Pašto sistema

Taline prasidėjo paskutinis Baltijos zoninio šachmatų turnyro etapas

Sausio 12d. Taline prasidėjo baigiamasis trečias FIDE prezidento K.Iliumžinovo taurės Baltijos zoninio šachmatų turnyro etapas. 12 geriausių Baltijos zonos šachmatininkų – po 4 iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, varžosi tarpusavyje ratų sistema dėl kiekvienam etapui K.Iliumžinovo skiriamo 10 tūkst. eurų prizinio fondo. Visų trijų etapų bendros įskaitos nugalėtojas įgys teisę atstovauti Baltijos zonai metų pabaigoje Baku įvyksiančioje FIDE Pasaulio taurėje (World Cup).

Po dviejų praėjusių metų vasarą Liepojoje ir rudenį Vilniuje sužaistų etapų užtikrintai bendrojoje įskaitoje pirmavo abu juos laimėjęs latvis Igors Kovalenko, turėjęs 50 įskait. taškų. Jam įkandin sekė Lietuvos čempionas Šarūnas Šulskis (30 įsk. tšk.),  o trečias buvo kitas Latvijos didmeistris Arturs Neikšans (28 įsk. tšk.).

 

FIDE prezidento Kirsano Iliumžinovo Baltijos zoninio turnyro rikiuotė prieš baigiamąjį III Talino etapą

Baigiamasis III etapas Taline prasidėjo ryškiu Estijos čempiono Kaido Kulaots (rtg. 2556) spurtu, laimėjusiu pirmas trejas partijas. Pirmadienį Estijos didmeistris, kuris Lietuvos šachmatų lygoje atstovauja Kauno “Margirio” klubui, įveikė Tomą Laurušą (2418). Antradienį buvo žaidžiami du ratai, kurių metu K.Kulaots iš pradžių įveikė Latvijos didmeistrį N.Miezį (2499), o popietę – estą R.Ježov’ą (2238).

Iš Lietuvos atstovų Taline geriausiai sekėsi Š.Šulskiui (rtg. 2557), po 3 ratų turėjusiam 2tšk. ir dalijusiam 2-5 vietas su estu Ottomar Ladva (2404), ir latviais Igoriu Kovalenko (2653) bei Tomu Kantanu (2438). Turnyrą pradėjęs pergale prieš Estijos meistrą Tarvo Seeman’ą (2429), kaunietis antradienį pralaimėjo Vilniaus didmeistriui Aloyzui Kveiniui (2522), tačiau popietę įveikė klaipėdiškį Mindaugą Beinorą (2365).

III etapo Taline lyderis Kaido Kulaots (3 tšk. iš 3 gal.!)

Po trijų sužaistų ratų Taline A.Kveinys turėjo 1,5 tšk. ir buvo 6 lentelės vietoje. M.Beinoro sąskaitoje buvo 1tšk. – 9 vieta. T.Laurušas turėjo 0,5 tšk. ir dalijosi 11-12 vietas su R.Ježovu.

Trečiadienį vykusiame rate lietuviai žaidė tarpusavyje. A.Kveinys susitiko su M.Beinoru, o T.Laurušas – su Š.Šulskiu.

III Baltijos zoninio turnyro etapas Taline baigsis pirmadienį, sausio 19 d., kuomet paaiškės ne tik šio etapo, bet ir Baltijos zonos bendrosios įskaitos nugalėtojas, iškovojęs kelialapį į FIDE Pasaulio šachmatų taurę (World Cup).

Estijos šachmatų federacijos svetainė; partijų transliacija;  rezultatų lentelė

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.