Pašto sistema

Tromsėje vyksta Pasaulio taurės varžybos!

Rugpjūčio 10d. egzotiškoje šiaurinės Norvegijos vietoje, gerokai už poliarinio rato esančiame Tromsės mieste prasidėjo FIDE Pasaulio šachmatų taurės (FIDE World Chess Cup 2013) varžybos. 128 geriausi pasaulio didmeistriai, perėję sudėtingas kontinentines atrankas, įgijo teisę varžytis Tromsėje nuožmia nokauto sistema dėl 1,6 milijonų USD vertės prizinio fondo ir dviejų kelialapių į 2012-2014 metų ciklo FIDE Pretendentų turnyrą, kurio nugalėtojas įgyja teisę mesti pirštinę Pasaulio čempionui mače.

Tromsėje vasarą saulė išvis nenusileidžia!

Nokautas turi žavią atrankos ypatybę, patogią organizatoriams –žaidėjų skaičius tirpsta kaip pavasarinis ledas. Pirmadienio vakare (rugpj. 19d.) iš 128 žaidėjų Pasaulio taurėje tebuvo 16 pajėgiausiųjų. Taigi buvo užbaigti trys varžybų ratai. Kaip visada aukščiausiojo sportinio lygio ir didžiausiųjų iššūkių akivaizdoje netrūksta nei dramų, nei staigmenų. Niekas nenori pralaimėti, tačiau daugiau nei 100 dalyvių jau paliko Tromsę. Tad kurgi čia šachmatų pergalė? Manytume, kad didžiausią pergalę Tromsėje pasiekia būtent žiūrovai. Oficiali Pasaulio taurės svetainė transliuoja partijas gyvuoju laiku (15.00 vietos laiku -16.00 Lietuvos laiku) su puikiais Pasaulio moterų eks-čempionės Susan Polgar (JAV) ir tm Lawrence Trent‘o (Anglija) komentarais. Išties, žiūrovai Tromsėje nepralaimi niekados –jie gali skinti estetinio pasimėgavimo pergales kas dieną!

Tipinis šiaurietiškas Tromsės kraštovaizdis

Iš pirmo rato staigmenų galima paminėti vietnamiečio Ngoc Truong Son Nguyen’o pergalę prieš kovų užgrūdintą Armėnijos olimpinės rinktinės ilgametį kertinį žaidėją V.Akopianą. Didele antrojo rato staigmena tapo 14-mečio kiniečio Wei Yi patekimas į sekantį etapą 1,5:0,5 pergale prieš mūsų kaimyninės Latvijos superžvaigždę A.Širovą. Nereikia užmiršti, kad jau 1-ame rate šis kinietis berniukas eliminavo Europos eks-čempioną rusą I.Nepomniaščį taip pat 1,5:0,5. Vietinę Norvegijos publiką savo pasirodymu džiugino Jon Ludvig Hammer’is, 2-ojo rato taibreikuose pergalėjęs žinomą čekų didmeistrį D.Navarą 3: 1.

2014m. Tromsėje įvyks Šachmatų olimpiada!

Trečiajame rate su varžybomis buvo priverstas atsisveikinti reitingo favoritas armėnas L.Aronian’as, kurį 1,5:0,5 įveikė Rusijos didmeistris E.Tomaševskis. Pažymėtinas patyrusio Peru didmeistrio Chulio Granda-Zunigos sportinis žygdarbis prieš didžiausią Olandijos jaunąją žvaigždę A.Giri. Gerai žaidęs pirmąją partiją, Peru didmeistris įgijo žymią persvarą baltaisiais, tačiau nelemtai žioptelėjo figūrą ir iškart pasidavė jaunuoliui. Atsilošti juodaisiais pagal užsakymą yra nepaprastai sunku –tą žino kiekvienas, nors kiek profesionalo duonos ragavęs žaidėjas. Dažniausiai tokios viltys sudūžta kaip bangos į uolą. Tačiau šilto ir šalto savo karjeroje matęs Granda –Zuniga nesikarščiavo, žaidė ramiai. Iš pradžių jis aplygino žaidimą indiškojoje gynyboje, paskui vis atrasdavo gerų laukų savo lengvosioms figūroms. Po pirmos kontrolės Granda-Zunigai pavyko taiklus taktinis smūgis ir netrukus A.Giri turėjo kapituliuoti. Sekančią dieną taibreikuose Peru didmeistris nebeužleido iniciatyvos ir šventė pergalę bei patekimą į sekantį 4-ąjį ratą rezultatu 2,5: 1,5. Gera charakterio tvirtumo pamoka jaunai Olandijos žvaigždutei!

Ketvirtasis Pasaulio taurės ratas prasidės antradienį 16.00 Lietuvos laiku. Aštuonios poros kovos dėl patekimo į sekantį etapą. Aštuoni nugalėti šachmatininkai turės tenkintis 25 tūkst. USD uždarbiu, o aštuoni nugalėtojai garantuos sau ne mažesnį kaip 35 tūkst. USD atlygį. Stebėti šias jaudinančias šachmatų aistras jūs galite oficialiuoju Tromsės kanalu

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.