Pašto sistema

Rumunijoje vyksta Europos moterų čempionatas

Gegužės 26d. gražiausiame Rumunijos pajūrio kurorte Mamajoje prasidėjo XVII Europos moterų šachmatų čempionatas. 112 pajėgiausių Europos šachmatininkių varžosi dėl čempionato medalių ir 14 kelialapių į Pasaulio moterų šachmatų čempionatą. Dalyvių tarpe yra 4 didmeistrės (GM), 30 moterų didmeistrių (WGM), 31 tarptautinė meistrė (IM) ir 19 moterų tarptautinių meistrių (WIM). Lietuvai Mamajoje atstovauja tarpt. meistrė Deimantė Daulytė (rtg. 2392) ir moterų tarpt. meistrė Salomėja Zaksaitė (2312).

Šiose pirmenybėse aukščiausiąjį startinį numerį turėjo Pasaulio eks-čempionė Antoaneta Stefanova (rtg. 2507) iš Bulgarijos. D.Daulytė turi 22-ąjį startinį numerį, o S.Zaksaitė – 52-ąjį.

Pirmadienį buvo sužaistas jau IV ratas iš 11-os reglamentu nustatytų. S.Zaksaitė baltosiomis figūromis ilgą kovingą partiją prieš žinomą Gruzijos šachmatininkę M.Lomineišvili (2367) užbaigė lygiosiomis. D.Daulytė taip pat žaidė baltaisiais prieš azerbaidžanietę didmeistrę T.Mamedjarovą (2257) ir užbaigė partiją sėkmingu karaliaus antpuoliu.

Po 4-ių sužaistų partijų abi lietuvės turėjo po 2,5 tšk. V rate, vyksiančiame antradienį, abi lietuvės vėl, kaip ir pernykščiame Europos čempionate Batumyje, susitiks tarpusavyje! Baltaisiais žaidžia S.Zaksaitė. Priminsime, kad pernykščiame čempionate kovinga lietuvių partija baigėsi lygiosiomis. O kaip bus šiemet?

DaulyteDeimante1

Nuotraukoje -tarpt. meistrė Deimantė Daulytė

Vienvalde čempionato lydere po 4 ratų buvo Izraelio atstovė Julija Švaiger (2415), turėjusi visus galimus 4 taškus. Jai įkandin žengė 3 šachmatininkės, turėjusios pustaškiu mažiau. V rate J.Švaiger baltosiomis figūromis žaidė prieš patyrusią ukrainietę I.Gaponenko (2415).

V rato transliacijos pradžia – 15.00 vietos ir Lietuvos laiku.

Oficiali čempionato svetainė ; partijų transliacija ; rezultatai

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.