišvili ansamblis atliko naują šokį, kuriam scenarijų parašė Iliko Sukhišvili.

sokis

Atidaryme Olimpiados dalyviai išvydo ne tik klasikinės muzikos, bet ir šiuolaikinės atstovus. Juodosios jūros arenoje pasirodė Nino Katamadze, Lado Ataneli, Liza Bagrationi, Giorgi Ušikišvili, Giorgi Tsagareli, Nika Kočarovas, folkloro ansamblis “Lašari”, Adžaros kapela, Eugenijaus Mikeladzės Valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas Nikolozo Rachveli, Iliko Sukhišvili ir Nino Ramišvili Sakartvelo Nacionalinis baletas.

Juodosios jūros arenos svečių tarpe buvo Sakartvelo prezidentas Giorgi Margvelašvili, šalies švietimo, mokslo, kultūros ir sporto ministras Mikheilas Batiašvili, Adžaros autonominės srities vyriausybės pirmininkas Tornikė Rižvadzė. Šalia jų, FIDE prezidento pavaduotojas ir kandidatas į FIDE prezidentus Georgios Makropoulos pasakė kalbą, pabrėždamas naujo laikmečio su finansiškai ir politiškai nepriklausoma FIDE reikiamybę ir pristatydamas labai teigiamą viziją.

Salkhino

„Esu tikras, kad Organizacinis komitetas atliks viską įmanomą, kad ši Olimpiada taptų viena geriausių istorijoje“,- kalbėjo  G.Makropoulos, pridurdamas : „FIDE, nacionalinės šachmatų federacijos, šachmatininkai, visi mes turime siekti geriausio savo sportui, mūsų žaidimui ir FIDE įvaizdžiui visame pasaulyje.” Po to G.Makropoulos atidarė Olimpiadą, tardamas: „Varžybas iškilmingai skelbiu atidarytas – švęskime  43-iąją Šachmatų  olimpiadą Batumyje!”

Sakartvelo prezidentas Giorgi Margvelašvili paskelbė: “Sveikinu 43-iosios Šachmatų olimpiados dalyvius, sportininkus, kapitonus, svečius ir rėmėjus! Sakartvelas (Gruzija) ir vienas nuostabiausių jo miestų Batumis globoja stambiausią šachmatų renginį – Olimpiadą-2018. Neperdėsiu teigdamas, kad ši Olimpiada – didinga šventė ne tik šachmatininkams, bet ir visai mūsų šaliai. Sakartvelas nuo seno garsus savo svetingumu, todėl noriu Jus visus užtikrinti, kad Olimpiados Organizacinis komitetas kartu su Sakartvelo šachmatų federacija atsakingai įvykdys šias puikias varžybas.

Lietuva

Šachmatai mūsų šalyje populiarūs nuo seno. Pelnytai didžiuojamės savo legendiniais čempionais Nona Gaprindašvili ir Maja Čiburdanidze, kurios abi yra po penkis sykius Pasaulio čempionės, o Nana Aleksandrija yra du kartus Pasaulio vicečempionė ir šešis kartus Šachmatų olimpiadų nugalėtoja. Iš viso šachmatų karalienės karūna Sakartvele išlaikyta 30 metų! Aš trokštu, kad artimiausioje ateityje mano šalis vėl švęstų pergales Pasaulio čempionatuose. Linkiu sėkmingo pasirodymo Sakartvelo vyrų ir moterų rinktinėms, o Batumio svečiams ir Olimpiados dalyviams –malonaus laiko ir išliekančių įspūdžių!“

Vėliau sekęs meninis renginys buvo pavadintas „Šachmatų istorijos“. Tai buvo tradicijų ir modernumo lydinys. Tekstą jam sukūrė žinomas Sakartvelo rašytojas Aka Morčiladzė. Minia žaidėjų ir atstovų iš 185 šalių jautėsi sužavėti!

veliavu paradas

 

Spalvos traukimo ceremonija vyko scenoje su Sakartvelo moterų rinktinės žaidėja Nana Dzagnidze, laimėjusia aukso medalį Drezdeno Olimpiadoje  2008 metais ir daugkartiniu Pasaulio čempionu Višy Anandu, kuris Batumyje vėl žais, praėjus nuo paskutinės Olimpiados-2006 dvylikai metų.

Figūrų spalvas turėjo nulemti balti ir juodi perlai, paslėpti jūros kriauklėse. V.Anandas ištraukė baltąjį perlą, tuo nulemdamas baltąją figūrų spalvą prie pirmojo stalo aukščiausio reitingo komandai Atvirajame skyriuje – JAV pirmajame rate. N.Dzagnidzė ištraukė juodąjį perlą, tad aukščiausiai reitinguota Moterų skyriaus komanda – Rusija žais juodosiomis figūromis prie pirmojo stalo.

 

Lietuvos vyrų rinktinei Batumyje lentų eilės tvarka atstovauja:

1  GM Šarūnas Šulskis, FIDE reitingas 2525

2 IM Paulius Pultinevičius 2465

3 IM Tomas Laurušas  2484

4 IM Titas Stremavičius  2467

5 GM Vidmantas Mališauskas 2443

Komandos kapitonas FM Laimutis Šolys

Lietuvos vyrų rinktinė turi 50 startinį numerį tarp Olimpiados Bendrojo skyriaus 185 rinktinių.

 

Lietuvos moterų rinktinei Batumyje lentų eilės tvarka atstovauja:

1 IM Deimantė Cornette 2462

2 WIM Salomėja Zaksaitė 2278

3 WIM Daiva Batytė  2172

4 WCM Marija Šibajeva 1980

5 Guoda Perminaitė 1840

Komandos kapitonas IM Vaidas Sakalauskas

Lietuvos moterų rinktinė pagal startinį numerį yra 34-a tarp 151 Olimpiados Moterų skyriaus rinktinės.

 

sale

Olimpiados žaidimo arena Batumyje

Pirmadienį Lietuvos rinktinės pergalėmis pradėjo olimpines I rato kovas.

Šachmatų olimpiada – Bendrasis skyrius

Batumi   I  ratas

 

Mačas 140             Omanas (OMA) Rtg 50             Lietuva (LTU) Rtg 1 : 3
51/1 FM Al Mashikhi, Salim Aliyan (b) 2095 IM Pultinevičius, Paulius (j) 2465 1 – 0
51/2 FM Salim Al Maashani, Amer Said (j) 2038 IM Laurušas, Tomas (b) 2484 0 – 1
51/3 FM Salim Mohammed, Salim Al Amri (b) 1940 IM Stremavičius, Titas (j) 2467 0 – 1
51/4 CM Salim Issa, Ali Shamas (j) 1885 GM Mališauskas, Vidmantas (b) 2443 0 – 1

 

Šachmatų olimpiada – Moterys

Batumi   I  ratas

 

Mačas 34             Lietuva (LTU) Rtg 108             Tunisas (TUN) Rtg 3 : 1
35/1 WIM Zaksaitė, Salomėja (b) 2278 WFM Marzouk, Amira (j) 1745 1 – 0
35/2 WIM Batytė, Daiva (j) 2172 WFM Miladi, Amen (b) 1702 1 – 0
35/3 WCM Šibajeva, Marija (b) 1980 WCM Čihi, Malek (j) 1573 1 – 0
35/4 Perminaitė, Guoda (j) 1840 WIM Meddeb, Čadha (b) 1619 0 – 1

 

43-iosios Šachmatų olimpiados Batumyje:

Oficiali svetainė

Partijų transliacija: Bendrasis skyriusmoterys

Rezultatai

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.