Pašto sistema

Rygoje paaiškėjo naujieji Latvijos čempionai

Praėjusią savaitę (balandžio 29 –gegužės 5d.) Rygoje vyko 2019 metų Latvijos vyrų ir moterų šachmatų čempionatai. Vyrų čempionate dėl medalių ir piniginių prizų 9 ratų sistema varžėsi 34 dalyviai, iš kurių 2 buvo tarptautiniai didmeistriai – tai Kauno ŠK „Margiriui“ atstovaujantis Ilmārs Starostīts (FIDE reitingas 2457) ir praeityje mūsų klubui atstovavęs Arturs Neikšāns (2559). Čempionate taip pat dalyvavo lietuvių kilmės FIDE meistras Artūras Bernotas (2387), kuriam 2017 metais yra pavykę tapti Latvijos vyrų čempionu!

Nuo pat varžybų starto išryškėjo aiškus reitingo favorito A.Neikšano, laimėjusio pirmas 5 partijas pranašumas. Vėlesniuose 4 ratuose A.Neikšāns surinko dar 2,5 taško ir viso surinkęs 7,5 taško pelnytai tapo 2019 metų Latvijos čempionu!

Uzvaretaji Latvijas cempionata 2019

2019 m. Latvijos vyrų čempionato nugalėtojai : viduryje – čempionas A.Neikšāns, kairėje – I.Starostīts, dešinėje – M.Mustaps (Latvijos ŠF nuotrauka)

 

Interviu Latvijos šachmatų federacijai A.Neikšāns pabrėžė, kad buvo pilnas ryžto nugalėti čempionate, kad pertraukti apie 2 metus užsitęsusią nesėkmių “sausrą” ir susigrąžinti bent dalį buvusio pasitikėjimo savimi. Paklaustas apie savo karjeros sportinius tikslus, A.Neikšāns atsakė:

„Ne tik kaip šachmatininkui, bet ir kaip žmogui man svarbu, kad po manęs išliktų mano palikimas ir atminimas apie mano nuveiktus darbus. Norėčiau savo gyvenimo metu nuveikti pakankamai daug gerų darbų, kad taip greitai nebūčiau užmirštas. Kaip šachmatininkas kažkada esu svajojęs patekti į geriausiųjų „Top-100” pagal reitingą, tačiau dabar šį siekį esu atšaukęs, nors dėl to smarkiai nebepergyvenu. Noriu įnešti savo indėlį ne tik į Latvijos, bet ir pasaulio šachmatų plėtotę ir turiu keletą idėjų, kaip tai įgyvendinti. Treniravimas yra viena jų. Pastaruoju metu esu smarkiai įsitraukęs į variantų analizę ir duomenų bazių rašymą. Taip pat labai patinka komentuoti vykstančių šachmatų turnyrų eigą – prieš 5 gi metus tai man visai nebuvo įdomu. Kas gi galėtų nuspėti, kas bus dar po 5 metų?”

I.Starostīts kurį laiką bandė sudaryti konkurenciją A.Neikšanui, tačiau IV čempionato rate tiesioginėje dvikovoje patyręs pralaimėjimą, atkrito nuo kovos dėl aukso ir visas jėgas ėmė skirti kovai dėl sidabro medalio. Reikšmingos Ilmarui buvo pergalės prieš K.Kretainį (2255)  ir E.Stepinšą (2356) čempionato V ir VI ratuose. Likusias partijas Ilmaras baigė taikiai ir surinkęs 6,5 taško, iškovojo Latvijos čempionato sidabrą. Sveikiname Arturą ir Ilmarą!

Po 6 tšk. surinko Matīss Mustaps (2371), Artūras Bernotas (2387) ir Ivars Bērziņš (2220). Geriausi papildomi rodikliai čempionato bronzą lėmė M.Mustapui, o A.Bernotas turėjo tenkintis IV vieta.

Šalia vykusiame 2019m. Latvijos moterų čempionate dalyvavo 24 žaidėjos, kurios sužaidė 7 ratus šveicariškąja sistema. Čia aiškiai dominavo moterų didmeistrė, Latvijos olimpinės moterų rinktinės, o taip pat ilgametė ŠK “Margirio” narė Ilze Bērziņa (2224). Per 7 čempionato ratus Ilze surinko net 6,5 taško ir užtikrintai tapo 2019 metų Latvijos čempione. ŠK “Margirio” vardu nuoširdžiai sveikiname Ilzę!

Sidabras atiteko Latvijos moterų olimpinės rinktinės žaidėjai WFM Lindai Krūmiņai (2095) – 5,5 tšk., o bronza  turėjo tenkintis 9 kartus Latvijos moterų čempionė WGM Laura Rogule (2274) – 5tšk.

Uzvaretajas Latvijas cempionata sievietiem 2019

2019 m. Latvijos moterų čempionato nugalėtojos : viduryje – čempionė I.Bērziņa, dešinėje – L.Krūmiņa, kairėje – L.Rogule  (Latvijos ŠF nuotrauka)

2019 metų Latvijos vyrų ir moterų šachmatų čempionato rezultatų byla

Partijų transliacija:

Vyrai

Moterys

Latvijos šachmatų federacijos svetainė

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.