Pašto sistema

Treneriui Gintautui Petraičiui – 70 metų!

 

Šių metų spalio 20d. ilgamečiam Kauno vaikų ir jaunimo šachmatų mokyklos treneriui bei korespondencinių šachmatų didmeistriui Gintautui Petraičiui sukako 70 metų.
Gintautas Petraitis gimė 1944m. spalio 20 d. Raseinių (dabar Jurbarko) rajono Paalsio kaime.1962 m. baigė Jurbarko raj. Girdžių vidurinę mokyklą. 1965m. įstojo į Vilniaus Valstybinio universiteto Gamtos mokslų fakultetą, kurį baigė 1970m., įgydamas geografo ir geografijos dėstytojo specialybę.

Gintautas Petraitis (Kaunas, 2008m.)

Baigęs universitetą, 1970m. ėmė dirbti sinoptiku Klaipėdos Hidrometeorologinėje observatorijoje, vėliau – okeanologu. Nuo 1972m. Klaipėdos Požeminių statybos darbų treste G.Petraitis dirbo geodezininku.

Nuo 1979m. G.Petraitis ima dirbti šachmatų treneriu Klaipėdos Vaikų ir jaunių sporto mokykloje. Šioje mokykloje G.Petraitis dirbo iki 1988m. rudens, kuomet nusprendęs pakeisti gyvenamąją vietą, atvyksta į Kauną. Vienas didžiausių Klaipėdos laikotarpio G.Petraičio pasiekimų – jo auklėtinės Jelenos Nikitinos, kuri 1986m. tapo Lietuvos merginų iki 14m. čempione, rezultatas.

Visgi brandžiausius savo gyvenimo metus Gintautas Petraitis paskyrė Kauno jaunųjų šachmatininkų ugdymui. 1988m. pradėjęs dirbti šachmatų treneriu Kauno sporto mokykloje (dabartinėje „Jaunalietuvių sporto organizacijos“ mokykloje), dirbo joje iki pat išėjimo į pensiją 2012m.

Po dešimtmečių kryptingo pedagoginio darbo su Kauno jaunimu, turime iškalbingus Trenerio darbo rezultatus. Galbūt labiausiai jis galėtų didžiuotis dabartinės Lietuvos moterų čempionės Salomėjos Zaksaitės pasiekimais, kuri dar 1997m. Kanuose (Prancūzija) iškovojo 7 vietą Pasaulio jaunučių iki 12m. čempionate. Už daugelį kitų puikių Salomėjos rezultatų įvairiuose tarptautiniuose turnyruose 2003m. FIDE kongrese jai buvo suteiktas moterų šachmatų tarptautinės meistrės (WIM) titulas. S.Zaksaitė yra ne kartą gynusi Lietuvos moterų rinktinės garbę Šachmatų olimpiadose. Šių metų Olimpiadoje Tromsėje (Norvegija) Salomėja taip pat atstovavo sėkmingai pasirodžiusiai Lietuvos moterų rinktinei, užėmusiai aukštą 18-ą vietą tarp 136 šalių. Atstovaudama Lietuvai prie 2-osios rinktinės lentos, S.Zaksaitė buvo tikru komandos „varikliu“, pelniusi net 8tšk. iš 10 gal.!

G.Petraitis –nenuilstamas Kauno šachmatų renginių dalyvis

Pirmuoju treneriu Gintautas Petraitis yra ir „Margirio“ klubo jaunosios pamainos pažibai Titui Stremavičiui. Puikiai žinome, kad Titas daugsyk yra laimėjęs įvairių amžiaus grupių  Lietuvos moksleivių čempionatus. 2011m. T.Stremavičius tapo Europos Sąjungos jaunių (iki 14m.) čempionu, o tais pačiais metais Druskininkuose vykusiame Europos jaunių (iki 14m.) greitųjų šachmatų čempionate iškovojo sidabro medalį. 2013 m. Budvoje (Juodkalnija) vykusiame Europos jaunimo greitųjų šachmatų čempionate Titas tapo Europos jaunių (iki 16m.) čempionu. Nepaisant moksleiviško amžiaus T.Stremavičius jau 2 kartus yra kviestas dalyvauti į Lietuvos vyrų čempionatą!

Po kartą Lietuvos moksleivių čempionais asmeninėje įskaitoje yra tapę trenerio auklėtiniai Paulius Juknis, Tomas Krivoūsas ir Justinas Stojanas. Daugkartiniais Lietuvos pirmenybių prizininkais buvo Simonas Streikus ir Tomas Tvarijonas. Taip pat Lietuvos pirmenybių prizininkais yra buvę Laurynas Miknevičius ir Markas Černiauskas. Tomo Tvarijono vyresnysis brolis Povilas 2005 m. Europos Sąjungos jaunių (iki 14 m.)  šachmatų čempionate iškovojo sidabro medalį. Povilas Tvarijonas buvo Lietuvos jaunių šachmatų rinktinės nariu, kai 2007 m. vykusiame Europos greitųjų šachmatų čempionate ji laimėjo bronzos medalius.

G.Petraitis stebi savo auklėtinio P.Juknio partiją (Kaunas, 2011m.)

Viešai pripažindami už save kalbančius trenerio G.Petraičio pedagoginius pasiekimus, Kauno šachmatų mylėtojai dažnai gerokai primiršta, kad šis geraširdis ir santūrus žmogus yra ir grėsmingas bei kvalifikuotas žaidėjas! Sukaktuvininkui brangiausias yra analitinis šachmatų žaidimo aspektas, tad jau nuo 1974m. G.Petraitis aktyviai žaidžia korespondenciniais šachmatais. Per 40-metį nuolatinio rungtyniavimo yra sužaidęs daugybę korespondencinių šachmatų turnyrų.

Lietuvos korespondencinių šachmatų čempionatuose yra žaidęs keturis kartus. 1978 ir 2000 m. tapo  Lietuvos čempionu. Dar du kartus tapo prizininku – 2002 m. užėmė 3-ią, o 2005 m.- 2-ą vietą. Dalyvavo I Pabaltijo korespondencinių šachmatų čempionate (1982-1983 m.), kuriame iškovojo 3-ią vietą. Eilę metų atstovavo „Margirio“ komandai ICCF čempionų lygos varžybose, žaisdamas prie 2-osios lentos. 2004-2006 m. vykusiose ‚A‘  lygos varžybose „Margiris“ iškovojo 3 vietą.

Sveikiname Gintautą Petraitį su garbinga 70-mečio sukaktimi!

Ko gero, įsimintiniausią  rezultatą sukaktuvininkas korespondenciniuose šachmatuose pasiekė 2003-2005 metais, kai  žaisdamas XV Pasaulinės korespondencinių šachmatų olimpiados atrankinėse varžybose Lietuvos rinktinės sudėtyje, 3 lentoje surinko 9,5 tšk. iš 11 galimų ir tašku viršijo didmeistrio normą! Antrą kartą didmeistrio normą G.Petraitis įvykdė tarptautiniame korespondencinių šachmatų turnyre (2008-2010m.), skirtame paminėti Lietuvos 1000-mečio jubiliejų. 2010 m. ICCF kongrese Gintautui Petraičiui pagaliau buvo suteiktas tarptautinio didmeistrio titulas!

Korespondenciniais šachmatais sukaktuvininkas aktyviai žaidžia ligi šiolei, dažniausiai gindamas Lietuvos rinktinės garbę įvairiose komandinėse Europos ir pasaulio varžybose.

Gerbiamas didmeistri, mielas mokytojau Gintautai! „Margirio“ klubas ir Kauno šachmatų bendruomenė širdingai sveikina Jus su iškilniu 70-mečio jubiliejumi! Tegu išugdyti mokiniai toliau Jus džiugina sportiniais pasiekimais jaunimo ir suaugusiųjų varžybose, belsdamiesi ir užimdami vietas šalies rinktinėse! Galbūt kai kurie per gyvenimo rūpesčius mažai beturi laiko šachmatų rungtynėms, tačiau galit būti tikri, kad Jus gerai prisimena ir lieka dėkingi už įdiegtą pagarbą mąstymui, kuriuo jie išmoko sėkmingai verstis kasdienybėje savo, savo šeimų ir šalies labui. Linkime Jums stiprios sveikatos, kurios tikrai prireiks atkakliai ginant Lietuvos garbę įvairiose kontinentinėse korespondencinių šachmatų pirmenybėse! Dėkojame už tai, kad niekada nebuvote abejingas Kauno šachmatų judėjimui. Kad buvote ir esate gyvu žaidėjo pavyzdžiu savo auklėtiniams, aktyviai dalyvaudamas Kauno ir Lietuvos šachmatų renginiuose. Ilgų Jums gyvenimo metų!

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.