Pašto sistema

T.Laurušas vėl laimi A.Labucko pagerbimo turnyrą Kaune!

Sekmadienį, gegužės 14d. šachmatininkai iš įvairiausių Lietuvos kraštų gausiai rinkosi pagerbti tarptautinio meistro Aido Labucko atminimo kovomis prie margųjų šachmatų lentų. Būta ir kelių svečių iš Latvijos – tai didmeistris Ilmars Starostits su bičiuliu Oļģertu Indričanu nuo Rēzeknes, taip pat Baltijos šalių šachmatų gerbėjams gerai pažįstamas Jānis Daudzvardis iš Uogrės, aktyviai žaidžiantis šachmatais Baltijos zonoje virš pusės amžiaus.

IMG_7100_resize

Jānis Daudzvardis atvyko pagerbti A.Labucko atminimo iš Uogrės ir nugalėjo senjorų 65+ įskaitoje!

Sunku net išvardyti visus Lietuvos miestus, kurių šachmatininkai sugužėjo sekmadienį į Kauną. Virš 30 sostinės atstovų dalyvavimo gausa beveik prilygo vietiniams kauniečiams. Būta daug šachmatininkų nuo Marijampolės, gimtosios Aido Jonavos, Šiaulių, Alytaus, Vilkaviškio, net Tauragės, o taip pat Birštono, Kėdainių, Ariogalos ir kitų Lietuvos kampelių. Viso varžybas pradėjo 109 šachmatininkai – tarp jų daug moksleivių, senjorų nuo 50 ir nuo 65-erių metų. Taip pat buvo varžomasi moterų ir kitose įskaitose.

IMG_7094_resize

Svečias iš Rezeknės Oļģerts Indričans taip pat ne pirmą sykį vieši Kaune

Apie IV A.Labucko atminimo greitųjų šachmatų turnyro kvalifikaciją liudija 2 didmeistrių, 3 tarpt. meistrų bei 2 FIDE meistrų dalyvavimas. Buvo varžomasi 9 ratų šveicariška sistema, laiko kontrole 12 min. + 5 sek. partijai pabaigti kiekvienam žaidėjų.

Varžyboms startavus, jose ėmė dominuoti T.Laurušas, A.Jegorovas ir jau labai greitai tarpt. meistro (IM) titulą įgysiantis pajėgiausias Lietuvos moksleivis Paulius Pultinevičius iš Marijampolės. Šie žaidėjai laimėjo pirmąsias 4 partijas.

Prieš pietų pertrauką numatytame V rate prie pirmojo stalo susitiko A.Jegorovas su T.Laurušu, o antrojo – ką tik iš Jungtinių Valstijų atostogoms po mokslų Dalaso universitete grįžęs Titas Stremavičius prieš P.Pultinevičių.

IMG_7102_resize

Ilgos partijos tarp T.Stremavičiaus (baltieji) ir P.Pultinevičiaus (juodieji) pradžia

A.Jegorovas pranoko T.Laurušą Griunfeldo gynybos žiniomis, iš pradžių laimėjo figūrą, vėliau bokštą ir buvo labai arti pergalės. Tomas, nepaisant sunkios padėties, atkakliai priešinosi, remdamasis savo valdovės sparno pėstininkų juoda mase. Greitųjų šachmatų režimas sukliudė A.Jegorovui atvesti partiją į pergalę, o jo jaunesnis priešininkas vykusiai pasinaudojo keliomis apmaudžiomis baltųjų klaidomis ir sugebėjęs savo kraštinį pėstininką paversti valdove, šventė sunkią pergalę.

IMG_7105_resize

Dramatiškų vingių nestokojusioje partijoje T.Laurušui (dešinėje; juodieji) pavyko bedugnės kraštu prieiti prie pergalės partijoje prieš A.Jegorovą

T.Stremavičius baltaisiais turėjo aiškią persvarą prieš P.Pultinevičių, tačiau pastarasis atkakliai statė taktines žabangas Titui kiekviename žingsnyje, ir sugebėjo ištirpdyti baltųjų materialinę persvarą visiškai. Nepajėgdamas su tuo susitaikyti, lyginę padėtį Titas žaidė labai rizikingai, neteko abiejų savo likusių pėstininkų ir buvo priverstas pasiduoti.

Po pietų pertraukos lemiamoje lyderių, turėjusių po 5 tšk. akistatoje,T.Laurušui baltaisiais pavyko įveikti P.Pultinevičių ir kelias link nugalėtojo taurės tapo atviras. Galutinėje įskaitoje T.Laurušas surinko net 8,5 tšk. iš 9 gal. ir apgynė praėjusiais metais „Žalgirio“ arenoje iškovotą A.Labucko atminimo turnyro nugalėtojo titulą!

Antroje vietoje – gabus Marijampolės moksleivis Paulius Pultinevičius (7,5 tšk.), trečioje – A.Jegorovas (7 tšk.).

Moterų įskaitoje lygių nebuvo Saulei Gailiūnaitei (6 tšk.), distanciją kovingai nužygiavusiai be lygiųjų! Pažymėtina 11-metės vilnietės Elžbietos Paknytės (5 tšk.) II vieta moterų įskaitoje! Trečia šioje įskaitoje liko Kauno LMSU studentė Sandra Navickaitė (4,5 tšk.).

IMG_7090_resize

Saulė Gailiūnaitė ant pakylos kovoja dėl moterų prizo prieš T.Stremavičių

Senjorų 50 metų ir vyr. įskaitą laimėjo marijampolietis FM Rolandas Martinkus (6,5 tšk.), paskutiniajame rate sugebėjęs pasiekti labai reikalingą pergalę prieš Vilniaus didmeistrį V.Mališauską.

Tuo tarpu vyriausiųjų senjorų (65+) įskaitoje pasižymėjo svečias iš Latvijos Janis Daudzvardis (6,5 tšk.), svarbia paskutiniojo rato pergale juodaisiais prieš T.Tamošiūną sugebėjęs „nušvilpti“ 65+ senjorų įskaitos prizą iš Kęstučio Kauno. Kęstučiui (6 tšk.) teko tenkintis ELO iki 2000 pirmuoju prizu.

IMG_7097_resize

Kęstučiui Kaunui (nuotraukoje) šį sykį senjorų 65+ prizą iš panosės „nušvilpė” J.Daudzvardis

Nors P.Pultinevičius pasirodė geriausiai tarp moksleivių, tačiau jam laimėjus bendrosios įskaitos II prizą, geriausiojo moksleivio prizą turnyro organizatoriai įteikė jo žemiečiui Arnui Povilui Žukauskui (6 tšk.)

O jonaviečių, t.y. Aido Labucko kraštiečių nominaciją laimėjo Jonas Venckas (5 tšk.).

Galutinė IV Aido Labucko atminimo greitųjų šachmatų turnyro rikiuotė

I-osios lentos partijų įrašai

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.