Pašto sistema

Olimpiada Batumyje: vyrai parbloškia šeimininkų Sakartvelo rinktinę!

 

Olimpiada : Bendrasis skyrius

IV ratas    09.27   

 

Mačas 14             Sakartvelas 1 Reit. 50             Lietuva Reit. 1 : 3
13/1 GM Džobava, Baadur (b) 2634 GM Šulskis, Šarūnas (j) 2525 0 – 1
13/2 GM Mchedlišvili, Mikheil (j) 2607 IM Laurušas, Tomas (b) 2484 ½ – ½
13/3 GM Čeparinov, Ivan (b) 2715 IM Stremavičius, Titas (j) 2467 ½ – ½
13/4 GM Džošua, Davit (j) 2590 GM Mališauskas, Vidmantas (b) 2443 0 – 1

 

Ketvirtadienį Lietuvos vyrai pateikė kol kas džiugiausią staigmeną savo olimpiniams gerbėjams, kuri kartu tapo ir karčiausia olimpine žinia visai Sakartvelo šaliai, įdėjusiai daug širdies, pastangų ir finansų į Olimpiados vykdymą Batumyje bei svajojusiai apie olimpinius medalius.

Kertine mačo partija tapo akistata tarp praėjusios Olimpiados Baku aukso medalio laimėtojo asmeninėje I lentos įskaitoje B.Džobavos ir Kauno didmeistrio Š.Šulskio. Sužaidus 10 ėjimų, agresyvios abiejų priešininkų užmačios iškilo aikštėn, rokiravusis į priešingas puses. Žinodamas, kokį didelį spaudimą patiria jo jauni komandos draugai prieš juos gerokai titulais, reitingu ir žaidybine patirtimi pranokstančius kartvelus, Š.Šulskis ėmėsi gausiomis aukomis varomos atakos prieš J.Džobavos karalių, rizikingai siekdamas persilaužimo mače.

S.Sulskis Batumi 2018

Š.Šulskis apsvarsto artėjančią olimpinę avantiūrą mače prieš Sakartvelą

 

Tuo tarpu, matydamas įprastinį Š.Šulskio žaidimą „va-bank“, T.Laurušas, turėjęs baltąsias figūras, nusprendė gelbėti Lietuvą nuo galimo „sauso“ pralaimėjimo 0:4 ir paaukojo savo baltosios spalvos pranašumą, kad tvirtai užfiksuoti lygiąsias prieš patyrusį M.Mchedlišvilį.

Š.Šulskio strategija nuožmiai pulti pripažintą kartvelų lyderį ėmė artėti link nustatyto taikinio, kuomet galingą kompensaciją už kokybę turėjęs D.Džošua nesuvaldė gausių pozicijos taktinių galimybių ir nepasiekęs V.Mališausko karaliaus žuvo nuo materialinio „nukraujavimo“. Patikimai ir budriai nuo „importinio“ kartvelo I.Čeparinovo gynėsi T.Stremavičius, kuriam pavyko iškeisti nemažai figūrų, tarp jų valdoves, ir nebesukti sau galvos dėl karaliaus saugumo.

Mačui klostantis palankiai, Lietuva išsiveržė į priekį 2:1, tad mačo baigtis liko spręstis B.Džobavos – Š.Šulskio partijoje, kur plaukdamas audringais taktiniais rifais, kaunietis sugebėjo pasiekti pirmosios kontrolės pabaigą vis dar be bokšto ir pakeliui, rodos, gerokai išbarstęs praeinančios atakos šėlsmą. B.Džobava, stumdamas lietuvį vis tolyn nuo savo karaliaus, aiškiai tikėjosi pergalės, tačiau Š.Šulskio ceitnoto pabaigoje visgi įsipainiojo į nemalonų rikio surišimą e-linijoje. Baltųjų pergalė atrodė tik technikos klausimas, tačiau nepaisant gilių laiko investicijų, B.Džobava nepajėgė tinkamai išspręsti rikio atrišimo klausimo. Visą partiją lietuvį lenkęs apie 40-45 min., kartvelas palaipsniui susilygino laiku, vėliau ėmė atsilikinėti, o dar vėliau – ėmė stokoti apmąstymo laiko. Tirpstant laikui, B.Džobava pagaliau atitraukė rikį, kirsdamas centrinį juodųjų pėstininką ir trumpa šūvių serija į baltųjų karalių Š.Šulskis pagaliau pasiekė savo tikslą.

 

V ratas   09.28

Lent. 50             Lietuva Reit. 13             Olandija Reit. ½ :3½
7/1 GM Šulskis, Šarūnas (b) 2525 GM Giri, Aniš (j) 2780 0 – 1
7/2 IM Pultinevičius, Paulius (j) 2465 GM Van Wely, Loek (b) 2642 0 – 1
7/3 IM Laurušas, Tomas (b) 2484 GM Van Foreest, Jorden (j) 2624 ½ – ½
7/4 GM Mališauskas, Vidmantas (j) 2443 GM Tiviakov, Sergei (b) 2604 0 – 1

 

Penktadienį lietuviai kovojo prieš kitą galingą, juos reitingu ir titulais lenkiančią Olandijos rinktinę. Vis dar euforijoje nuo pergalės prieš B.Džobavą ir Sakartvelą, Š.Šulskis norėjo laisvos dienos, kad nubėgti pergalės krosą Juodosios jūros pakrante, tačiau negavo sutikimo iš komandos kapitono L.Šolio. Antra partija va-bank prieš dabartinę Pasaulio elito žvaigždę A.Giri nepavyko ir pasirinkęs Milner-Berry gambitą prancūziškojoje partijoje, Š.Šulskis niekada neatgavo dar 8-u ėjimu paaukoto pėstininko.

Rinktinės garbe ir orumu pasirūpino Tomas, pažabojęs asmenines ambicijas komandos labui, ir vėl paaukojęs baltąją spalvą, kad tvirtomis lygiosiomis apsaugoti Lietuvą nuo gėdingo triuškinimo 0:4.

Olimpiada: Moterų skyrius

IV ratas   09.27   

 

Mačas 44             Kroatija Reit. 34             Lietuva Reit. 0 : 4
21/1 WGM Golubenko, Valentina (b) 2254 IM Cornette, Deimantė (j) 2462 0 – 1
21/2 WGM Medič, Mirjana (j) 2167 WIM Zaksaitė, Salomėja (b) 2278 0 – 1
21/3 FM Cvitan, Ena (b) 2009 WIM Batytė, Daiva (j) 2172 0 – 1
21/4 WFM Ivekovič, Ana (j) 2118   Perminaitė, Guoda (b) 1840 0 – 1

Po praėjusios nesėkmės prieš Vietnamą lietuvės ketvirtadienį parodė didelį ryžtą kilti į olimpinės lentelės viršų ir nedaryti gėdos praeitoje Baku olimpiadoje pasiektam aukštam rezultatui (12 vieta). Nepaisant triuškinančio rezultato, pergalė prieš Kroatiją nebuvo lengva. Rimta sankirta pasižymėjo V.Golubenko – D.Cornette partija, kur kroatė, nepaisant „žvaigždėto“ Deimantės įvaizdžio, atkakliai ieškojo kelių į pergalę. Paukojusi valdovę, V.Golubenko pavojingai priartėjo prie juodųjų karaliaus. Atėjus pasirinkimui: lygiosios arba pavojingas negarantuotas žaidimas be valdovės medžiojant juodųjų karalių, kroatė pasirinko antrąjį kelią ir nepasiekusi tikslo, nusileido Deimantei ilgoje partijoje.

LTU moterys Batumis 2018

Lietuvos moterų rinktinė Batumyje: iš dešinės į kairę – Salomėja Zaksaitė, Daiva Batytė, Marija Šibajeva

Nuo pirmųjų ėjimų smarkiai baltaisiais dominavo S.Zaksaitė prancūziškojoje gynyboje  ir pasiekė užtikrintą pergalę prieš kroatę 34-u ėjimu. Kaip jai dažnai nutinka, dėl neužtikrintų debiutinių žinių Daiva gavo blogesnę padėtį juodaisiais, tačiau demonstravo savo garsų žemaitišką užsispyrimą ir palaipsniui atstūmusi E.Cvitan, įveikė ją 45-u ėjimu. Psichologiškai svarbią pergalę pasiekė jauna rinktinės debiutantė G.Perminaitė, ispaniškojoje partijoje sugebėjusi atrasti taką link saugomo priešininkės karaliaus ir privertusi kapituliuoti A.Ivekovič 36-u ėjimu.

V ratas    09.28

 

Lent. 34             Lietuva Reit. 39             Šveicarija Reit. 2½:1½
18/1 IM Cornette, Deimantė (b) 2462 WFM Georgescu, Lena (j) 2195 1 – 0
18/2 WIM Zaksaitė, Salomėja (j) 2278 WIM Heinatz, Gundula (b) 2170 ½ – ½
18/3 WIM Batytė, Daiva (b) 2172 WFM De Seroux, Camille (j) 2175 1 – 0
18/4   Perminaitė, Guoda (j) 1840 WFM Stoeri, Laura (b) 2118 0 – 1

 

Penktadienį lietuvės žaidė prieš šiek tiek silpnesnes pagal startinį numerį, tačiau tituluotas šveicares. Deimantės meistriškumas nekėlė abejonių. Užtikrintai šį sykį išnaudojo baltąją spalvą ir patyrusi D.Batytė. Rezultatui esant 2:0, G.Perminaitės šansai išsigelbėti be pėstininko atrodė menki. Tuo tarpu kitoje „juodoje“ lentoje labiau patyrusi S.Zaksaitė neturėjo jokių problemų prieš G.Heinatz, po antrosios kontrolės netgi pradėjo drąsų reidą karaliumi į priešininkės teritoriją, tačiau laiku sustojo ir komandos labui fiksavo lygiąsias iš jėgos pozicijos, garantuodama pergalę komandai.

Po penkių sužaistų Olimpiados ratų, šeštadienį Batumyje buvo poilsio diena. Lietuvos vyrų rinktinė turėjo 7 mačų taškus iš 10 gal. ir buvo 32-oje lentelės pozicijoje. Sekmadienį įvyksiančiame VI rate Lietuva (50 st. nr.) žais su vienu mačų tašku už juos mažiau turinčiu Uzbekistanu (36 st. nr.), kuriam prie pirmosios lentos atstovauja buvęs FIDE Pasaulio čempionas, dabartinis pretendento į Pasaulio čempionus F.Caruana‘os sekundantas Rustam Kasimdžanov .

Nuskynusi 2 pergales iš eilės, Lietuvos moterų rinktinė prieš poilsio dieną jau turėjo 8 mačų taškus iš 10 gal. ir buvo pakilusi į 20 poziciją. Sekmadienį lietuvių (34 st. nr.) laukia nelengva akistata su tiek pat taškų turinčiu Kazachstanu (8 st. nr.). Gavus komandos kapitono V.Sakalausko leidimą, Lietuvai šioje kovoje galbūt jau galės padėti kelias dienas pailsėjusi M.Šibajeva.

 

43-iosios Šachmatų olimpiados Batumyje:

Oficiali svetainė

Partijų transliacija: Bendrasis skyriusmoterys

Rezultatai

 

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.