Pašto sistema

Trenerio Juozo Stankūno (1919 – 1997) Šimtmečio jubiliejaus greitųjų šachmatų turnyras

 

Margiris, AG II

Juozas Stankūnas (1919-1997) – šachmatų treneris, treniravo Kauno moksleivius apie 20 metų nuo 1958 m. Visi to laiko šachmatininkai – moksleiviai iš Kauno yra jo auklėtiniai (A. Butnorius, K. Kaunas, P. Ragelis, N. Ivanovienė, J. Ridzvanavičius ir kiti).

 

1. Rengėjai

Šachmatų klubas „Margiris“, AG šachmatų klubas.
Varžybų tikslas – paminėti trenerio Juozo Stankūno atminimą bei jo jubiliejų, propaguoti šachmatus Lietuvoje, kelti šachmatininkų kvalifikaciją, aktyvinti šachmatų kultūrą tiek Kaune, tiek Lietuvoje, o taip pat Lietuvos kariuomenėje. Vienas iš tikslų – kelti Lietuvos kariuomenės šachmatininkų kvalifikaciją, jų pasiruošimą varžyboms tiek Lietuvoje, tiek NATO rengiamuose turnyruose.

2. Laikas

Greitųjų šachmatų turnyras vykdomas 2019 m. rugsėjo 28 d. (šeštadienį). Dalyvavimo patvirtinimas ir startinio mokesčio apmokėjimas žaidimo vietoje – nuo 8.00 iki 9.40. Turnyro atidarymas – 9.50. Varžybų pradžia – 10.00. 10.00 val. leidžiame laikrodžius, vėluojantys žaidžia nuo antrojo rato.

3. Vieta

Kauno karininkų ramovė, Kaunas, A. Mickevičiaus g. 19.

4. Reglamentas

Varžybos vykdomos šveicariškąja sistema 9 ratais. Galvojimo laikas – po 12 min. kiekvienam žaidėjui pridedant po 5 sek. kiekvienam ėjimui.
Žaidžiama pagal FIDE greitųjų šachmatų reglamentą. Turnyras registruojamas FIDE ir dalyviams bus skaičiuojami FIDE greitųjų šachmatų reitingai.

5. Dalyviai

Turnyre gali dalyvauti visi šachmatininkai (tiek kauniečiai, tiek Kauno svečiai), sumokėję starto mokestį, išskyrus LŠF suspenduotus ar diskvalifikuotus asmenis. Varžybų salė talpina 110 žaidėjų. Pirmenybė teikiama iš anksto užsiregistravusiems.

6. Starto mokestis

Starto mokestis: suaugusiems 6 €;
moksleiviams (gim. 2001 m. – 2007 m.) bei vyresniems senjorams (gim. 1949 m. ir vyresniems), IM,WIM ir GM – 5 €;
Vaikams iki 11 m (gim.2008 m ir jaunesniems) starto mokestis 4 €.
Dalyviai, tarnaujantys Lietuvos kariuomenėje bei Brigados generolo Antano Gustaičio šachmatų klubo nariai nuo starto mokesčio atleidžiami.

7. Registracija

Būtina išankstinė registracija internetu arba telefonu pas čempionato teisėjus. Ji vyks iki rugsėjo 27 d. 18.00 val. Organizatoriai garantuoja teisę žaisti pirmiesiems 110 užsiregistravusiųjų žaidėjų. Žaidėjai, besiregistruojantys vėliau nurodyto registracijos termino ar varžybų dieną bei atvykę į salę po 10.00 val., moka 2 € priemoką prie starto mokesčio.
Registruodamiesi nurodykite miestą, moksleiviai ir senjorai – gimimo datą.
Žaidėjams, dar neturintiems FIDE identifikacinio numerio, būtina nurodyti elektroninio pašto adresą ir tikslią gimimo datą.
Užsiregistravusiųjų dalyvių sąrašas skelbiamas internetinėje svetainėje www.chess-results.com

8. Nugalėtojų nustatymas

Laimi dalyvis, surinkęs daugiausiai taškų. Taškų lygybės atveju vietos nustatomos pagal šiuos papildomus rodiklius:
1) Buchholco koeficientą (medium) atmetus blogiausią rezultatą;
2) Buchholco pilną koeficientą;
3) Progreso koeficientą.

9. Prizai

Garantuotas prizinis fondas – 300 €.
I-os vietos laimėtojui – I-os vietos medalis ir piniginis prizas – 40 €.
II vieta – II-os vietos medalis ir piniginis prizas 30 €.
III vieta – III-ios vietos medalis ir piniginis prizas 25 €.
IV vieta – piniginis prizas 20 €.
V vieta – piniginis prizas 15 €.
VI vieta – piniginis prizas 12 €.
VII vieta – piniginis prizas 10 €.
VIII vieta – piniginis prizas 8 €.
Atskiri prizai geriausiems:
moteriai (mergaitei) – geriausios moters medalis ir piniginis prizas 12 €, II-ajai moteriai – 8 € ir III-iajai moteriai – 6 €;
senjorui (gim. 1959 m. ir vyresniems) – geriausio senjoro medalis ir piniginis prizas 12 €, II-ajam senjorui – 8 € ir III-iajam senjorui – 6 €;
vyr.senjorui (gim. 1949 m. ir vyresniems) – geriausio vyr. senjoro medalis ir piniginis prizas 12 €, II-ajam tokiam senjorui –8 € ir III-iajam tokiam senjorui – 6 €;
moksleiviui (2001 m. gimimo ir jaunesniems) – geriausio moksleivio medalis ir piniginis prizas 12 €, II-ajam moksleiviui – 8 € ir III-iajam moksleiviui – 6 €;
Žaidėjui, kurio FIDE reitingas <1800 ar be FIDE reitingo – geriausio žaidėjo su FIDE reitingu <1800 medalis ir piniginis prizas 12 €, II-ajam tokiam žaidėjui – 8 € ir III-iajam tokiam žaidėjui – 6 €.
Vaikams iki 11 m. (gim.2008 m. ir jaunesniems) – geriausio vaiko iki 11 m medalis ir daiktinis prizas, II-ajam ir III-ajam vaikui – daiktiniai prizai.
Šiose kategorijose trys prizai skiriami, jei dalyvauja ne mažiau kaip 8 tos kategorijos žaidėjų. Priešingu atveju skiriamas tik vienas pagrindinis prizas – 12 €. Jeigu žaidėjas(a) iškovoja kelis prizus skirtingose kategorijose, jam (jai) įteikiamas tik vienas didžiausias prizas.
Organizatoriai pagal galimybę gali skirti papildomus prizus.

10.Vyr. teisėjas

Jonas Ridzvanavičius (nac. kategorija). Teisėjas –Algirdas Rauduvė (nac. kategorija).

11.Kontaktai –

Jonas Ridzvanavičius El. p.  jonridz@ktu.lt  ; tel. 8-37-736802, mob. 8-612-11797;
Algirdas Rauduvė El. p.  Algirdas52@yahoo.com ; mob. tel. 8-682-14925.

Kategorijos: Nuostatai.