Pašto sistema

Lietuvos didmeistris laimi Baltijos zoninio čempionato paskutinįjį etapą Liepojoje!

Ketvirtadienį Liepojoje baigėsi paskutinysis Baltijos zoninio čempionato III etapas. Surinkęs 6,5 taško iš 9 gal., jo nugalėtoju tapo patyręs Vilniaus didmeistris Aloyzas Kveinys (FIDE reitingas 2526).

IMG_7218

Iš kairės į dešinę – Lietuvos šachmatų federacijos prezidentas A.Černovas, FIDE prezidentas K.Iliumžinovas, Liepojos etapo nugalėtojas A.Kveinys ir Baltijos zoninio čempionato direktorius A.Ozolinš

Turnyro viduryje pailsėjęs “bekraujų” lygiųjų serija prieš K.Külaotsą (2597), A.Neikšaną (2581) ir N.Miezį (2452), A.Kveinys VII rate baltosiomis figūromis įveikė Š.Šulskį (2521), o VIII juodosiomis figūromis pasiekė didelės sportinės svarbos pergalę prieš Vilniaus etapo nugalėtoją latvį T.Kantaną (2490). Prieš paskutinįjį IX ratą A.Kveinys buvo vienvaldžiu lyderiu, o artimiausiasis jo persekiotojas N.Meškovs (2479) atsiliko nuo lyderio pustaškiu. Lygiosios prieš N.Meškovą būtų garantavusios A.Kveiniui Liepojos etapo nugalėtojo laurus ir pirmąjį 2500 eurų vertės prizą.

Lyderių paskutiniojo rato partijoje A.Kveinys turėjo baltąsias figūras ir nesunkiai atvedė partiją į lygiųjų uostą jau 12-u ėjimu. Tad skambi vyriausiojo Baltijos zoninio čempionato žaidėjo pergalė Liepojoje ir puikus pavyzdys Lietuvos jaunimui kantriai ugdyti šachmatų meisriškumą!

N.Meškovas (6 tšk.)  liko II vietoje, o III –paskutiniajame rate juodosiomis figūromis Š.Šulskį įveikęs T.Kantans (6 tšk.). 6 taškus taip pat pelnė ir estas O.Ladva (2530), paskutiniajame rate juodosiomis figūromis įveikęs Baltijos zoninio čempionato bendrosios įskaitos lyderį K.Külaotsą, tačiau pagal papildomus rodiklius O.Ladva liko IV Liepojos etapo vietoje.

Tačiau pačią svarbiausią pergalę Liepojoje pelnė Estijos didmeistris Kaido Külaots (2597), nepaisant kuklaus pasirodymo III etape (5 tšk.; VII vieta), sugebėjęs tapti Baltijos zoninio čempionato, įtraukusio 3 etapus Estijoje, Lietuvoje ir Latvijoje, bendrosios įskaitos nugalėtoju. Prie turėtų 43 įskaitinių taškų pridėjęs dar 6 Liepojos etape, Kaido bendrojoje čempionato įskaitoje surinko 49 taškus ir 7 taškais aplenkė savo tautietį O.Ladvą (42 tšk.). Sveikiname Kaido, kuris ne vienerius metus puikiai gynė ir Kauno ŠK „Margirio“ garbę, iškovojus kelialapį į FIDE Pasaulio taurę, įvyksiančią metų pabaigoje Batumyje!

IMG_7212_resize

Viduryje – Baltijos zoninio čempionato laimėtojas Kaido Külaots (Estija)

Galutinė 2017 metų Baltijos zoninio čempionato – FIDE prezidento K.Iliumžinovo taurės rikiuotė po Piarnu, Vilniaus ir Liepojos etapų