Pašto sistema

Valstybės dienos greitųjų šachmatų turnyras Kaune – 2022 : nuostatai

Skiriamas prisiminti  ilgametį ŠK „Margiris“ pirmininką, daugkartinį Lietuvos šachmatų čempioną ir žurnalistą Algimantą Butnorių (1946-2017)

1.Valstybės diena

Mindaugas – Lietuvos didysis kunigaikštis ir pirmasis Lietuvos karalius (1253-1263). Jo vainikavimo Lietuvos karaliumi diena yra Lietuvos Respublikos valstybinė šventė.

2.In memoriam

Ilgametis ŠK “Margiris” pirmininkas, daugkartinis Lietuvos šachmatų čempionas ir LŽS Kauno apskrities skyriaus narys Algimantas Butnorius (1946-2017) daugiau nei dešimtmetį buvo šio šventinio Valstybės dienos šachmatų turnyro lauko kavinėje “Vasaros olimpas” pagrindiniu rengėju ir vykdytoju. Tradicinis vasaros turnyras lauko terasoje tapo plačiai žinomu bei laukiamu renginiu Kauno ir visos Lietuvos šachmatininkams.  Nuo 2019 metų Valstybės dienos turnyras liepos 6-ąją skiriamas prisiminti ir pagerbti a.a. A.Butnoriaus šviesų atminimą.

3.Šventinio turnyro rengėjai

Kauno ŠK „Margiris“, Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities skyrius, Brg. gen. A.Gustaičio ŠK.

4.Vieta

Lauko kavinė „Vasaros olimpas“, V.Putvinskio g. 48, 44211 Kaunas.

5.Laikas

Greitųjų šachmatų turnyras vykdomas 2022 m. liepos 6 d. (trečiadienį). Registracijos patvirtinimas, apmokant dalyvio mokestį  – nuo 900 iki 945. Varžybų pradžia -1000.

6.Reglamentas

Varžybos vykdomos šveicariškąja sistema 8 ratais. Galvojimo laikas – po 12 min. kiekvienam žaidėjui pridedant po 5 sek. kiekvienam ėjimui.

Po 5 sužaistų ratų numatoma pietų pertrauka, kurios metu žaidėjai galės papietauti šalia esančiame restorane „Putvinskio 48“.

Žaidžiama pagal FIDE greitųjų šachmatų reglamentą. Turnyras registruojamas FIDE ir dalyviams bus skaičiuojami FIDE greitųjų šachmatų reitingai.

7.Dalyviai ir išankstinė registracija

Dalyvių patogumui žaidėjų skaičius apribojamas 50 asmenų.

Norintiems dalyvauti būtina išankstinė registracija! Dalyvių sąrašas bus sudaromas pagal registracijos pirmumą, tačiau iki 5 vietų gali būti palikta VIP asmenims. Išankstinė registracija bus baigta liepos 3d. (sekmadienį) arba užsipildžius sąrašui.

Iš anksto užsiregistravusiųjų dalyvių sąrašas bus skelbiamas internetinėje svetainėje www.chess-results.comŽaidėjo pavardės įtraukimas į šį sąrašą reiškia, kad jis yra laukiamas varžybų dieną. Jeigu žaidėjo pavardės šiame sąraše nėra – jis nėra laukiamas varžybose.

Pagrindinis turnyro rengėjas ŠK „Margiris“ pasilieka teisę atmesti bet kurio žaidėjo (-os) paraišką dalyvauti, jeigu praeityje jis (ji) nederamai elgėsi klubo turnyruose, negerbė teisėjų valios, viešai žemino klubo vardą, iš anksto registravęsis varžyboms, vėliau į jas neatvyko, neįspėjęs apie nedalyvavimą rengėjų ir kitų priežasčių.

Nepatekusieji į 50 anksčiausiai užsiregistravusiųjų sąrašą, tačiau norintys šventiniame turnyre dalyvauti asmenys gali būti įtraukti į laukimo sąrašą, tačiau jų dalyvavimo rengėjai negarantuoja. Laukimo sąraše pirmenybė bus teikiama ne Kauno, o atvykstantiems šachmatininkams.

Žaidėjus, užsiregistravusius ir patekusius į dalyvių sąrašą, tačiau vėliau dėl ligos ar kitų aplinkybių persigalvojusius ir neketinančius dalyvauti turnyre, prašome kuo skubiau (geriausiai iki liepos 3d.) pranešti apie savo nedalyvavimą rengėjams. Jeigu iš anksto pranešęs apie dalyvavimą žaidėjas vėliau neįspėjęs neatvyksta į turnyrą, jo pavardė bus įtraukta į ŠK „Margiris“ „juodąjį sąrašą“ ir jis gali būti nepriimtas į būsimas ŠK „Margiris“ rengiamas varžybas.

Registravimasis varžyboms reiškia, kad žaidėjas yra susipažinęs su nuostatais.

Registruodamiesi nurodykite vardą, pavardę,miestą, savo FIDE greitųjų šachmatų reitingą. Jeigu neturite FIDE identifikacinio numerio (FIN‘o), prašome nurodyti tikslią savo gimimo datą ir el. paštą.

8.Dalyvio mokestis ir maitinimas

Į dalyvio mokestį įtraukti pietūs restorane „Putvinskio 48“ (1-as patiekalas, 2-as patiekalas, gėrimas). Numatoma pietų pertrauka : 13.30-15.00. Pietūs negali būti išskaičiuoti iš lentelėje nustatyto dalyvio mokesčio, tačiau žaidėjai turi teisę valgyti kitose maitinimo įstaigose Kaune pietų pertraukos metu.

Visiems žaidėjams, bandantiems užsiregistruoti į turnyrą po nustatyto liepos 3d. termino, dalyvio mokestis bus pakeltas dar 5 E.

Dalyvio mokestį galima sumokėti bankiniu pavedimu į ŠK „Margiris“ sąskaitą SEB banke LT597044060003360571 arba grynaisiais pinigais žaidimo vietoje.

9.Prizai

Bendras prizinis fondas – 400 eurų.

Jeigu žaidėjas iškovoja prizus keliose kategorijose, jam skiriamas vienas didesnis prizas. Jeigu prizai savo verte lygūs, tai pirmiausia šiam žaidėjui skiriamas pagrindinės įskaitos prizas. Kitu atveju – pagal eiliškumą kategorijų prizų lentelėje.

10.Nugalėtojų nustatymas

Laimi dalyvis, surinkęs daugiausiai taškų. Taškų lygybės atveju vietos nustatomos pagal šiuos papildomus rodiklius:

1) Buchholco koeficientas, atmetus blogiausią rezultatą (-1);

2) didesnis pergalių skaičius;

3) pilnas Buchholco koeficientas;

4) varžovų reitingo vidurkis.

11.Baigiamosios pastabos

Kadangi turnyras vyksta atviroje lauko terasoje po stogu nuo lietaus, galimas garsinis fonas, ypač antrojoje renginio dalyje, iš gretimos „Čiop čiop“ kulinarinės studijos. Šis garsinis fonas nesuteikia teisės nė vienam dalyvių naudotis nei mobiliaisiais telefonais, nė jokia kita elektronine įranga varžybų metu, nes tai yra uždrausta FIDE taisyklėmis.

Varžybų filmavimo ir fotografavimo teisės išimtinai priklauso rengėjams. Nė viena varžybų nuotrauka negali būti atlikta be varžybų direktoriaus leidimo.

Visų žaidėjų, kurie nesutinka su šiais nuostatais, primygtinai prašome nesiregistruoti varžyboms.

12.Turnyro valdyba

Turnyro direktorius ir vyr. teisėjas FA Šarūnas Šulskis. Teisėjas – NA Martynas Antanaitis

13.Kontaktai

FA Šarūnas Šulskis      tel. +370-614-00377; e.p. gmsarunas@gmail.com      

NA Martynas Antanaitis       tel. +370-640-32377 ;  e.p. antanaitis.m1989@gmail.com

Įrašas paskelbtas temoje Nuostatai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.