Pašto sistema

Rygoje vyksta grandiozinis tarptautinis festivalis „RTU Open 2021”

Vyksta RTU Open 2021 festivalio atidarymas. Sveikinimo žodį taria festivalio direktorius Egons Lavendelis. Šalia – Europos šachmatų federacijos viceprezidentė Dana Reizniece – Ozola

Visą šią savaitę nuo rugpjūčio 9 iki 15 dienos Rygoje vyksta didžiulis tarptautinis šachmatų festivalis „RTU Open 2021”. Festivalis per 10 jo vykdymo metų įgijo gerą reputaciją tarp pasaulio šachmatininkų. Kipsalos saloje esančiame parodų centre vykstančiu šachmatų renginiu latviai didžiuojasi kaip didžiausiu šachmatų festivaliu visoje Šiaurės Europoje.

Pernai vasarą festivalis, kaip ir daugelis kitų sporto renginių visame pasaulyje, buvo atšauktas dėl „Covid-19” pandemijos, o šiemet, nepaisant likusių tam tikrų pandeminių ribojimų, atsinaujino vėl. „RTU Open”e šiais metais dalyvauja šachmatininkai iš 29 pasaulio šalių.

Lietuvos atstovai, ypač jauno amžiaus, šią vasarą suskubo pasinaudoti galimybe Lietuvos pašonėje sudalyvauti galingame tarptautiniame turnyre. Po šeimininkų latvių ir tradiciškai skaitlingos Indijos federacijos, gausiai į Rygą sugužėję lietuviai sudaro trečią pagal gausumą federaciją „RTU Open 2021” festivalyje. Pagrindiniame „A” turnyre Lietuvai Rygoje atstovauja šalies čempionas FM Karolis Jukšta (FIDE reitingas 2438), greitai didmeistriu tapsiantis Lietuvos greitųjų šachmatų čempionas Tomas Laurušas (2547), GM Paulius Pultinevičius (2528) iš Marijampolės, FM Rokas Klabis (2323), WGM Kamilė Baginskaitė (2127) ir dar apie 20 jaunų ir ambicingų Lietuvos šachmatininkų.

„B” turnyre Rygoje dalyvauti gali ne aukštesnį nei 2200 FIDE ELO turintys šachmatininkai. Tarp 81 šio turnyro dalyvio 7 yra lietuviai. Tarp jų – ŠK „Margirio” atstovai Aras Jonas Lazaravičius (1900) , Gustas Morkūnas (1732) ir Barbora Mačiulaitytė (1636).

Barbora Mačiulaitytė Rygoje

Ketvirtadienio vakarą pagrindiniame festivalio „A” turnyre jau buvo sužaista du trečdaliai distancijos. Po 6 ratų turnyro smaigalyje buvo 7 žaidėjai, surinkę po 5 tšk. Tarp jų – pernykščio „RTU Open 2019” nugalėtojas latvis Igors Kovalenko (2644). Tarp lietuvių geriausiai sekėsi dabartiniams Lietuvos vyrų šachmatų lyderiams Pauliui Pultinevičiui ir Tomui Laurušui, turėjusiems po 4,5 taško ir besidalijusiems gretimas 11-12 vietas tarp 176 turnyro dalyvių.

VII ratas įvyks penktadienį 15.00. P.Pultinevičius juodosiomis figūromis žais prieš jauną serbų didmeistrį Velimir Ivič’ių (2571) , o T.Laurušas baltaisiais – prieš indų meistrą Mittal Aditya (2464).

„B” turnyre ketvirtadienio vakarą taip pat buvo sužaisti 6 ratai iš reglamentu nustatytų 9-ių. Tarp lietuvių čia geriausiai sekėsi vilniečiui moksleiviui Viliui Rudzkiui, turėjusiam 5 taškus ir buvusiam aukštoje 6-oje lentelės pozicijoje. Gerai žaidė ir kėdainietis Gustas Morkūnas, su 4,5 tšk. buvęs 10-oje lentelės pozicijoje. Aras Jonas Lazaravičius, nusileidęs pastarosiose 2 partijose, turėjo surinkęs 3,5 tšk ir buvo 23-ioje vietoje, o Barbora Mačiulaitytė, turėjusi 2 tšk., buvo 61-a.

Penktadienio popietę vyksiančiame VII varžybų rate V.Rudzkis ( 1724) juodaisiais žais su patyrusiu vietiniu FM Nikolaj Katišonok’u (2112). Gustas Morkūnas (1732) gi baltaisiais rungtyniaus prieš Latvijos moterų eks-čempionę WFM Lindą Krūminią ( 2058). Laukia įdomi partija!

„RTU Open-2021” :

oficiali svetainė

partijų transliacija

gyvi komentarai didmeistrio Arturs Neikšans „Twitch” kanale

rezultatai ir statistika

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.