Pašto sistema

LŠM ir Š.Šulskis apžvelgia 2021m. FIDE Pasaulio taurę Sočyje

Prieš nepilną mėnesį Sočyje (Rusija) baigėsi stambus atrankinis FIDE turnyras – Pasaulio taurė bei Moterų pasaulio taurė. Vyrų Pasaulio taurėje dalyvavo net 206 pajėgiausieji pasaulio šachmatininkai. Tarp jų – ir pats Pasaulio čempionas Magnus Carlsen iš Norvegijos.

Š.Šulskis apžvelgia neseniai pasibaigusią 2021m. FIDE Pasaulio taurę Sočyje

Šio grandiozinio turnyro paskirtis buvo atrinkti 2 pajėgiausius žaidėjus į būsimą 2022m. Pretendentų turnyrą. FIDE Pretendentų turnyre paprastai dalyvauja 8 pajėgiausi planetos šachmatininkai. Jie dalyvauja dviguba ratų sistema, o turnyro nugalėtojas įgyja teisę žaisti lemiamą finalinį Pasaulio čempionato mačą prieš Pasaulio čempioną dėl FIDE Pasaulio šachmatų čempiono titulo.

Šių metų FIDE Pasaulio taurėje šiais dviem pajėgiausiais šachmatininkais tapo Krzystof Duda iš Lenkijos ir Sergei Karjakin iš Rusijos. Nors K.Duda laimėjo finalinį taurės mačą prieš S.Karjakiną ir tapo 2021m. FIDE Pasaulio taurės savininku, bet į FIDE Pretendentų turnyrą pateko abu šie šachmatininkai.

Šioje FIDE Pasaulio taurėje Sočyje dalyvavo ir Lietuvos atstovas – 17-metis šalies čempionas Karolis Jukšta iš Kauno. Neseniai Lietuvos šachmatų mokyklos vadovas IO Donatas Pilinkus ir ŠK „Margiris” pirmininkas, daugkartinis Lietuvos šachmatų čempionas Šarūnas Šulskis kalbėjosi apie neseniai praūžusios FIDE vyrų Pasaulio taurės peripetijas ir atliko įdomiausių varžybų atkarpų apžvalgą. Nebuvo užmirštas ir Karolio Jukštos debiutas Sočyje. Bendra įrašo trukmė – maždaug 2 valandos.

2021m. FIDE Pasaulio taurės Sočyje apžvalga su D.Pilinkumi ir Š.Šulskiu Youtube kanalu

Įrašas paskelbtas temoje NAUJIENOS. Išsisaugokite pastovią nuorodą.