Lietuvos šachmatų mokykla ir jos direktorius Donatas Pilinkus toliau tęsia jaunųjų Lietuvos šachmatininkų apmokymą karantino laikotarpiu. Šventai tikėdamas, kad karantinas – palankus metas vaikams kaupti ir gilinti šachmatų žinias, D.Pilinkus naują diskusiją su tarpt. didmeistriu Šarūnu Šulskiu pradeda tiesiai šviesiai – ką turėtų daryti vaikas, trokštantis tapti didmeistriu?
Kiek apstulbintas nedviprasmiško klausimo, Š.Šulskis atsakymą pradeda perspėjimu, kad tai nelengvas ir ilgas kelias, pareikalausiąs daug kantrybės ir ištvermės. Tarp reikalingų savybių Kauno didmeistris išskiria nuolatinį mokinio domėjimąsi šachmatais, godžiai ieškant naujų žinių bei nuoseklų darbą pratybose. Pabrėžiama ir geros pedagogikos bei šeimos palaikymo svarba, kopiant meistriškumo laiptais. Netrukus Š.Šulskis pasiūlo jo autoritetinga nuomone reikšmingą temą smalsiems žinių protams : „Centro svarba šachmatų partijoje”.
Š.Šulskis rodo D.Pilinkui ir jauniesiems LŠM mokiniams, kaip reikia užkirsti kelią baltųjų spąstams
Didmeistris duoda nesunkiai įsimenamą patarimą jauniesiems : jeigu priešininkas netrukdo jums užimti centro pėstininkais, tą būtina tuoj pat padaryti! Tokiu būdu į žaidimą ypač sklandžiai įsijungti galės centrą valdančios (dažniausiai baltųjų) pusės rikiai. Apžvelgiami, anot Š.Šulskio, uždelstos kovos centre debiutai – Karo-Kano gynyba, Pirco-Ufimcevo gynyba ir net netaisyklingoji pradžia. Aiškinamos tiesioginių susirėmimų centre atidėjimo priežastys iš juodųjų perspektyvos ir galimi tolimesnės strateginės kovos scenarijai.
D.Pilinkaus – Š.Šulskio pokalbis neapsiriboja dogmatiškais nurodymais centre. Iš savo gausios patirties lobyno didmeistris vėl pažeria pamokymų, kaip galima pagauti priešininko figūrą spąstais, susilpninti net ir labai kietą varžovo karaliaus apsaugą naudingais figūrų pasikeitimais. Pateikiama net anekdotiškų greito mato pavyzdžių karaliaus saugumu rizikuojančiam priešininkui.
LŠM pamoka „Youtube” : „Didmeistrio patarimai: centro svarba šachmatuose”