Pašto sistema

Valstybės dienos greitųjų šachmatų turnyras Kaune – 2021 : nuostatai

Skiriamas prisiminti  ilgametį ŠK „Margiris“ pirmininką, daugkartinį Lietuvos šachmatų čempioną ir žurnalistą Algimantą Butnorių (1946-2017)

1.Valstybės diena

Mindaugas – Lietuvos didysis kunigaikštis ir pirmasis Lietuvos karalius (1253-1263). Jo vainikavimo Lietuvos karaliumi diena yra Lietuvos Respublikos valstybinė šventė.

2.In memoriam

Ilgametis ŠK “Margiris” pirmininkas, daugkartinis Lietuvos šachmatų čempionas ir LŽS Kauno apskrities skyriaus narys Algimantas Butnorius (1946-2017) daugiau nei dešimtmetį buvo šio šventinio Valstybės dienos šachmatų turnyro liepos 6-ąją pagrindiniu rengėju ir vykdytoju. Tradicinis vasaros turnyras lauko terasoje tapo plačiai žinomu bei laukiamu renginiu Kauno ir visos Lietuvos šachmatininkams.  Nuo 2020 metų Valstybės dienos turnyras liepos 6-ąją skiriamas prisiminti ir pagerbti a.a. A.Butnoriaus šviesų atminimą.

3.Šventinio turnyro rengėjai

Kauno ŠK „Margiris“, Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities skyrius, Brg. gen. A.Gustaičio ŠK.

4.Vieta

LŽS Kauno apskrities sąjungos lauko kavinė „Vasaros Olimpas“, V.Putvinskio g. 48, 44211 Kaunas.

5.Laikas

Greitųjų šachmatų turnyras vykdomas 2021 m. liepos 6 d. (antradienį). Registracijos patvirtinimas, apmokant dalyvio mokestį  – nuo 930 iki 1015. Varžybų pradžia -1030.

6.Reglamentas

Varžybos vykdomos šveicariškąja sistema 8 ratais. Galvojimo laikas – po 12 min. kiekvienam žaidėjui pridedant po 5 sek. kiekvienam ėjimui.

Po 4 sužaistų ratų numatoma pietų pertrauka, kurios metu žaidėjai galės papietauti šalia esančiame restorane „Putvinskio 48“.

Žaidžiama pagal FIDE greitųjų šachmatų reglamentą. Turnyras registruojamas FIDE ir dalyviams bus skaičiuojami FIDE greitųjų šachmatų reitingai.

7.Dalyviai ir išankstinė registracija

Dėl neapibrėžtų, nuolat besikeičiančių „Covid-19” pandemijos ir karantino atlaisvinimo bei sugriežtinimo aplinkybių dalyvių skaičius apribojamas 50 asmenų. Žaidimo metu rekomenduojama dėvėti LR SAM reikalavimus atitinkančias veido kaukes. Kadangi maitinimas pietų pertraukos metu bus vykdomas uždarose patalpose, dalyviams reikalinga turėti Galimybių pasą.

Norintiems dalyvauti būtina išankstinė registracija! Dalyvių sąrašas bus sudaromas pagal registracijos pirmumą, tačiau iki 5 vietų gali būti palikta VIP asmenims. Išankstinė registracija bus baigta liepos 3d. (šeštadienį) arba užsipildžius sąrašui.

Iš anksto užsiregistravusiųjų dalyvių sąrašas bus skelbiamas internetinėje svetainėje www.chess-results.comŽaidėjo pavardės įtraukimas į šį sąrašą reiškia, kad jis yra laukiamas varžybų dieną.

Pagrindinis turnyro rengėjas ŠK „Margiris“ pasilieka teisę atmesti bet kurio žaidėjo (-os) paraišką dalyvauti, jeigu praeityje jis (ji) nederamai elgėsi klubo turnyruose, negerbė teisėjų valios, viešai žemino klubo vardą, iš anksto registravęsis varžyboms, vėliau į jas neatvyko, neįspėjęs apie nedalyvavimą rengėjų ir kitų panašių priežasčių.

Nepatekusieji į 50 anksčiausiai užsiregistravusiųjų sąrašą, tačiau norintys šventiniame turnyre dalyvauti asmenys gali būti įtraukti į laukimo sąrašą, tačiau jų dalyvavimo rengėjai negarantuoja. Laukimo sąraše pirmenybė bus teikiama ne Kauno, o atvykstantiems šachmatininkams.

Žaidėjus, užsiregistravusius ir patekusius į dalyvių sąrašą, tačiau vėliau dėl ligos ar kitų aplinkybių persigalvojusius ir neketinančius dalyvauti turnyre, prašome kuo skubiau (geriausiai iki liepos 3d.) pranešti apie savo nedalyvavimą rengėjams. Jeigu iš anksto pranešęs apie dalyvavimą žaidėjas vėliau neįspėjęs neatvyksta į turnyrą, jo pavardė bus įtraukta į ŠK „Margiris“ „juodąjį sąrašą“ ir jis gali būti nepriimtas į būsimas ŠK „Margiris“ rengiamas varžybas.

Registravimasis varžyboms reiškia, kad žaidėjas yra susipažinęs su nuostatais.

Registruodamiesi nurodykite vardą, pavardę,miestą, savo FIDE greitųjų šachmatų reitingą. Jeigu neturite FIDE identifikacinio numerio (FIN‘o), prašome nurodyti tikslią savo gimimo datą.

8.Prizai

Bendras prizinis fondas – 360 eurų.

Pagrindiniai prizaiKategorijų prizai
I vieta : 70 EMoterys – 40 E
II vieta : 50 ESenjorai (65m. ir vyr.) –35 E
III vieta : 40 EMoksleiviai ( 18m. ir jaun.) – 30 E
IV vieta : 30 EŽaidėjas su FIDE gr. rtg. iki 2000 – 35 E
Žaidėjas su FIDE gr. rtg. iki 1600 – 30 E

Jeigu žaidėjas iškovoja prizus keliose kategorijose, jam skiriamas vienas didesnis prizas. Jeigu prizai savo verte lygūs, tai pirmiausia šiam žaidėjui skiriamas pagrindinės įskaitos prizas. Kitu atveju – pagal eiliškumą kategorijų prizų lentelėje.

9.Dalyvio mokestis ir maitinimas

Į dalyvio mokestį įtraukti pietūs restorane „Putvinskio 48“ (1-as patiekalas, 2-as patiekalas, gėrimas). Numatoma pietų pertrauka : 13.30-15.00. Pietūs negali būti išskaičiuoti iš lentelėje nustatyto dalyvio mokesčio, tačiau žaidėjai turi teisę valgyti kitose maitinimo įstaigose Kaune pietų pertraukos metu.

KategorijaDalyvio mokesčio dydis
GM, WGMBe mokesčio (vaišinami pietumis)
IM, WIM10 eurų (pietūs įtraukti)
FM, WFM 15 eurų (pietūs įtraukti)
Žaidėjai su FIDE greitųjų šachmatų reitingu 2000 ir daugiau20 eurų (pietūs įtraukti)
Žaidėjai su FIDE greitųjų šachmatų reitingu nuo 1600 iki 200025 eurai (pietūs įtraukti)
Žaidėjai su FIDE greitųjų šachmatų reitingu <1600 arba be reitingo30 eurų (pietūs įtraukti)

Moksleiviams (2003 m. gim. ir jaun.) bei senjorams ( 1961m. gim. ir vyr.) suteikiama 5 eurų nuolaida nuo dalyvio mokesčio.

Visiems žaidėjams, bandantiems užsiregistruoti į turnyrą po nustatyto liepos 3d. termino, dalyvio mokestis bus pakeltas dar 5 E.

Dalyvio mokestis sumokamas grynaisiais pinigais žaidimo vietoje.

10.Nugalėtojų nustatymas

Laimi dalyvis, surinkęs daugiausiai taškų. Taškų lygybės atveju vietos nustatomos pagal šiuos papildomus rodiklius:

1) Buchholco koeficientas (medium) atmetus blogiausią rezultatą;

2) Buchholco pilnas koeficientas;

3) progreso koeficientas;

4) didesnis juodaisiais žaistų partijų skaičius.

11.Baigiamosios pastabos

Kadangi turnyras vyksta atviroje lauko terasoje po stogu nuo lietaus, galimas garsinis fonas, ypač antrojoje renginio dalyje, iš gretimos „Čiop čiop“ kulinarinės studijos. Šis garsinis fonas nesuteikia teisės nė vienam dalyvių naudotis nei mobiliaisiais telefonais, nė jokia kita elektronine įranga varžybų metu, nes tai yra uždrausta FIDE taisyklėmis.

Varžybų filmavimo ir fotografavimo teisės išimtinai priklauso rengėjams. Nė viena varžybų nuotrauka negali būti atlikta be specialaus teisėjo leidimo.

Dėl pandeminių nuostatų žiūrovų kiekis bus smarkiai ribojamas, ir bet kuris jų gali būti paprašytas palikti žaidimo aikštelę iki pat varžybų pabaigos.

Visų žaidėjų, kurie nesutinka su šiais nuostatais, primygtinai prašome nesiregistruoti varžyboms.

12.Turnyro valdyba

Turnyro direktorius ir vyr. teisėjas FA Šarūnas Šulskis. Teisėjas – NA Algirdas Rauduvė

13.Kontaktai

FA Šarūnas Šulskis            tel. +370-614-00377 ; e.p. gmsarunas@gmail.com

NA Algirdas Rauduvė       tel. +370-682-14925 ;  e.p. algirdas52@yahoo.com

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.