Pašto sistema

Porto sidabras su portveinu keliauja į Kauną!

Kovo 22d. Porto mieste Portugalijoje iškilmingai baigtas Europos senjorų šachmatų čempionatas. Dramatiškai pralaimėjęs paskutinio rato partiją prieš čempionato atradimu tapusį olandą Niko Šouteną (rtg. 2179), Algimantas Butnorius surinko (2378) 6tšk. iš 9gal. ir užėmė 7-ąją vietą. Pergalės atveju geras Algimanto priešininkų reitingo vidurkis Kauno didmeistriui,matyt, būtų davęs čempionato aukso medalį. N.Šoutenui gi pergalė prieš lietuvį padėjo surinkti 7,5tšk. ir tapti besąlygišku Europos senjorų čempionato grupės 65+ nugalėtoju. Pustaškiu nuo jo atsilikusiam rusui V.Beznosikovui (2323) atiteko sidabro medalis, o kitam Rusijos atstovui A.Kuindži (2430), pustaškiu atsilikusiam nuo V.Beznosikovo –bronza.

Portveino Kaune nekantriai lauks ištikimi A.Butnoriaus gerbėjai (Portugalijos ŠF nuotrauka)

Europos senjorų čempionato grupės 50+ nugalėtoju tapo anglų didmeistris Keith Arkell (rtg. 2448), surinkęs 7 tšk. Nuo jo pustaškiu atsiliko rusų meistras E.Kalegin (2453) ir žinomas gruzinų didmeistris Z.Sturua (2524). Geresni papildomi rodikliai sidabrą lėmė Rusijos atstovui, o bronza atiteko gruzinui.

Porte lygiagrečiai vykusio Europos damų 65+ čempionato nugalėtoja tapo Rusijos didmeistrė Valentina Kozlovskaja (rtg. 2169), surinkusi 7,5tšk. per 9 partijas. Damų sidabras atiteko legendinei Pasaulio moterų eks-čempionei iš Gruzijos Nonai Gaprindašvili (2304), surinkusiai 7tšk. Tiek pat taškų surinko ir Izraelio atstovė Liudmila Cifanskaja (2102), kuri dėl kiek prastesnio Bergerio koeficiento turėjo tenkintis bronza.

Europos damų 50+ pirmenybėse vėl, kaip ir Kaune 2012m. triumfavo estė Tatjana Fomina (rtg. 2188), surinkusi 6,5tšk. ir iškovojusi aukso medalį. Tiek pat taškų surinko ir gruzinė Tsiala Kosašvili (2112), tačiau pagal pastesnį Bergerio rodiklį turėjo tenkintis sidabru. Bronzos medaliu gi pasipuošė Galina Strutinskaja (2290), surinkusi 6tšk. Priminsime, kad prieš 2 metus Kaune vykusiame Europos damų čempionate G.Strutinskaja taip pat buvo iškovojusi čempionato bronzą. Nemažai išgąsčio T.Fominai paskutiniajame rate sukėlė buvusi plungiškė-kaunietė Margarita Baliūnienė (1944), įveikusi vienvaldę lyderę baltosiomis figūromis. Šis pralaimėjimas T.Fominai vos nekainavo aukso medalio. Šiame čempionate jau Danijai atstovavusi M.Baliūnienė iš viso surinko 2tšk. ir užėmė paskutiniąją vietą tarp 10 dalyvių.

Išsidalijus rimtųjų šachmatų čempionato medalius, žaidėjai dar galėjo susiremti ir Europos senjorų greitųjų šachmatų čempionate, prasidėjusiame Porte trečiadienį ir trukusiame 2 dienas. Čia vyrų ir moterų čempionatai buvo sujungti, tačiau išlaikytos atskiros 65+ ir 50+ grupės. 65+ amžiaus grupėje lygių nebuvo įžymiam Rumunijos didmeistriui Michailui Šuba‘i (rtg. 2379), surinkusiam 8tšk. per 9 partijas. Puikiai šiame greitųjų čempionate pasirodė Algimantas Butnorius, surinkęs 7tšk., užėmęs švarią antrąją vietą ir pagaliau iškovojęs taip siektą Europos senjorų greitųjų šachmatų čempionato sidabro medalį. Sveikiname ir džiaugiamės kartu su mūsų klubo pirmininku, kuris sėkmės atveju buvo pažadėjęs savo gerbėjams atkimšti portveino butelį!

A.Butnorius parveža portugališko sidabro „Margiriui“ (Portugalijos ŠF nuotrauka)

Nusileidęs tik M.Šubai, Algimantas pasiekė 6 pergales, jų tarpe ir prieš savo skriaudiką N.Šouteną, bei dvi partijas užbaigė lygiosiomis.Vėl nevystančia sveikata ir sportiškumu savo gerbėjus ne tik Gruzijoje, bet ir kituose pasaulio kraštuose nudžiugino Nona Gaprindašvili, žaisdama su vyrais, surinkusi net 6,5 tšk. ir užėmusi 3-iąją vietą. Ar dar reikia pridurti, kad toks pasirodymas 73 metų sportininkei užtikrino Europos damų greitųjų šachmatų čempionato auksą?

Daugiau informacijos – oficialioje čempionato svetainėje . Statistika –„Chess –results“

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized. Išsisaugokite pastovią nuorodą.