Pašto sistema

Seniausiasis pasaulyje Heistingso tarptautinis šachmatų kongresas laukia lietuvių!

Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų sandūroje tiek Europoje, tiek pasaulyje netrūksta įvairių tarptautinių šachmatų turnyrų ir festivalių. Tačiau šioje šachmatų renginių virtinėje savo įspūdinga istorine tradicija smarkiai išsiskiria jau daugiau nei 100 metų žinomas Heistingso tarptautinis šachmatų kongresas (Hastings International Chess Congress).

Paskutinįjį, 96-ąjį Heistingso tarptautinį šachmatų kongresą laimėjęs Š.Šulskis įamžino savo pavardę memorialinėje kongreso šachmatų lentoje

Kongreso ištakos yra dar užpraeitame amžiuje 1895 metais, kuomet buvo organizuotas labai stiprus Heistingso vasaros kongresas, kuriame dalyvavo 2 Pasaulio čempionai ir kiti pajėgiausieji to meto šachmatininkai pasaulyje. Tačiau oficialia Heistingso tarptautinio šachmatų kongreso pradžia laikoma 1920/21 metų sandūra, kuomet kongresui buvo parinktas iki dabar nusistovėjęs laikas iškart po Šv.Kalėdų, kertant senųjų ir naujųjų metų sandūrą ir pabaigiant jį jau naujaisiais metais. Pagal tokį tvarkaraštį kongresas su nedidelėmis pertraukomis dėl karų, ligų ir kitokio pobūdžio suiručių vykdomas iki šių dienų.

Per beveik šimtą Heistingso kongresų jame sudalyvavo visi Pasaulio čempionai iki Gario Kasparovo, išskyrus Bobį Fišerį ( Bobby Fischer). Kongreso nugalėtojų pavardes rengėjai rūpestingai įamžina tam skirtoje memorialinėje šachmatų lentoje. Paskutinio 96-ojo Heistingso tarptautinio kongreso, vykusio 2022/23 metų sandūroje, nugalėtoju tapo Kauno ŠK „Margiris” pirmininkas Šarūnas Šulskis, kryptingai siekęs įamžinti savo atminimą Heistingso kongreso šlovės galerijoje.

Šia proga Heistingso 97-ojo Tarptautinio šachmatų kongreso rengėjai norėtų savo pakrantėje sulaukti ir daugiau Lietuvos šachmatininkų. Tituluotiems Lietuvos šachmatininkams dabar daug lengviau derėtis dėl priėmimo sąlygų. Tačiau kongresas turi ne vien tik pagrindinį „Masters” turnyrą su tituluotais žaidėjais iš visų pasaulio kraštų. Yra ir kitų, trumpesnių turnyrų, šachmatų mėgėjams. Žemiau pateikiame jų tvarkaraštį:

„Hastings Masters” : nuo gruodžio 28d. iki sausio 5d., 9 ratai

„Con Power Christmas Tournament” : nuo gruodžio 28 iki 31d., 6 ratai

„New Year Tournament” : nuo sausio 1 iki 5d.; 5 ratai

„Hastings Weekend Tournament” : nuo sausio 6 iki 7d., 5 ratai.

Heistingso miestas turi ne tik seniausią pasaulyje šachmatų kongresų tradiciją, bet ir saugo gilią Anglijos istoriją apskritai. Heistingso apylinkėse 1066m. vyko garsusis istorinis mūšis tarp vietinio karaliaus Haroldo ir per Lamanšo sąsiaurį įsiveržusio Normandijos kunigaikščio Viliamo kariuomenių. Šio mūšio pasekme Anglija keliems amžiams liko okupuota normandų ir patyrė didelę jų kultūrinę įtaką. Taigi šachmatininkams yra ką patirti Heistingse ir be šachmatų…

Heistingso tarptautinio šachmatų kongreso oficiali svetainė su informacija apie artėjantį 97-ąjį kongresą

Įrašas paskelbtas temoje Nuostatai. Išsisaugokite pastovią nuorodą.