Pašto sistema

T.Laurušui nebuvo lygių Valstybės atkūrimo dienos šachmatų renginyje Kaune

Praėjusį šeštadienį, vasario 9d. Kauno Įgulos karininkų ramovės Aktų salėje įvyko grandiozinis šachmatų renginys – Lietuvos Valstybės Atkūrimo dienai pažymėti skirtas greitųjų šachmatų turnyras, sutraukęs draugėn net 129 šachmatų gerbėjus iš Lietuvos, o taip pat kaimyninės Lenkijos Punsko lietuvius bei mūsų šalies laisvei prijaučiančius ukrainiečius.

Varžybos vyko ištisą dieną 9 ratų šveicariškąja sistema, skiriant žaidėjui po 12 min. partijai + 5 sek. už kiekvieną padarytą ėjimą. Varžybose kartu dalyvavo vyrai ir moterys, vaikai, moksleiviai, senjorai ir neįgalieji su bendra įskaita ir atskiromis įskaitomis geriausiesiems pagal kategorijas.

Šis proginis turnyras, nepaisant gausaus dalyvių skaičiaus, dar prieš pačią pradžią jau turėjo aiškų favoritą – kaunietį tarpt. meistrą ir Lietuvos olimpinės rinktinės narį Tomą Laurušą, kuris savo aukštu reitingu „iki lubų“ 2581 daugiau nei 300 taškų lenkė artimiausią konkurentą ir dėl to kitiems žaidėjams atrodė lyg Arvydas Sabonis, užsukęs pažaisti į Karininkų ramovę.

Steponavicius Laurusas 2019

Gausiame dalyvių būryje (129 žaidėjai) neatsirado nei vieno, prilygstančio Tomo Laurušo (atlieka ėjimą) meistriškumui

Varžybų eiga puikiai patvirtino šią hipotezę, kad „pro A.Sabonį krepšio nematyti“. Nesuteikęs nė mažiausio šanso nei vienam iš savo konkurentų net „papurtyti“ savo lubas siekiantį reitingą, T.Laurušas užtikrintai laimėjo visas 9 partijas ir surinkęs 9 tšk. iš 9 gal. tapo šio proginio turnyro nugalėtoju.

Daug atkaklesnė kova vyko dėl sidabro ir bronzos medalių. Net 5 žaidėjai surinko po 7tšk. iš 9 gal. – FM R.Martinkus iš Marijampolės, kauniečiai S.Steponavičius ir T.Čeponis bei panevėžiečiai A.Baltrūnas ir T.Vanagas. Geresnis papildomas Buchholco koeficientas proginio turnyro sidabrą ir II vietos prizą lėmė Rolandui Martinkui, o bronzą ir III vietos prizą – Tadui Vanagui.

Moterų įskaitoje lygių nebuvo po priverstinių atostogų vėl šachmatų padangėje pasirodžiusiai ŠK „Margirio“ žaidėjai Rozai Joffei – Luinienei – 6tšk. Antra – vilnietė moksleivė Evelina Ravluševič (5,5 tšk.), trečia – Kauno ŠK “Margirio” žaidėja Irena Straukienė (5,5 tšk.).

Kitų įskaitų geriausiuosius galite sužinoti bei kitą Lietuvos Valstybės Atkūrimo dienai pažymėti skirto greitųjų šachmatų turnyro Kaune statistiką atrasti „Chess-results“ byloje.

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.