Pašto sistema

Paulius Pultinevičius pradeda FIDE Pasaulio taurės dvikovas Chanto-Mansijske!

 

Jau kitą savaitę, nuo pirmadienio Chanto-Mansijske (Vakarų Sibiras, Rusija) prasideda FIDE Pasaulio taurė-2019. Tai-svarbus Pasaulio šachmatų čempionato atrankinis etapas. 128 žaidėjai iš 47 valstybių rungsis 7 ratų atkrentamajame turnyre. Nokauto sistema varžybos vyks iki spalio 4d. Abu Pasaulio taurės finalininkai įgys teisę dalyvauti 2020 m. FIDE Kandidatų turnyre.

Pirmadienio vakarą įvyks iškilminga Pasaulio taurės varžybų atidarymo ceremonija. Jos metu bus ištraukti burtai, kuria figūrų spalva žaidėjams teks pradėti mačą.

 

Chanto drambliai_resize

Nuo 2019m. rugsėjo 9d. iki spalio 4d.Chanto-Mansijske vėl vyks FIDE Pasaulio taurės batalijos

Kiekvienas mačas, išskyrus finalinį ir mačą dėl 3-iosios vietos, susideda iš 2 partijų klasikine FIDE laiko kontrole : skiriama po 90 minučių kiekvienam žaidėjų pirmiesiems 40 ėjimų, tada po 30 minučių iki partijos pabaigos, pridedant po 30 sekundžių už kiekvieną atliekamą ėjimą, pradedant pirmuoju. Tuo tarpu finalinis ir mačas dėl 3-iosios vietos bus sudarytas iš 4 partijų.

Jeigu po 2 klasikine kontrole sužaistų partijų rezultatas bus lygus 1:1, tuomet mačas bus tęsiamas papildomomis atskyrimo partijomis greitaisiais šachmatais. Pirmiausia bus sužaistos dvi partijos laiko kontrole po 25 minutes kiekvienam žaidėjų + 10 sek. už kiekvieną atliktą ėjimą. Jeigu rezultatas toliau lieka lygus 2:2, tuomet bus žaidžiamas 2 žaibo partijų mačas laiko kontrole 10 min.+ 10sek. už atliktą ėjimą kiekvienam žaidėjų. Jeigu rezultatas lieka 3:3, tuomet sekančios 2 partijos žaidžiamos žaibo kontrole 5 min.+ 3 sek. už padarytą ėjimą. Jeigu rezultatas ir toliau lieka lygus 4:4, tuomet jau žaidžiama paskutinė atskiriamoji „staigios mirties” partija. Žaidėjas, laimėjęs burtus, gali rinktis figūrų spalvą. Žaidėjas, turintis baltąsias figūras, gauna 5 minutes, o žaidėjas, turintis juodąsias – 4 minutes; atlikus 60 ėjimų, abu žaidėjai ima gauti po 2 sekundes už atliktą ėjimą, pradedant 61-uoju ėjimu. Lygiųjų atveju juodaisiais žaidęs žaidėjas skelbiamas mačo nugalėtoju.

Šios FIDE Pasaulio taurės bendras prizinis fondas sudaro 1,600,000 JAV dolerių. Varžybų vyr. teisėjas – IA Ašot Vardapetian (Armėnija).

Rusijai Chanto-Mansijske atstovauja 28 žaidėjai, Indijai – 10, Kinijai – 7, o JAV – 6. Lietuvos šachmatų gerbėjai gi savo lūkesčius sieja su vieninteliu mūsų šalies atstovu Pasaulio taurėje Sibire 18-mečiu Pauliu Pultinevičiumi (FIDE reitingas 2503) iš Marijampolės. Priminsime, kad Paulius šią išskirtinę teisę žaisti Pasaulio taurėje iškovojo šį pavasarį Europos vyrų čempionate Skopjėje, nelauktai užėmęs aukštą  15-ą vietą tarp gausybės pajėgių žemyno didmeistrių. Kaimyninė Latvija taip pat turi atstovą Chanto-Mansijske – Igorį Kovalenką ( 2674). Estijos gi atstovų Chanto-Mansijske nėra. Lenkijai atstovaus 4 žaidėjai, Baltarusijai – 1.

Pultinevicius Batumi

Vienintelis Lietuvos atstovas Pasaulio taurėje – Paulius Pultinevičius (2018m. nuotr.)

Pirmojo rato mačą P.Pultinevičius žais prieš žinomą Rusijos didmeistrį Aleksandrą Griščiuką (FIDE reitingas 2759). Pirmoji mačo partija bus žaidžiama antradienį, rugsėjo 10d. 15.00 vietos laiku (13.00 Lietuvos laiku). A.Griščiuk’as savo viešuose pasisakymuose ne sykį yra minėjęs, kad šachmatai klasikine kontrole jam atrodo nuobodūs, o šią kontrolę , jo manymu, reikėtų gerokai trumpinti arba išvis pereiti prie greitųjų ir žaibo šachmatų.

Suprantama, kad klasikiniai šachmatai, įtraukiantys ne tik kelias valandas įtempto protinio darbo žaidimo metu, bet ir beveik tiek pat laiko pasiruošimo partijai metu, reikalauja iš kiekvieno žaidėjo stiprios sveikatos ir puikaus fizinio pasirengimo. Pauliui reikėtų atsižvelgti į šią varžovo silpnybę ir pasistengti nenutempti mačo iki žaibo šachmatų ar net „staigios mirties” stadijos, kur neapsunkintas gilaus mąstymo našta, A.Griščuk’as jaučiasi žvaliau.

Pasaulio taurėje Chanto-Mansijske aukščiausiasis reitingas priklauso Kinijos didmeistriui Ding Liren’ui (2811). Kiti garsūs Pasaulio taurės žaidėjai : Aniš Giri iš Olandijos (2780), Ian Nepomniaštčy (2776) ir Sergei Karjakin (2760) iš Rusijos, Maxime Vachier – Lagrave (2774) iš Prancūzijos, Šakhriar Mamedyarov (2767; Azerbaidžanas), Wesley So (2767) ir Leinier Dominguez Perez (2763) iš JAV, kinietis Yu Yangyi (2763) ir kiti.

Khanty-Mansijsk-Rusija lokys

Du pajėgiausieji FIDE Pasaulio taurės Chanto-Mansijske dalyviai pateks į 2020m. FIDE Pasaulio čempionato Kandidatų turnyrą

14-metis  Nodirbek Abdusattorov (2608) iš Uzbekistano yra jauniausiasis varžybų dalyvis. Indijos jaunasis talentas Nihal Sarin (2610) yra už jį vyresnis viso labo keliais mėnesiais. Labiausiai patyręs Pasaulio taurės dalyvis – egiptietis Essam El-Gindy (2431) yra 53-ijų metų amžiaus.

Praeityje FIDE Pasaulio taurę yra laimėję Višvanathan Anand (Indija), Levon Aronian (Armėnija), Gata Kamsky (JAV), Boris Gelfand (Izraelis), Peter Svidler, Vladimir Kramnik ir  Sergei Karjakin ( Rusija). Tai jau penktasis kartas, kuomet nafta ir gamtiniais ištekliais turtingas Chanto-Mansijskas ir Ugros federalinė sritis globoja bei vykdo FIDE Pasaulio taurę.
2019 metų FIDE Pasaulio taurės Chanto-Mansijske

oficiali svetainė

partijų transliacija – prasideda antradienį, rugsėjo 10d. 15.00 vietos laiku (13.00 Lietuvos laiku)

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.