Pašto sistema

Natalija Žukova -Europos moterų čempionė

Šeštadienį Čakvyje (Gruzija) buvo sužaistas paskutinis XVI-ojo Europos moterų šachmatų čempionato ratas. Su 8,5 tšk. tvirtai pirmenybėse po 10-ojo rato pirmavusi patyrusi Ukrainos rinktinės žaidėja Natalija Žukova (rtg. 2456) baltaisiais įveikė tašku mažiau turėjusią armėnę Eliną Danielian (2458) ir tapo Europos moterų čempione!

Iki paskutinės akimirkos neakivaizdžiai prieš N.Žukovą kovojusi gruzinė Nino Batsiašvili (2473), turėdama 8 tšk., paskutiniajame rate juodaisiais sugebėjo nugalėti rusę Aleksandrą Goriačkiną (2474). Ši neįkainojamos svarbos pergalė padėjo gruzinei užsitikrinti sidabro medalį.

Svarbią pergalę juodaisiais sugebėjo pasiekti prie 5-osios lentos žaidusi Rusijos atstovė Ana Kašlinskaja (2423), kuriai pavyko nugalėti Europos moterų eks-čempionę vengrę Hoang Thanh Trang (2472). Po šios pergalės A.Kašlinskaja surinko 8 tšk. ir pelnė čempionato bronzą.

Štai 14 žaidėjų, pagal Europos šachmatų sąjungos (ECU) kvotą iškovojusios kelialapius į Pasaulio moterų čempionatą:

14 WGM Goriačkina Aleksandra RUS 2474 7

Deimantė Daulytė (rtg. 2402) paskutiniajame rate žaidė juodosiomis figūromis prieš armėnę Lilit Galojan (2275) ir užbaigė partiją taikiai. Surinkusi 6 tšk. iš 11 gal., D.Daulytė užėmė 44 vietą tarp 98 čempionato dalyvių. Deja, paskutiniajame rate baltosiomis figūromis žaidusi Salomėja Zaksaitė (2203) nusileido azerbaidžanietei Sabinai Ibrahimovai (2272). Surinkusi 5 tšk., S.Zaksaitė užėmė 57-ą galutinės lentelės poziciją.

DaulyteDeimante res

Deimantė Daulytė – 6tšk, 44 vieta

Galutinė XVI Europos moterų šachmatų čempionato lentelė ; oficiali čempionato Čakvyje svetainė

Priminsime, kad sudalyvavusios iškilmingame čempionato uždaryme ir šiek tiek atsipūtusios, daugelis čempionato dalyvių dar galės sudalyvauti kitame Gruzijos mieste Kutaisyje birželio 1-3 d. įvyksiančiame Europos moterų greitųjų šachmatų čempionate. Tarp 71 užsiregistravusios dalyvės yra ir abiejų lietuvių pavardės. Europos moterų greitųjų šachmatų čempionato sąrašas

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.